II Talenten gezocht voor podiumfestijn Geld voor landschapsplan gaat tot de laatste cent op Inwoonster Goes zamelt geld in voor speelgoed ADRZ 7 Roxanne zag dat speelgoed in het ziekenhuis met plakband aan elkaar werd gehouden. „Dat kan anders." Eigenlijk wilde Roxanne Humme- Korsuize het klein aanpakken. Gewoon een beetje geld inza melen onder vrien den en bekenden, zodat ze wat nieuw speelgoed kon aanschaffen voor de kinderafdeling van het Admiraal de Ruyter Ziekenhuis (ADRZ). Maar inmiddels staat de teller al op een dikke 500 euro en willen zelfs ondernemers mee doen. „Ik weet ook niet waar het allemaal nog toe zal leiden", zegt de inwoonster van Goes lachend. De aanleiding voor haar actie was minder leuk. Begin januari belandde haar nu vier maanden oude tweeling (Vayen en Aivy) in het ziekenhuis van Goes met het op zich ongevaarlijke, maar wel heel vervelende RS-virus. Dat is een luchtweginfectie die vaak tot benauwdheid leidt. Negen dagen nadat de tweeling was ontslagen, belandde Aivy weer in het ADRZ, deze keer met een zware blaasont steking. „Omdat dat niet besmet telijk is, mocht ze toen met het speelgoed spelen", legt moeder Roxanne uit. „Toen zag ik dat het allemaal best oud was. Zo was er een boxmobiel die met plakband en tiewraps aan elkaar werd ge houden. Veel speelgoed komt bij wijze van spreken nog uit de tijd dat ik zelf klein was." De tweelingmoeder benadrukt dat met de zorg in het Goese zie kenhuis niks mis is. „Ik en mijn dochters zijn goed verzorgd, de art sen zijn kundig en Marjan de voe dingsassistente was top! Het gaat mij puur om het speelgoed. Geluk kig reageerden de Vrienden van het ADRZ enthousiast op mijn idee." Of het 'wat geld' wordt of'een hoop geld' zal de toekomst leren. Roxanne wilde de actie beschei den houden, maar nadat onder meer de wijkvereniging uit de Goese Polder er bekendheid aan had gegeven op Facebook stroomde het geld binnen. „Mijn doel was 250 euro, maar de teller staat nu al boven de 500. Ik wil de Ik wil niet dat mensen denken: daar heb je haar weer met haar actie actie nu wat langer laten doorlo pen, ik denk tot begin maart. Dan stop ik echt, want het moet geen irritatie gaan opwekken. Ik wil niet dat mensen denken: daar heb je haar weer met haar actie." Ondernemers hebben zich ook gemeld. Een kinderkledingbedrijf uit Veldhoven stelt cadeaubonnen beschikbaar. Die wil Roxanne gaan veilen. Babywinkel Prénatal in Vlissingen geeft onder meer een boxmobiel en een boxkleed. „Die dingen stonden ook op mijn lijstje", zegt Roxanne, die in over leg met het ziekenhuis zal bepalen waaraan het geld nu wordt be steed. Het speelgoed wordt waar schijnlijk overhandigd als later dit jaar het nieuwe moeder- en kind centrum in het ADRZ open gaat. „Dat valt mooi samen." Het is weer zover. De inschrijving voor de vierde editie van Schou- wen-Duiveland's Got Talent is ge opend. The Voice Kids ster Gwen van Oeveren stond er al een keer als winnaar op het podium. Net als de super getalenteerde saxofoniste Luna Pekaar en zangeres Robyne van Oeveren. Zij sleepten de eerste plek bij respectievelijk de eerste en derde editie van de Schouwen-Dui- velandse talentenjacht in de wacht. Met de vierde editie van dit fes tijn kunnen jongeren met talent van zich laten horen. Schouwen- Duiveland's Got Talent 2018 wordt gehouden op zaterdag 10 maart. Tot 17 februari kunnen Schouwen-Dui- velandse jongeren tussen de 9 en 15 jaar zich aanmelden. Kun je dansen, zingen of speel je met je instrument de sterren van de hemel: alle talent is welkom. Acrobatiek, cabaret of poëzie? Rotaryclub Schouwen- Duiveland wil een podium aan alle soorten talent bieden. Voor deelnemers staat zaterdag 3 maart een try-out op de agenda. Zonder publiek, maar met een pro fessionele jury en coaching. Op 10 maart is de finale mét jurering en publiek. Van de jaarlijkse Landschapsdag in Burgh-Haamstede tot het trek- vlotje in het bos van Schudde- beurs. Het Landschaps Ontwikke lings Plan is uitgevoerd. Het plan werd in 2010 opgesteld met het doel de kwaliteit, toegan kelijkheid en belevingswaarde van het landschap te bevorderen. De gemeente zette een fonds op met bijdragen van ondernemers, de Europese Unie, het Rijk en zich zelf. Die 160.000 euro is gebruikt om projecten van andere organisa ties aan te jagen. Zo kon in Ooster- land de elektratoren worden opge knapt en ingericht als faunatoren. Ook de tientallen picknicktafels in de natuur zijn medegefinancierd uit het Lop. Noemenswaardige andere pro jecten zijn het zichtbaar maken van de verdronken dorpen (voor 22.500 euro in 2017), het Doe Us- project op scholen (18.000 euro sinds 2013) en het Bruinvissen- punt op het Havenhoofd in Zierik zee (20.000 in 2016). Voor dit jaar staan nog twee rustpunten in het netwerk van ruiterpaden op het programma. En dan is het op. Er komt ook geen nieuw geld, meldt het gemeentebestuur. Or ganisaties investeren voortaan op eigen terrein. Zo knapte Land schapsbeheer Zeeland een tbc- huisje op bij Noordgouwe en plaatsen Natuurmonumenten en waterschap nog picknicktafels. De Landschapsdag wordt ook zonder fonds georganiseerd en dat geldt ook voor het scholenproject. De gemeente werkt inmiddels aan haar Omgevingsvisie Buiten gebied. donderdag 1 februari 2018 SD 'Bescheiden actie' wordt toch groot Rob Paardekam Goes Aivy, de tweeling met wie het gelukkig alweer heel wat beter gaat. fotomarcelledavidse Moeder Roxanne met Vayen en -Roxanne Humme Wie de actie van Roxanne wil on dersteunen, kan mailen naar roxanne@humme.me. Esme Soesman Zierikzee Het fonds voor het Landschaps Ontwikkelings Plan (Lop) op Schouwen-Duiveland is uitge put. Er zijn leuke dingen mee gedaan. Ton van den Nouweland Burgh-Haamstede

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 67