Van der Poel is zekerheidje 14 ZE VELDRIJDEN VESTINGCROSS Over tweeënhalve week worden weer meer dan tienduizend bezoekers verwacht in Hulst. Het parkoers is hier en daar aangepast om de cross nóg aantrekkelijker te maken. zv. De eerste editie van de Vestingcross in Hulst bracht een stroom van lof tuitingen op gang. Zowel vanuit België als Nederland vlogen wet houder Jean-Paul Hageman de complimenten om de oren. Hulst en omgeving maken zich lang zaamaan op voor zondag 18 fe bruari, wanneer de tweede editie van de Zeeuws-Vlaamse cross wordt verreden. De Vestingcross maakt onderdeel uit van een serie van zes Brico-cros- sen en is één van de laatste veldrit- ten van het seizoen. In de hoop het succes van vorig jaar te overtreffen, heeft de organisatie van de Vesting cross enkele wijzigingen rond de wedstrijd doorgevoerd. Een over zicht. 1 Andere start- en finishlo- catie. Bij de Vestingcross van vorig jaar was de start en finishlijn getrokken in de Ti- voliweg. Dit jaar starten en finis hen de renners even verderop, in de Glacisweg. De Glacisweg is een brede (geasfalteerde) buitenweg rond het centrum van Hulst, waar meer ruimte voor het publiek en de vip-tent is. Bij de Vestingcross van vorig jaar passeerden de ren ners de nieuwe startlocatie niet. Het rondje is door de nieuwe start- en finish- plaats lichtelijk gewijzigd. Een an dere aanpassing is dat er dit jaar twee afdalingen in plaats van één in het 2700 meter lange rondje zit ten. Naast de afdaling bij de mo len, die vorig jaar ook al in het par koers zat, is dat de afdaling bij het Brederodebolwerk. „Dat maakt de ronde net nog iets spectaculair der", vindt Hageman. Daarnaast zijn er dit jaar vier in plaats van drie bruggen in de om loop opgenomen. Dat is een gevolg van de passage door de Dubbele Poort, die geschrapt is. De renners rijden nu niet meer door, maar voorlangs de Dubbele Poort. Daar door blijft hij toegankelijk voor het publiek, dat nu vlotter richting de binnenstad kan doorstromen. Hageman verwacht door de kleine aanpassingen geen andere wed strijd te zien. „Maar je weet het nooit", zegt hij. „Wij vinden dat het parkoers er vooral nog mooier op geworden is, misschien ook nog wel iets zwaarder dan vorig jaar." 3 Meer ruimte voor pu bliek. De bovengenoemde parkoerswijzigingen zijn hoofdzakelijk gedaan omwille van de toeschouwers, voor wie op be paalde punten nu meer ruimte is. Vorig jaar kwamen er ongeveer twaalfduizend mensen op de Ves tingcross af. Hageman verwacht dat dat er dit jaar nog meer kun nen zijn. „Er waren een aantal be drijven die een spaaractie hebben opgezet, daarbij zijn al vierdui zend kaarten weggegaan. Dan weet je dat je wat kan verwach ten." 4 Twee wedstrijden toe gevoegd. Het wedstrijd programma van de Ves tingcross is uitgebreid ten op zichte van vorig jaar. Behalve de cross voor de mannen, vrouwen, junioren jongens en nieuwelingen jongens is er dit jaar ook een cross voor de nieuwelingen meisjes, de leeftijdsgroep tot zestien jaar. On der meer om meer aandacht te ge neren voor het veldrijden bij de vrouwen. Hageman hoopt op de deelname van Shirin van Anrooij uit Kapelle, die zich vorige maand in Surhuisterveen tot Nederlands kampioene kroonde. Ook is dit jaar de zogenaamde Brico Doe-Het-Zelf cross toegevoegd aan het wedstrijdprogramma. De Brico Doe-Het-Zelf cross is een wedstrijd over het originele parkoers waarbij een uitverkoren gezelschap van vijftig mensen zich voor even prof mag wanen. Om mee te doen aan deze wedstrijd moet je klant zijn bij de Belgische bouwmarkt Brico. Voorwaarden en meer informatie zijn te vinden op de website van Brico Cross. 5 Meer zendtijd op televi sie. Vorig jaar was alleen de wedstrijd bij de man nen rechtstreeks via televisie te bekijken. De Belgische commerci ële zender VTM en Omroep Zee land voorzagen de naar schatting 800.000 kijkers van live beelden. Die kijkers zagen hoe Mathieu van der Poel duidelijk een maatje te groot was voor de rest. Van der Poel gaf nummer twee Lars van der Haar en nummer drie Wout van Aert het nakijken. Hoe de Belgische wereldkampi oene Sanne Cant de eerste editie bij de vrouwen op haar naam schreef, was niet live te zien. Dit jaar is dat wel het geval. „Dat betekent een to tale uitzendtijd van drie uur", zegt Hageman verheugd. STARTLIJST donderdag 1 februari 2018 Welke veranderingen gaat de Vestingcross doorvoeren? Arwin Willemsen Hulst 2 Extra afdaling en brug. De startlijst van de tweede editie van de Vestingcross is nog niet helemaal rond. Van de komst van Mathieu van der Poel is de organisa tie in elk geval verze kerd. In welke trui de Brabander aan de start verschijnt, is nog even afwachten. Van der Poel hoopt zondag voor de tweede keer wereld kampioen te worden. De komst van we reldtopper, Wout van Aert, is nog niet defi nitief. Bij de vrouwen mag het publiek zich in elk geval opmaken voor de komst van Sanne Cant. Vorig jaar had de Vesting cross met Thomas Pidcock (junioren), Annemarie Worst (beloften), Cant (vrouwen) en Van Aert (mannen) vier wereldkampioenen aan het vertrek. Mathieu van der Poel won vorig jaar afgetekend in Hulst, foto johan van derheijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 50