stipreizen.nl of bel ons 088 - 70 70 600 stip ZEER SCHERP GEPRIJSD! Caribbean - Europa Klassiek Roemenië EUWS 11 Lijst met corrupte oligarchen rond Russische president zorgt voor ergernis €150 €50 ft lui Zij staan op de lijst zaken buiten hun vaderland. Er was wel degelijk een doordachte lijst opgesteld van oligarchen die pro fiteren van hun banden met Poetin, meldt een Ruslandexpert die eraan meewerkte, econoom, Anders Aslund. Op het laatste moment werd die op last van een hoge regeringsme dewerker vervangen door de wie-is- wie van miljardairs uit Forbes, schreef hij in een commentaar voor denktank Atlantic Council. „Zo wordt het werk van experts belachelijk gemaakt, de sanctiewet ineffectief neergezet en worden Amerikaanse sancties tegen Rusland bespot." Volgens het Amerikaanse ministe rie van Financiën is er ook een ge heime versie van de lijst, waar moge lijk meer namen op staan. Tegelijk maakte Trumps regering bekend dat tegen de verwachtingen in géén extra sancties voor Rusland volgen. De dreiging van sancties is al genoeg om potentiële klanten van Russische de fensiebedrijven af te schrikken, aldus het ministerie van Buitenlandse Za ken. Maar Trumps tegenstanders, die zijn team toch al verdenken van hei melijke samenwerking met het Kremlin in de verkiezingscampagne, verwijten hem nalatigheid. „Het is een ernstige schending van Trumps verantwoordelijkheden om president Poetin met het uitblijven van actie te belonen voor zijn interventie in de Amerikaanse verkiezingen van 2016", reageerde het Democratische Con greslid Adam Smith. nu V.aTl korting V.a. slechts €64 p.d 16-daagse cruise per Costa Pacifica nU V.a. 1 korting Ind. vluchten transfers cruise Op basis van volpension Alléén vertrek op 7 april 2018! y/ Verblijf in 4-sterren hotels incl. ontbijt Incl. vliegreis en 23 kg bagage Unieke rondreis óbSËB^ jll I Ji DOE MEE AAN ONZE ACTIE OP FACEBOOK EN WIN 1 VAN DE 10 CRUISES! INFO OP STIPREIZEN.NL/VERJAARDAG (ma. t/m vr. 09:00-21:00, za. 09:00-17:00 zo. 10:00-18:00) reizen nl De corrupte vrienden van Poetin zouden aan de schandpaal genageld worden door Washington. Maar de echte zwarte lijst bleef binnenskamers. In plaats daarvan kopieerde de regering-Trump namen uit zakenblad Forbes. Naming en shaming, dat zou een wig moeten drijven tussen de Russische elite en president Poetin. Volgens een sanctiewet die het Congres aannam in reactie op Russisch geknoei met de Amerikaanse verkiezingen, moest de regering Trump deze week een zwarte lijst publiceren van corrupte oligarchen die dichtbij Poetin staan. Amerikaanse lobbyisten en advoca ten hadden het druk met Russische cliënten die wilden voorkomen dat hun naam besmeurd zou worden - ze vreesden problemen met banken en toekomstige strafmaatregelen. Maar nu de lijst eenmaal openbaar is, lijkt Trumps ministerie van Finan ciën het zich wel erg makkelijk te hebben gemaakt: de namen van za- kenmensen zijn gekopieerd uit For bes, dat jaarlijks een lijst van de 200 rijkste Russen publiceert. De lijst eindigt bij nummer 96, de laatste man van meer dan een miljard uit het blad. Over banden met het re gime van Poetin, informatie waar het Congres om vroeg, zegt deze verza meling namen niets. Een woordvoer der van het ministerie bevestigde te genover Buzzfeed anoniem dat ge bruik is gemaakt van 'openbare bron nen'. Voormalig Forbes-uitgever Leonid Bershidsky noemt de Ameri kaanse oligarchenlij st in een opinieartikel voor Bloomberg 'een schande'. Sommige mil jardairs in de rij zijn juist in conflict met Poetin, zagen hun welvaart geconfis queerd worden of doen vrijdag 2 februari 2018 GO De rijke vrienden van Poetin blijven geheim Voordelig weg met Stip! —«ia- Boek nu deze fantastische 16-daagse Grand Voyage van de Caribbean naar Europa. Het 4-sterren cruiseschip Costa Pacifica meert bij verschillende bijzondere bestemmingen aan zoals St. Lucia, St. Vincent de Grenadine en Barbados. Het cruiseschip is zeer ruim opgezet en van alle gemakken voorzien. Het beschikt over vele faciliteiten die er voor zullen zorgen dat u een onvergetelijke cruise beleeft. De prijs is inclusief vliegreis per Air France/ KLM, transfers en cruise met alle maaltijden aan boord! Alléén vertrek op 7 april 2018! Wacht niette lang, want OP OP! Slechts een beperkt aantal plaatsen beschikbaar. II vfl zie stipreizen.nl/crcpab Laat u in Roemenië verrassen door de overweldigende culturele rijkdom! Tijdens de prachtige 8-daagse groepsrondreis ontdekt u Klassiek Roemenië. U bezoekt o.a. de hoofdstad Boekarest en de Culturele Hoofdstad van 2007 Sibiu in Transsylvanië. Boek deze reis nu zéér voordelig inclusief vliegreis 23 kg ruimbagage en verblijf in 4-sterren hotels, inclusief ontbijt. Maak kennis met de uiterst gastvrije en vriendelijke bevolking en geniet van de indrukwekkende cultuur in dit prachtige land! Boek snel en ontdek tijdens deze prachtige rondreis wat dit fantastische land voor u in petto heeft! zie stipreizen.nl/roklrb Kijk voor nog méér voordelige reizen op onze website! no.nn oi.nn no.nn itaa o m.nn io.aai V Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. hut/kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Voor deze reizen zijn de ANVR voorwaarden van toepassing, kortingen variëren per reis en zijn reeds in bovenstaande prijzen verwerkt. Zie de website voor alle actievoorwaarden en kortingen. Karlijn van Houwelingen Washington Vladimir Lisin, staalproducent Op de gewraakte zwarte lijst staan niet alleen medestanders, maar ook opponenten van Poetin. fotoepa Gas- en olie tycoon Leonid Mikhelson Nikkelpro ducent Vla dimir Pota- nin. foto's REUTERS/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 11