uatto attemaaV M$. wat«h<«eer e» Samenwerking met buurlanden bij kernramp niet op orde 'Bedrijven omzeilen de wet om mensen verslaafd te maken' -t-tt Walcheren De televisieserie De Luizenmoeder is ook op de Zeeuwse schoolpleinen het gesprek van de dag. Het liedje van juf Anke (foto) 'Hallo Allemaal!' wordt regelmatig ingezet. Ook op de Theo Thijssenschool in Vlissingen. zeeland2 Volgens René Medema, voorzitter van de Raad van Bestuur, kan het Amsterdamse ziekenhuis niet an ders dan naar de rechter stappen. „Wij zijn gespecialiseerd in de be strijding van kanker. Ondertussen zijn er bedrijven die bewust de wet omzeilen om mensen ver slaafd te maken. Ons werk voelt daarom als dweilen met de kraan open. Want tabak is met afstand de grootste veroorzaker van kan ker. We móeten dus iets doen." Het Antoni van Leeuwenhoek doet, als eerste ziekenhuis in Ne derland ooit, aangifte van zware mishandeling die de dood tot ge volg heeft. Het ziekenhuis is niet de eerste partij die aangifte doet. Eerdere aangiften kwamen van onder anderen longpatiënten Anne Marie van Veen en Lia Breed en van KWF kankerbestrijding. Net als deze partijen laat ook het Antoni van Leeuwenhoek zich bij staan door advocaat Bénédicte Ficq. Ook de aangifte van het Antoni Ons werk voelt als dweilen met de kraan open. We moeten iets doen van Leeuwenhoek richt zich op de 'sjoemelsigaret'. Kleine gaatjes in de sigaret zorgen ervoor dat meet apparatuur minder schadelijke stoffen meet dan de roker daad werkelijk binnen krijgt. Daardoor kunnen tabaksproducenten een maximale hoeveelheid nicotine in de sigaret kwijt. Onder meer het Rijksinstituut voor Volksgezond heid en Milieu (RIVM) onder schrijft het bestaan van de sjoe melsigaret. De tabaksindustrie weet al jaren van de truc en brengt daarmee, volgens advocate Ficq, bewust levens in gevaar. Al maanden hangt de beslissing van het Openbaar Ministerie in de lucht, om wel of niet tot vervol ging over te gaan van de vier grote tabaksproducenten in Nederland. Dat besluit is al meerdere keren uitgesteld. Marieke van der Molen van justitie kan niet zeggen of de beslissing snel valt. „Dit is juri disch een zeer complexe zaak." Mocht justitie tot strafvervolging overgaan, dan zou dat de eerste keer in de wereld zijn dat tabaks fabrieken strafrechtelijk worden vervolgd.P19 »Uit& Thuis Chinees Nationaal Circus in Goes AN BROWN oorsprong Nieuwsmedia Ziekenhuis klaagt tabaksfabrikanten aan Het Ziekenhuis Antoni van Leeuwenhoek doet aangifte tegen de vier grote tabaksfa brieken in Nederland wegens zware mishandeling. Volgens het ziekenhuis is de strijd tegen kanker 'dweilen met de kraan open' zolang tabaksproducen ten moedwillig mensen ver slaafd maken. Victor Schildkamp Amsterdam —René Medema, voorzitter Antoni van Leeuwenhoek OORSPRONG S www.danbrown.nl donderdag 1 februari 2018 6°C Winterse pzc.nl neerslag Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,20 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 5