onder een dreigende hemel Boetes moeten vakantieverzuim terugdringen Hoe helpt het ziekenhuisje van het roken af? Met een rechtszaak! In Ouwerkerk vond gisteren de 65e herdenking van de Watersnoodramp plaats. Daarbij waren honderden belangstellenden en hoogwaardigheidsbekleders aanwezig. Het weer kon nauwelijks toepasselijker zijn met dreigende luchten, wind, kou, regen en af en toe een flauw zonnetje. zeeland2^ Ouders die hun kinderen van school houden voor vakantie moeten meteen een boete krijgen van een leerplichtambtenaar. Ouders hoeven dan niet meer voor de rechter te verschijnen. Elk schooljaar houden duizenden ouders hun kinderen buiten de va kanties om van school. Vaak om een dagje eerder op vakantie te kunnen en files te mijden of omdat een vliegticket op een andere dag net wat goedkoper is. Om te kijken hoe ouders een voudiger te bestraffen zijn, wil het Openbaar Ministerie (OM) een proef draaien. Het idee: leerplicht ambtenaren zelf bestuurlijke boe tes laten uitschrijven. Het voordeel is dat het luxeverzuim sneller en goedkoper wordt afgehandeld. Bo vendien krijgen ouders geen aante kening meer in officiële justitiële documenten. In het schooljaar 2015-16 (de meest recente cijfers) kwamen ruim 6.000 meldingen binnen van zogenoemd luxe verzuim. Gebeurt het een eerste keer dan krijgen de ouders een waarschuwing. Maar bij herhaling gaat een proces-verbaal naar het OM en moeten ouders zich verantwoorden voor de rech- Ouders overtreden doelbewust de regels voor een goedkopere vakantie ter. Als ze geen goede reden heb ben voor het thuishouden van hun kind, hangt hen een boete van 100 euro per dag boven het hoofd. De boetes voor luxeverzuim kos ten nu echter meer dan ze opbren gen. Dat komt doordat de straf via een omweg bij de ouders terecht komt. Leerplichtambtenaren leg gen slechts processen-verbaal bij het OM neer. Dat moet er vervol gens een zaak van maken bij een rechter. De rechtbank beslist of ou ders een boete krijgen. Jaarlijks ko men er duizenden van dergelijke zaken bij de rechter. Omslachtig, vinden zowel het OM als leerplichtvereniging In grado. De leerplichtambtenaren juichen de proef met boetes toe. Carry Roozemond, directeur-be stuurder van Ingrado: „Het is een bewuste overtreding. Dat geldt vaak voor luxeverzuim. Ik ver wacht dat de nieuwe aanpak een betere preventieve werking heeft. Het zal voor ouders sneller zicht baar worden dat luxeverzuim niet kan." Ouders behouden de mogelijk heid om een boete aan te vechten. Dat hoeft echter niet meer tijdens een zitting bij de rechtbank, maar kan via een bezwaarschrift bij de gemeente. Een nieuw huis? Trekje portemonnee Binnen Buiten Meer weten? Bel 070 30 76 700 oF kijk snel op nrv.nl Nieuwsmedia Herdenken neemt je mee Gasten tijdens de plechtigheid. Onder hen Krijn Flikweert (links met hoed, overlevende van de Ramp), Siemco Louwerse (met paraplu, directeur Watersnoodmuseum), Karla Peijs (voorzitter Watersnoodmuseum), staatssecretaris Stientje van Veldhoven (Infrastructuur en Waterstaat), burgemeester Gerard Rabelink van Schouwen-Duive- land, prinses Margriet en deltacommissaris Wim Kuijken. foto marieke mandemaker Schoolkind mag niet eerder op reis Ellen van Gaaien Den Haag Carry Roozemond, Ingrado P4 Boek nu Thailand met extra korting NRV is dé specialist in verre rondreizen. De Thailand Sale geldt voor al onze 21 rondreizen naar Thailand. Boek nu en profiteer tot 200 korting per persoon. Reizen t/m december 2018. Boeken vóór 8 februari. Kijk voor de voorwaarden op NRV.nl. Prijs incl. Sale korting. Excl. reserveringskosten 25,- en calamiteitenfonds 2,50 per boeking. Weekend gevoelig kouder pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,20 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1