II H VM voelt druk door huurverhoging Foodmaster opent cafetaria in Vlissingse wijk Paauwenburg Inwoonster Goes zamelt geld in voor speelgoed ADRZ 7 Roxanne zag dat speelgoed in het ziekenhuis met plakband aan elkaar werd gehouden. „Dat kan anders." Eigenlijk wilde Roxanne Humme- Korsuize het klein aanpakken. Gewoon een beetje geld inza melen onder vrien den en bekenden, zodat ze wat nieuw speelgoed kon aanschaffen voor de kinderafdeling van het Admiraal de Ruyter Ziekenhuis (ADRZ). Maar inmiddels staat de teller al op een dikke 500 euro en willen zelfs ondernemers mee doen. „Ik weet ook niet waar het allemaal nog toe zal leiden", zegt de inwoonster van Goes lachend. De aanleiding voor haar actie was minder leuk. Begin januari belandde haar nu vier maanden oude tweeling (Vayen en Aivy) in het ziekenhuis van Goes met het op zich ongevaarlijke, maar wel heel vervelende RS-virus. Dat is een luchtweginfectie die vaak tot benauwdheid leidt. Negen dagen nadat de tweeling was ontslagen, belandde Aivy weer in het ADRZ, deze keer met een zware blaasont steking. „Omdat dat niet besmet telijk is, mocht ze toen met het speelgoed spelen", legt moeder Roxanne uit. „Toen zag ik dat het allemaal best oud was. Zo was er een boxmobiel die met plakband en tiewraps aan elkaar werd ge houden. Veel speelgoed komt bij wijze van spreken nog uit de tijd dat ik zelf klein was." De tweelingmoeder benadrukt dat met de zorg in het Goese zie kenhuis niks mis is. „Ik en mijn dochters zijn goed verzorgd, de art sen zijn kundig en Marjan de voe dingsassistente was top! Het gaat mij puur om het speelgoed. Geluk kig reageerden de Vrienden van het ADRZ enthousiast op mijn idee." Of het 'wat geld' wordt of'een hoop geld' zal de toekomst leren. Roxanne wilde de actie beschei den houden, maar nadat onder meer de wijkvereniging uit de Goese Polder er bekendheid aan had gegeven op Facebook stroomde het geld binnen. „Mijn doel was 250 euro, maar de teller staat nu al boven de 500. Ik wil de Ik wil niet dat mensen denken: daar heb je haar weer met haar actie actie nu wat langer laten doorlo pen, ik denk tot begin maart. Dan stop ik echt, want het moet geen irritatie gaan opwekken. Ik wil niet dat mensen denken: daar heb je haar weer met haar actie." Ondernemers hebben zich ook gemeld. Een kinderkledingbedrijf uit Veldhoven stelt cadeaubonnen beschikbaar. Die wil Roxanne gaan veilen. Babywinkel Prénatal in Vlissingen geeft onder meer een boxmobiel en een boxkleed. „Die dingen stonden ook op mijn lijstje", zegt Roxanne, die in over leg met het ziekenhuis zal bepalen waaraan het geld nu wordt be steed. Het speelgoed wordt waar schijnlijk overhandigd als later dit jaar het nieuwe moeder- en kind centrum in het ADRZ open gaat. „Dat valt mooi samen." MIDDELBURG Huurdersvereni ging Middelburg (HVM) betreurt dat corporatie Woongoed Middel burg niet gewacht heeft op het standpunt van HVM over de voor gestelde huurverhoging per juli. Woongoed presenteerde deze week de huurverhogingen per 1 juli. De meeste huurders van Woongoed Middelburg gaan dit jaar meer huur betalen. Voor het gros van hen gaat de huursom met r,4 procent omhoog, voor bijna een vijfde van de bewoners stijgen de huren iets meer, 3,9 procent. Woongoed heeft de HVM afgelo pen weekend op de hoogte gesteld van de verhoging. „Jammer dat Woongoed niet heeft gewacht met het bekendmaken van de nieuwe huur tot eerst met ons en de huur ders was overlegd", zegt een woordvoerster van de HVM. „We hebben nog geen officieel stand punt kunnen formuleren. We gaan nu snel met de huurders om de tafel want voor april moeten we hun mening weten. In die maand krij gen de huurders namelijk al een brief van de corporatie met hun nieuwe huurprijs." In 2015 tekenden 1.300 huurders van Woongoed de petitie 'Huur te duur'. Zij protesteerden toen tegen de aangekondigde maximale huursverhoging. Een echte 'friettent' heeft Paauwenburg lang moeten ontbe ren. Decennialang zorgden Chi nese restaurants De Lange Muur en Lon Wah dat er - naast de nasi, bami en loempia's - ook Hol landse snacks te krijgen waren. De Lange Muur is een nieuwe zaak begonnen en de uitbaters van Lon Wah hielden het eind vorig jaar na zestien jaar helemaal voor gezien. Op de plek van Lon Wah komt nu een vestiging van Foodmaster. Pascal Pelkman en Wijnand Commijs baten al twee zaken in Middelburg uit: Foodmaster Mid delburg aan de Euromarkt in wijk De Griffioen en Foodmaster 2 Go in de Langeviele. „Daar voegen we nu een derde vestiging aan toe", meldt Commijs, die druk bezig is met het verbouwen van de voor malige 'afhaalchinees' in de Dreesstraat tot modern, strak en toch gezellig cafetaria. De frituur wordt in twee delen gesplitst. Bij de ingang komt een afhaalbalie, die van het restau rantgedeelte wordt afgescheiden door een muur. Wijnand Com mijs wil zijn zaak niet ophemelen tot sterrentent. Foodmaster Vlis singen is vanaf half maart ('of zo veel eerder als mogelijk') een snackbar waar frites, kroketten en ballen zijn te krijgen tegen een eerlijke prijs. „Maar we gaan, net als bij onze Middelburgse vesti ging, ook voor een wijkfunctie van onze zaak. Foodmaster wil een ontmoetingspunt voor Paa- uwenburgers zijn: een zaak waar mensen wat eten en drinken, maar bijvoorbeeld ook een kaartje leggen." donderdag 1 februari 2018 WA 'Bescheiden actie' wordt toch groot Rob Paardekam Goes Aivy, de tweeling met wie het gelukkig alweer heel wat beter gaat. fotomarcelledavidse Moeder Roxanne met Vayen en -Roxanne Humme Wie de actie van Roxanne wil on dersteunen, kan mailen naar roxanne@humme.me. Over een week of zes kunnen de inwoners van de Vlissingse wijk Paauwenburg weer naar een 'ouderwets' cafetaria: Foodmaster Vlissingen. René Hoonhorst Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 43