II Maximaal300 mensen in Klooster Inwoonster Goes zamelt geld in voor speelgoed ADRZ 7 Roxanne zag dat speelgoed in het ziekenhuis met plakband aan elkaar werd gehouden. „Dat kan anders." Wethouders als quizmaster Eigenlijk wilde Roxanne Humme- Korsuize het klein aanpakken. Gewoon een beetje geld inza melen onder vrien den en bekenden, zodat ze wat nieuw speelgoed kon aanschaffen voor de kinderafdeling van het Admiraal de Ruyter Ziekenhuis (ADRZ). Maar inmiddels staat de teller al op een dikke 500 euro en willen zelfs ondernemers mee doen. „Ik weet ook niet waar het allemaal nog toe zal leiden", zegt de inwoonster van Goes lachend. De aanleiding voor haar actie was minder leuk. Begin januari belandde haar nu vier maanden oude tweeling (Vayen en Aivy) in het ziekenhuis van Goes met het op zich ongevaarlijke, maar wel heel vervelende RS-virus. Dat is een luchtweginfectie die vaak tot benauwdheid leidt. Negen dagen nadat de tweeling was ontslagen, belandde Aivy weer in het ADRZ, deze keer met een zware blaasont steking. „Omdat dat niet besmet telijk is, mocht ze toen met het speelgoed spelen", legt moeder Roxanne uit. „Toen zag ik dat het allemaal best oud was. Zo was er een boxmobiel die met plakband en tiewraps aan elkaar werd ge houden. Veel speelgoed komt bij wijze van spreken nog uit de tijd dat ik zelf klein was." De tweelingmoeder benadrukt dat met de zorg in het Goese zie kenhuis niks mis is. „Ik en mijn dochters zijn goed verzorgd, de art sen zijn kundig en Marjan de voe dingsassistente was top! Het gaat mij puur om het speelgoed. Geluk kig reageerden de Vrienden van het ADRZ enthousiast op mijn idee." Of het 'wat geld' wordt of'een hoop geld' zal de toekomst leren. Roxanne wilde de actie beschei den houden, maar nadat onder meer de wijkvereniging uit de Goese Polder er bekendheid aan had gegeven op Facebook stroomde het geld binnen. „Mijn doel was 250 euro, maar de teller staat nu al boven de 500. Ik wil de Ik wil niet dat mensen denken: daar heb je haar weer met haar actie actie nu wat langer laten doorlo pen, ik denk tot begin maart. Dan stop ik echt, want het moet geen irritatie gaan opwekken. Ik wil niet dat mensen denken: daar heb je haar weer met haar actie." Ondernemers hebben zich ook gemeld. Een kinderkledingbedrijf uit Veldhoven stelt cadeaubonnen beschikbaar. Die wil Roxanne gaan veilen. Babywinkel Prénatal in Vlissingen geeft onder meer een boxmobiel en een boxkleed. „Die dingen stonden ook op mijn lijstje", zegt Roxanne, die in over leg met het ziekenhuis zal bepalen waaraan het geld nu wordt be steed. Het speelgoed wordt waar schijnlijk overhandigd als later dit jaar het nieuwe moeder- en kind centrum in het ADRZ open gaat. „Dat valt mooi samen." KAPELLE Zes Bevelandse wethou ders treden morgen op als quizmas ter. Zij doen dat op evenveel basis scholen waar op Warme Truiendag een klimaat- en energiequiz wordt gehouden. De leerlingen van groep 7 en 8 doen een muts op-muts af- quiz, gehouden door het Milieu Educatie Centrum De Bevelanden. In Kapelle staat Evert Damen voor de klas op de Moolhoek. De Borselse wethouders Conny Miermans en Kees Weststrate doen de Leeuwerik in Lewedorp en de Meidoorn in Nisse aan. In Wissenkerke leidt Adrie van der Maas de quiz op de Vliete. Het Samenspel in Wol- phaartsdijk krijgt bezoek van Derk Alssema en Izak Vogelaar bezoekt de Reigersberg in Rilland. Volgens wethouder Jaap Sinke (SGP) heeft het college rekening gehouden met de 'zorgen over de sociale draagkracht van de Ril- landse gemeenschap' ten aanzien van een verdubbeling van het aan tal arbeidsmigranten in het com plex aan de Hoofdweg. „Wij on derkennen de zorgen en vinden 400 mensen te veel. We gaan voor maximaal 300 te huisvesten ar beidsmigranten, zodat het sociale evenwicht niet wordt verstoord en er toch een forse uitbreiding mo gelijk is voor De Jager Detache ring." Het bedrijf wordt nu formeel ge vraagd een voorstel uit te werken waarmee het bestemmingsplan kan worden aangepast. Leefbaar Reimerswaal en Christenunie vinden dit te snel gaan, maar Sinke benadrukt dat de gemeenteraad volop de gelegenheid krijgt om zich over de uitbreidingsplannen te buigen. „U als raad beslist uit eindelijk. Moet het bij 200 blijven, mogen ze toch uitbreiden naar 400, dat is helemaal aan u." In Rilland wonen ruim 3.000 mensen. De Jager Detachering U als raad beslist, moet het bij 200 blijven of mogen er toch 400 in kocht het voormalige hotelcom plex in 20ir. Aanvankelijk mochten er 129 arbeidsmigranten worden gehuisvest. Toen bleek dat de buurt nauwelijks overlast onder vond van de buitenlandse werkne mers, besloot de gemeenteraad in te stemmen met uitbreiding naar 200 slaapplaatsen. Die uitbreiding is gerealiseerd door vergaderzalen te verbouwen. Voor het nieuwste uitbreidings plan wil het Yersekse uitzendbu reau een nieuwe vleugel aan het pand bouwen. Directeur Jan de Ja ger liet eerder weten dat de directe buren positief zijn. Zeker nadat in overleg met hen het plan op enkele punten is aangepast. In een reactie op het besluit van het college van B en W laat Jan De Jager weten ook blij te zijn met uit breiding naar 300 in plaats van 400 plaatsen. „Nu afwachten wanneer we kunnen starten!" donderdag 1 februari 2018 BE 'Bescheiden actie' wordt toch groot Rob Paardekam Goes Aivy, de tweeling met wie het gelukkig alweer heel wat beter gaat. fotomarcelledavidse Moeder Roxanne met Vayen en -Roxanne Humme Wie de actie van Roxanne wil on dersteunen, kan mailen naar roxanne@humme.me. De Jager Detachering mag het Klooster van Rilland uitbreiden van 200 naar maximaal 300 slaapplaatsen voor arbeidsmi granten. Dat heeft het Reimers- waalse college van B en W dins dag besloten. Het uitzendbu reau had plannen om uit te brei den tot 400 plaatsen. Joeri Wisse Rilland - Jaap Sinke, wethouder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 70