i Commissie moet beslissen over Walcherse zaken illHtlt 6 Gemeente stemt in met plan voor hotel f! JU Vorig jaar zag het er naar uit dat de tijd van dansfeesten, besloten ont vangsten en het pop-uprestaurant van Nieuwzeelander uit Biggekerke Michel Louws was afgelopen. In de Timmerfabriek althans. Het ge bouw en de Timmerfabriek BV zijn onder voorbehoud verkocht aan een consortium van Bouwgroep Peters uit Middelburg, Hotelfor mule teKust.com van de Veerse ho teliers Peter Bommeljé uit Dom burg en Michel Kloeg uit Zoute- lande en projectontwikkelaar Team Concepts uit Zierikzee. Dat team werkt aan een bouwplan met hotel appartementen en horeca. Maar dat gaat langzamer dan ge hoopt. Louk Peperkamp, exploitant namens tijdelijk beheerder BOEi en organisator van de Timmerfabriek evenementen, is er niet rouwig om. „We werken al zeven jaar in de we- Het is veel beter voor het gebouw als het in gebruik blijft. Van leegstand wordt het niet beter tenschap dat het misschien plots anders moet. Ik hou het niet voor onmogelijk dat we het tienjarig ju bileum nog in zicht krijgen. Projec ten als dit nemen tijd. Voor monu mentale gebouwen als de Timmer fabriek is de doorlooptijd voor de vergunningen veertien tot zestien maanden. En er zijn in het verleden al diverse kandidaat-kopers alsnog afgehaakt." Peter Bommeljé van de ontwik kelgroep hoopt toch wat sneller aan de slag te kunnen. „We zijn bezig de tekeningen gereed te maken om in te dienen." De vergunningspro cedures zijn complex en er is veel tijd besteed met intensief overleg met de Monumentencommissie, vertelt Bommeljé. De commissie zag graag de hele buitenkant van de Timmerfabriek blijven zoals die is. „Wij wilden de glaspartijen ver vangen door glas uit renovatiepar tijen. Dat maakt het veel beter ge ïsoleerd. Nu nemen we maatrege len aan de binnenzijde." Volgens Bommeljé heeft het ge meentebestuur inmiddels inge stemd met de inzichten over het dak en de kozijnen, nodig om het gebouw geschikt te maken als stadshotel. De aanpassingen zijn nuances, zegt hij. Komend voorjaar komen de eer ste feesten en terrasactiviteiten weer, belooft Peperkamp. „Het is veel beter voor het gebouw als het in gebruik blijft. Van leegstand wordt het niet beter." Achter de schermen werkt hij met zijn bedrijf Peperkamp Pro ducties aan afspraken voor een nieuwe evenementenlocatie, de Lasloods op de landtong tussen de twee binnenhavens. Die wordt ge restaureerd door ontwikkelingsbe drijf De Poort BV van Nieuw-en Sint Jooslander Peter Joosse. In de regionale commissie komen afvaardigingen uit de drie gemeen teraden samen om te praten over zaken die heel Walcheren aangaan. Sinds de zomer is een werkgroep aan de slag, nadat de regionale com missieleden besloten dat er be hoefte is aan meer gezamenlijke slagkracht. Nu wordt de agenda van de vergaderingen bepaald door de drie colleges van burgemeesters en wethouders, die samen bepalen welke onderwerpen de commissie gepresenteerd krijgt. De raadsleden die naar de regionale commissie gaan, krijgen vooraf geen, weinig of te algemene informatie over de te behandelen onderwerpen. De raadsleden wilden zelf meer het heft in handen hebben. In het voorstel van de werkgroep adviseert de commissie de gemeen teraden niet langer, maar kan die bij stemming besluiten over gezamen lijke voorstellen. Die zullen vooral Hoe groot een partij in een raad is, telt in de commissie niet mee gaan over gemeenschappelijke in stellingen zoals werkbedrijf en so ciaal vangnet Orionis en de Wmo- zorg, geestelijke gezondheidszorg en jeugdzorg via welzijnsloket Porthos. Dat betekent dat de be sluitvorming in de gemeenteraden anders gaat verlopen. De commissieleden bepalen wat er op de agenda komt. Hoe groot een partij in een raad is, telt in de regionale commissie niet mee. Elke fractie uit elke gemeenteraad heeft één stem. Nu mogen fracties nog twee stemgerechtigden afvaardi gen. De gemeenteraden stellen een vaste voorzitter en plaatsvervanger aan voor twee jaar. De voorzitter nodigt collegeleden uit, die toelich ting geven, maar niet meediscus- siëren. Er worden voortaan volle dige verslagen gemaakt van de ver gaderingen. Dat is nu nog een over zicht van conclusies. IN DE REGIO Vertel- en kijkcafé Opening pension voor buurtzorg Franse avond MIJN DORP, MIJN STAD AAGTEKERKE donderdag 1 februari 2018 WA Nog jaar feest in Timmerfabriek De Timmerfabriek blijft nog een seizoen locatie voor feesten en het zomerrestaurant. Organisa tor Louk Peperkamp ziet zelfs het tienjarig jubileum wel zitten. Claudia Sondervan Vlissingen - Louk Peperkamp, organisator Timmerfabriek, archieffoto lex de meester De drie Walcherse gemeenten krijgen een nieuw beslisorgaan dat gezamenlijke voorstellen be handelt. De Regionale Commis sie Walcheren wordt van advies commissie en platform voor in formatie-uitwisseling een eigen machtig beslissend orgaan. Als de drie raden akkoord gaan met het voorstel van de werkgroep voor de versterking van de re gionale commissie. Claudia Sondervan Middelburg WESTKAPELLE In het Museumcafé van het Polderhuis in Westkapelle wordt elke week een Donderdag Doedag gehouden. Vandaag is er een Vertel- en kijkcafé met amateurfilms uit de jaren 50, 60 en 70 van de vorige eeuw. De films zijn gemaakt door Nel Flipse en Herman van Dam. Ze laten het dagelijks leven in Westkapelle zien en hoe Westkapelle er toen uitzag. Ook worden gebeurte nissen als het in stalleren van een burgemeester, scheepsstrandin- gen en feesten als Westkapelle 750 jaar stad vertoond. Het programma be gint om 13.30 uur. VLISSINGEN Vandaag vindt de opening van het buurtzorgpension in Vlissingen plaats. Het pension is een tijdelijke voorzie ning voor iedereen die even niet thuis kan verblijven. Het pension is geves tigd op de vierde etage van het ADRZ in Vlissingen en de eerste gas ten zijn welkom vanaf 5 februari. Belangstellenden zijn vandaag van 16.00 tot 18.00 uur welkom aan de Joost de Moor straat 27 in Vlissin gen. MIDDELBURG In de krant van gis teren is een ver keerde aanvangs tijd vermeld van de Franse avond met Sylvain Lelarge in Huis 's Hertogen bosch. Zaal is open om 19.00, het pro gramma Ce Fran- gais que je suis be gint om 19.30 uur. DUINHOTEL m ZOUTELANDE Volgende week gaan de meubels er in bij het herschapen Duinhotel Tien Torens in Zoutelande. De laatste van de tien hotellodges, appartementen, zijn opgeleverd in het opvallende gebouw dat de Dishoekse architect Timko Lo- kerse ontwierp voor de Duinweg. De groene huid van het ge bouw moet nog wat aangroeien. Het helmgras staat nog in winterstand en de gezaaide grassen moeten nog opkomen. Per maart wil eigenaar Peter Bommeljé beginnen met de ver huur van de lodges. Gymzaal, Agatha- straat, 09.15-10.15 uur: Bewegen voor 55+; BIGGEKERKE 't Klokuus, Kerk plein, 09.30-12.00 uur: Inloopochtend met koffie of thee en mogelijkheid boeken te lenen; GRIJPSKERKE Dorpshuis, 09.30- 11.30 uur: Hand- werkclub; KOUDEKERKE De Couburg, 09.30- 11.15 uur: Volksdan sen; MIDDELBURG 't Zwin 1,10.00- 12.30 uur: Gratis in loopspreekuur Bud- getcoach Zeeland; Zusterplein 8, 12.00-13.30 uur: 'Wijktijd', spreekuur van gemeente en politie Binnenstad; Atelier Ollo Feen- stra, 14.00-16.30 uur: Boetseer-, ke ramiek- en tekena telier; Kruitmolen, 14.00- 16.00 uur: Bowlen voor senioren 50+; Cinema Middelburg, 15.30 uur: Vertoning 'On Body and Soul'; Boekhandel de Drukkery, 19.00 uur: Lezing door Maar ten den Duik 'Voor een nieuw begin'; Auditorium Stede lijke Scholenge meenschap, 19.30- 21.30 uur: Debat lo kale politiek; OOSTKAPELLE Kantine Voetbalver eniging, Magnolia laan 33,13.30 uur: A.V.O. Sportdorp wandeltocht over afstanden van 5 tot 10 km; SEROOSKERKE N.H. Kerk, vanaf 14.30 uur: Herden king Watersnood; VEERE Kerkstraat 6,10.00- 12.00 uur: Wekelijks evenement 'Koffie Korenmaat', om buurtbewoners bij elkaar te brengen; VLISSINGEN Mercuriusweg 19, 10.00-12.00 uur: Spreekuur Sociale cliëntenraad; Vierde etage ADRZ Ziekenhuis, 16.00- 18.00 uur: Open dag Buurtzorgpen sion; WESTKAPELLE Museumcafé Pol derhuis, 13.30 uur: Donderdag doedag met Vertel- en kijk café.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 42