Herten voorlopig nog in de modder 6 'Subsidie voor supermarkt Attent is oneerlijk' Albert Heijn, Verscentrum Sandee en Bazar De Kleine Winst in Kam perland en de Spar in Kortgene hebben advocaat Tijn Kortmann van het Amsterdamse advocaten kantoor Stibbe in de arm genomen om hun gelijk te halen. Met de sub sidie aan Attent verstoort de ge meente Noord-Beveland de con currentieverhoudingen op het ei land, zo schrijft Kortmann in een brief aan het college van burge meester en wethouders. Volgens de vier winkeliers houdt de gemeente op deze manier kunstmatig de Attent open, waar door zij omzet verliezen aan een onderneming die onder 'normale omstandigheden' niet zou bestaan. Ook vinden de bezwaarmakers dat er sprake is van (indirecte) staats steun; de subsidie is volgens hen bedoeld om bestuurlijk en maat schappelijk draagvlak te creëren voor de komst van een Aldi naar Noord-Beveland. Die uitspraken doen zeer bij ver antwoordelijk wethouder Adrie Ik zie niet in wat deze subsidie anders maakt dan de andere investeringen die we gedaan hebben in het kader van het behoud van de leefbaarheid van der Maas (SGP). „Elke subsidie brengt concurrentieverandering met zich mee", aldus Van der Maas. „Ik zie niet in wat deze subsidie an ders maakt dan de andere investe ringen die we gedaan hebben in het kader van het behoud van de leef baarheid." Daarmee doelt Van der Maas op geldverstrekkingen aan onder meer de Spar in Kortgene (45.000 euro) en de Albert Heijn in Kamperland (40.000 euro). Noodzakelijk De eenmalige subsidie aan de At tent is volgens Van der Maas nood zakelijk. Allereerst omdat de At- tent-formule ophoudt te bestaan. Daarnaast hoopt eigenaar Harold van den Dries met de overstap het hoofd boven water te kunnen hou den als de Aldi in Kamperland er komt. Uit onderzoek is gebleken dat de Attent omzet zal derven zodra Aldi de deuren opent. De bezwarencommissie van de gemeente Noord-Beveland buigt zich binnenkort over de zaak. De gemeente heeft klachten bin nengekregen over de staat van het hertenkamp bij de Molenstraat. Omdat er sinds november al een probleem met de waterafvoer is, staan de herten noodgedwongen met hun poten in de modder. Dat leverde klachten op over het die renwelzijn, maar ook over de aan zicht van het hertenkamp. Wethouder Jon Herselman zegt dat de gemeente twee mogelijkhe den had: de dieren verdoven en van het terrein halen, of zorgen voor een tijdelijke oplossing. De ge meente koos voor dat laatste en De herten met verdoving schieten, schijnt zeer stressvol te zijn bracht buizen aan die het water af voeren. „Want om de dieren van het ter rein te halen, moeten de hertjes met verdoving worden geschoten. Dat schijnt zeer stressvol te zijn", zegt Herselman. „We hebben in de cember gaten in de grond geboord en het water laten afvoeren via pvc- afVoerbuizen. Het meeste water is daardoor verdwenen. Aan de mod der kunnen we op dit moment he laas niets doen. Ik vind het zelf ook geen gezicht, maar dit is de keuze die we in december gemaakt heb ben." Herselman benadrukt dat de die ren overigens wel gezond zijn en voldoende voer krijgen. „Ze krijgen dus echt wel extra aandacht. Na deze natte periode gaan we kijken hoe we het kunnen oplossen, zodat we komende winter weer niet met hetzelfde probleem te maken heb ben." IN DE REGIO Lezing door Sterrenwacht Tabletcafé Zwemdisco voor 4 tot 14 MIJN DORP, MIJN STAD donderdag 1 februari 2018 BE Vier ondernemers vechten steun aan Vier Noord-Bevelandse onder nemers vinden het oneerlijk dat supermarkt Attent in Wissen- kerke 92.500 euro gemeente subsidie krijgt voor de omvor ming tot Spar. Ze vechten het besluit van de gemeenteraad aan. En dat terwijl de verbou wing van de supermarkt al in volle gang is. Ellen Jobse Wissenkerke - Adrie van der Maas, wethouder De herten in het hertenkamp Wemeldinge staan voorlopig nog met de poten in de modder. Pas na de 'natte periode' gaat de gemeente kijken hoe dat pro bleem kan worden opgelost, zegt wethouder Jon Herselman. Michiel Bouwman Wemeldinge - Jon Herselman, wethouder KAPELLE Medewerkers van Volkssterrenwacht Phillipus Lansber gen uit Middelburg geven een lezing bij Kapelle Cultureel. Ze vertellen in sim pele bewoordingen wat er zich boven ons hoofd in de ruimte afspeelt. De lezing begint mor gen, vrijdag, om 20.00 uur in het ge meentehuis van Ka pelle, Kerkplein 1. Entree kost 7,50 euro inclusief een drankje. Kaarten zijn verkrijgbaar via de website kapelle- cultureel.nl. 'S-GRAVENPOLDER De bibliotheek in 's- Gravenpolder orga niseert morgen, vrij dag, een tabletcafé. Geïnteresseerden kunnen apps, tips, trucs en ervaringen met anderen delen. Deelname is gratis en het is handig om een eigen tablet mee te nemen. Het tabletcafé is ge opend van 18.00 tot 19.30 uur. KAPELLE Sportcentrum Groene Woud in Kapelle organiseert een discozwem feest voor kinderen van 4 tot en met 14 jaar. Het feest vindt morgen, vrijdag, plaats van 19.00 uur tot 20.30 uur. Een discomenu kost 7,95 euro en daarvoor krijg je de entree, friet, een snack en wat te drinken. Dit discomenu is verkrijgbaar tussen 18.00 uur en 19.00 uur. Losse entree kost 4,20 euro. GOES Na een paar boekjes van Nijntje, kunnen ouders die dat leuk vinden nu ook een boekje uit de populaire Boer Boris- reeks in het Zeeuws voorlezen aan hun kinderen. Troubadour Engel Reinhoudt heeft het boekje 'Boer Boris gaat naar zee' vertaald naar het Zeeuws. Dat werd 'Boer Boris ei vakantie'. Gisteren las hij samen met wethouder Derk Alssema voor uit het boekje in boekhandel Paard van Troje in Goes. Dat heeft de Zeeuwse versie uitgegeven samen met Gottmer Kinder boeken. De originele tekst is van Ted van Lieshout. Aan de te keningen van Philip Hopman is uiteraard niets veranderd. FOTO MARCELLE DAVIDSE GOES Bibliotheek, 09.30- 10.15 uur: Voorlees- ochtend voor kinde ren van 0-4 jaar; In loophuis Oase, Rooseveltlaan 87, ochtend: Inloop voor koffie en thee; Vredeskerk, Van der Vegtplein 2, 09.30-11.30 uur: In- loopochtend in kerk met koffie of thee; Serviceflat de Schakel, 09.30- 11.30 uur: Digitaal Café; Erasmuspark, 10.00-11.00 uur: In loopspreekuur van wijkverpleging; 14.00 uur: Wande ling in groepsver band en scootmo- bieltocht; Biblio theek, 13.30-15.30 uur: Inloopactiviteit 'basisvaardigheden op de computer'; Wijkgebouw De Spinne, 19.30-21.30 uur: Diabetescafé; Theater de Mythe, 20.00 uur: Ballet voorstelling 'Het Zwanenmeer'; Po dium 't Beest, 20.45 uur: Otis Gibbs HANSWEERT Dorpshuis, 10.00 uur: Wandelen in groepsverband HEINKENSZAND V.d. Biltplein, 08.00- 12.00 uur: Week markt; 09.30 uur: Wandelen in groepsverband; Bi bliotheek, Stenge plein, 10.00-12.00 uur: Digitale inloop ochtend KAPELLE De Vroone, C.D. Vereekestraat 74, 13.30 uur: Bingo KATTENDIJKE Centrum, 10.00- 11.30 uur: Digicafé KRABBENDIJKE Bibliotheek, 10.00- 12.00 uur: Digitaal inlooppunt; Restau rant Ter Weel, 14.00-16.00 uur: Ontmoetingsmid dag voor alle oud chauffeurs KRUININGEN Hof Cruninghe, 10.00-11.15 uur: Se- niorenYoga SINT ANNALAND Bibliotheek, Schoolstraat 34, 16.00-17.00 uur: E- book spreekuur YERSEKE Bibliotheek Moer- zicht, 10.00-12.00: Digitaal inlooppunt; Grand Café Moer- zicht, 14.30-16.00 uur: Creamiddag. De herten in het hertenkamp staan al weken in de modder, foto marcelle davidse ENGEL REINHOUDT LEEST VOOR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 69