u 28 Eerder dan gedacht treffen wereldkampioen Rob Cross en Michael van Gerwen elkaar na hun dartskraker in de halve finale van het voorbije WK. De Nederlander zal vanavond bij de start van de Premier League in Dublin uit zijn op eerherstel. De man die na dartsdemonstraties de afgelopen jaren o zo vaak had moeten zeggen dat hij toch echt geen robot was, vertoonde op 31 de cember inderdaad menselijke trek jes. In de zinderende halve finale van het WK tegen Rob Cross kreeg de spanning vat op Michael van Gerwen. Hij miste zes pijlen die hem de winst hadden kunnen be zorgen en moest uiteindelijk het hoofd buigen voor Cross. Het was een thriller van jewelste geweest. In een bizarre partij van tweeënhalf uur kwam het bij 5-5 in sets en 5-5 in legs aan op sudden death, waarin de 28-jarige man uit Vlijmen zichzelf wel voor de kop kon slaan. Niet hij, de vrijwel on aantastbare heerser, maar een de buterende Engelsman had de zenu wen iets beter in bedwang. „Ik kan het alleen mezelf verwijten", zei Van Gerwen die zaterdagavond na afloop. „Ik was beter dan Cross, maar maakte meer fouten." Laat in die laatste uitspraak dan meteen maar het houvast schuilen. Want in de dagen die volgden gooide de 27-jarige Cross zich naar de wereldtitel in zijn eerste jaar als fulltime-darter én kondigde de voormalige elektricien een aanval PREMIER LEAGUE Programma op de troon aan. Voltage denkt dat hij de komende jaren alleen nog maar beter kan worden. Ook Phil Taylor, verliezend finalist, liet al los dat hij Cross als een reële uitdager van Van Gerwen ziet. Zo gaat het darts een zeldzaam spannend jaar tegemoet. De beladen ontmoeting vanavond zal uiteraard niet meteen alle vragen beantwoorden die leven in de sport. Wordt de vaste num mer i-positie van Van Gerwen in derdaad bedreigd door de zo rap op gekomen Cross? Heeft de dreun op het WK voor twijfel gezorgd bij Van Gerwen? En kan Cross zijn hoge niveau van het WK vasthou den over een veel langere periode? Vorig weekeinde bij The Masters gaf Van Gerwen in elk geval al een stevig eerste signaal af. Hij won in Milton Keynes voor de vierde keer op een rij het toernooi tussen de beste zestien spelers ter wereld. In een spannende finale rekende hij af met landgenoot Raymond van Bar neveld. Tot een weerzien met Cross kwam het nog niet. Cross werd in de kwartfinale opzijgezet door Mensur Suljovic. De halve finale op het WK was briljant, maar daar moet ik nu niet meer mee bezig zijn Daarom moesten de fans nog heel even geduld opbrengen tot de Premier League. Alsof het zo moest zijn koppelde de loting de twee aan elkaar voor een kraker vanavond op de openingsspeelronde in Dublin. Belangrijk voor een goede start in het wekelijkse, prestigieuze invita- tietoernooi, maar ook gezien de bij zondere lading rond het treffen. Dat beseft ook Cross, zegt hij. „De halve finale op het WK was briljant, maar daar moet ik nu niet meer mee bezig zijn. Ik moet vooruitkij ken. Ik ben weliswaar de wereld kampioen nu, maar dat moet je ver geten als je ook andere prijzen wil winnen." Van Gerwen bezweert dat hij niet op revanche uit is in Dublin. „Ik kijk niet naar deze wedstrijd uit om wraak te nemen, want wij gaan el kaar nog zo vaak tegenkomen. Ik wil gewoon meteen de druk op Rob zetten in de Premier League en mijn vorm doorzetten." l. JJ U J J LJ 10 dagen Hart van Schotland, Trossachs 10 dagen Istrië en Opatija 5/8 dagen Sonthofen in de Beierse Allgau 8 dagen stedenreis Berlijn, Dresden, Leipzig en Potsdam 8 dagen Verrassend Denemarken 8 dagen Eastbourne en het eiland Wight donderdag 1 februari 2018 Meteen al titanenstrijd Pim Bijl Dublin Michael van Gerwen en Rob Cross, waarschijnlijk het duel dat de komende jaren de darts wereld zal gaan beheersen. FOTO LAWRENCE LUSTIG/PDC EERSTE RONDE Vandaag, vanaf 20.10 uur Suljovic (Oos) - Whitlock (Aus) Anderson (Sch) - Smith (Eng) Gurney (Nle) - Van Barneveld Van Gerwen - Cross (Eng) Wright (Sch) - Price (Wal) Live op RTL7 - Rob Cross v.a. slechts v.a. slechts v.a. slechts Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. se vertrekdata Diverse vertrekdata Brochure en (0318)58 09 58 oecngen. www bolderman.nl Prijs p.p. o.b.v.2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten Diverse vertrekdata Diverse vertrekdata Diverse vertrekdata

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 28