Rauwe emoties op eerste EP 5 Bach in Italiaanse sferen Rik Mol vormt een duo met Shirma Rouse Maartje en Kine in Rilland De EP, waarop drie nummers staan, is tot stand gekomen met behulp van coaching via PopAanZee. Die ondersteuning won de band in 2016, toen ze op het Bevrijdingsfestival in Vlissingen werd uitgeroepen tot Zeeuwse Be lofte. Weijgers is dankbaar dat zo'n ondersteuningstraject voor begin nende bands bestaat. „Het heeft deuren voor ons geopend." Via PopAanZee heeft de band bijvoorbeeld coaching gekregen van Stef Broks. „Hij was drummer in Textures, een van de grotere me- talbands van Nederland. Via hem zijn we in de studio terechtgeko men. Het traject duurde negen maanden, waarvan we de laatste twee aan onze EP hebben gewerkt. Die EP voelt als een mijlpaal", al dus een enthousiaste Weijgers. PopAanZee heeft deuren voor ons geopend The Circle Remains is in 2015 ontstaan en sindsdien uitgegroeid tot een vijfkoppige formatie. Kenny Weijgers en gitarist Jim Meyer wa ren er vanaf het begin af aan bij, Joey Fehr (drums) voegde zich in 2or6 bij de band en in augustus slo ten gitarist Richard Schnabel en bassist Tijmen Molegraaf zich aan. De thuisbasis is Bergen op Zoom, maar met Molegraaf uit Tholen, en Weijgers (nu woonachtig in Breda maar geboren en getogen in Hein- kenszand) heeft The Circle Re mains een aardig Zeeuws tintje. The Circle Remains is een alter natieve/progressieve metalband met gemixte invloeden van bands als Tool, Dream Theater, Rage Against the Machine en Textures. De mannen proberen een verhaal te vertellen met hun muziek en dat hoor je zowel instrumentaal als in de teksten en zang van Kenny Weijgers. Hij noemt hun muziek oprecht. „Ik vind emotie belang rijk. In onze muziek hoor je geen geschreeuw puur om het ge schreeuw." Een schreeuw in het nummer Shadows is dan ook echte frustratie. „De EP Shadows gaat in grote lijnen over jezelf tegenko men, mijn reactie daarop en het omgaan met de donkere kanten van jezelf." The Circle Remains steld om Peeriscoop mogelijk te ma ken." De theatermaker vindt het heerlijk om creatief te zijn, maar is ook graag een cultureel ondernemer die volle dig onafhankelijk is van de overheid. „Afhankelijk zijn van subsidie zou in deze barre tijd betekenen dat je uit eindelijk niet meer bestaat." Hij heeft maar één droom. „Om nog lang en gezond te mogen doen wat ik al doe: mensen een geweldige ervaring laten beleven. Ze niet alleen een bij zondere avond geven, maar ze ook werkelijk raken en verbazen. Zodat ook zij bij thuiskomst zullen zeggen: 'Verrek we zijn onze jas vergeten'." DELFGAAUW Van stem tot pi Klassiek Jazz Muzikaal cabaret donderdag 1 februari 2018 Het is hun allereerste album en ook nog eens van hoge kwaliteit, vindt zanger Kenny Weijgers. Hij presenteert met zijn band The Circle Remains zaterdag hun EP Shadows in 't Beest in Goes. Valeska Nastaly Kenny Weijgers The Circle Remains, EP-presen- tatie en optredens van Rage Against The System en Distinguis- hed, 't Beest in Goes, zaterdag 3 februari, 20.45 uur. Fred Delf- gaauw in 'Wacht kamer van de liefde'. FOTO MINISTE RIE VAN BEELD Fred Delfgaauw, De wachtkamer van de liefde, morgen, De Wegwijzer Nieuw en Sint Joosland, 20.30 uur. Fred Delfgaauw (58) werd geboren in Den Haag, speelde bij ge zelschappen als De Haagse Comedie en richtte in 1984 Studio Peer op. Hij maakte stukken van onder an dere Shakespeare en Beckett speelbaar voor één persoon. In 1986 ontving hij de Hans Snoekprijs voor Weg van Waan. Sinds dat jaar houdt hij zich steeds meer bezig met stemmenwerk. Hij was de Nederlandse stem voor onder andere Robin Williams (de geest in Aladdin) en Jim Carrey The Mask). Op 1 septem ber 1998 opent hij theater Peeriscoop in Gorinchem. In 2006 krijgt Delfgaauw een koninklijke onderschei ding. Op 26 januari 2018 ging zijn nieuwe voorstelling Paradijs vogels in première. The Circle Remains presenteert de EP in 't Beest, foto lotte brouwers Bach had grote waardering voor Italiaanse barok- componisten. Hij bewerkte het be kende Stabat Mater van Pergolesi. Na enkele aanpassin gen schreef hij de cantate BWV1083, Tilge, Höchster, Meine Sünden. BachPlus presen teert naast dit werk ook de cantate Jauchzet Gott in allen Landen, en daarin is te horen dat Bach de Itali aanse stijl tot in de puntjes beheerste. Zondag 4 februari, St. Baafskerk Aar denburg, 16.00 uur Vorig jaar tekende Rik Mol een contract bij een platenmaatschappij. En niet zomaar een. De 32- jarige Goese trompettist heeft onderdak gevonden bij het wereldberoemde Universal. Een duidelijk teken aan de wand dat Mol aan de weg timmert in de internationale mu ziekwereld. Dat blijkt ook uit het feit dat hij sinds 2016 actief is als solo trompettist bij het Metro- pole-orkest. Vier jaar geleden kwam Mol voor het eerst in aan raking met soulzangeres Shirma Rouse. Samen brengen ze het nummer Mr. Trumpet Man uit. De op Sint-Eustatius gebo ren Rouse begint haar carrière als achtergrond zangeres van onder an dere Anouk. Haar deel name aan The Voice in 2013 zorgt voor de grote doorbraak. Het optreden met Mol, dinsdag, bete kent haar derde optre den in Porgy en Bess. Dinsdag 6 februari, Porgy en Bess Terneu- zen, 20.00 uur Het eerste optreden van het duo Maartje en Kine was op de Roodharigendag in 2013. Volledig geïm proviseerd, maar suc cesvol. Het vormde de basis voor hun ver dere samenwerking. De Nederlandse Maartje en de Noorse Kine toeren nu met hun derde theater show, Vibrato, een mix tussen cabaret en muziek. Ze worden getypeerd als 'twee positief geladen elek trische deeltjes die het publiek gegaran deerd vrolijk het thea ter doen verlaten'. Zaterdag 3 fe bruari, Luctor et Emergo Rilland, 20.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 57