voor AZ in de beker Roy Beerens blij met rentree in eredivisie de Kuip niet meer te boven 27 Aubameyang: excuses bij vertrek Nicolai Jorgensen en stuit eerst op keeper Jeroen Zoet, waarna Sam Larsson de bal van dichtbij binnen schiet: ï-o. De wedstrijd breekt daarmee meteen open, resulterend in een spelbeeld dat veelvuldig op en neer golft. Lozano is dichtbij en Jorrit Hendrix schiet net naast, maar het is Tonny Vilhena die na 34 minuten de score verdubbelt. Een van rich ting veranderd afstandsschot ploft achter Zoet in het doel: 2-0. Na rust wordt PSV stilaan ster ker, en de thuisploeg tot twee keer toe aan een tegengoal, bij pogingen van Lozano en Pereiro. Niet lang daarna denkt Feyenoord op 3-0 te komen, maar de goal van Jorgen- sen, een fraai stiftje, wordt op ad vies van de videoscheidsrechter alsnog afgekeurd. De spanning blijft daardoor nog even, keeper Brad Jones moet nog een indraaiende bal tegen de lat tik ken. Bij Feyenoord sluipt er steeds meer onrust in het spel, en PSV blijft nadrukkelijk de aanval zoe ken, maar uiteindelijk mag de Kuip alsnog zijn feestje vieren. van een hotel in het dorp Bergen opzocht. Dat AZ nu een thuiswed strijd speelde tegen een concurrent uit de eredivisie, maakte daarbij niet uit. Van transferperikelen had de thuisploeg na het aantrekken van Oussama Idrissi eerder deze maand geen last meer. Met nieuwe blessu res kreeg Van den Brom na de sim pele zege bij Willem II zondag ook niet te maken. De enige wijziging die hij toepaste, was de toen ge schorste aanvoerder Wout Weg- horst weer als spits opstellen. De goalgetter bleek net als in de eerdere rondes een uitstekende gids op weg naar de Kuip. Na twin tig minuten glipte hij langs Dirk Marcellis en tekende met een leep wippertje voor de openingstreffer. PEC kwam langszij via Wouter Ma- rinus. Maar toen Guus Til bij een corner aan de aandacht van voor malig AZ-speler Marcellis ont snapte (2-1) en doelman Diederik Boer na rust vanwege een handsbal buiten het zestienmetergebied met rood van het veld werd gestuurd, brak het verweer van de bezoekers volledig. Idrissi tekende voor de 3-1 en Weghorst had het laatste woord door de eindstand op 4-1 te bepa len. Het fenomeen was in elk be kerduel dit seizoen twee keer tref zeker. Met acht treffers is hij top scorer in het bekertoernooi. Hij staart met holle ogen en een bleek gezicht door de catacomben van het luxueuze trainingscom plex van Vitesse. De vermoeid heid slaat langzaam, maar abso luut meedogenloos toe bij Roy Beerens. „Niet zo gek", zegt hij. „Ik heb vannacht maar drie uur gesla pen." Zo gaat een bliksemtransfer in zijn werk. Beerens is in pakweg 48 uur in een maalstroom van emo ties terecht gekomen. Milot Ras- hica ging dinsdag vanuit de Gel derse hoofdstad naar Werder Bre- men. De Arnhemse eredivisionist meldde zich daarna meteen bij de Brabander. Diens contract bij Rea ding liep nog anderhalfjaar door, maar de club uit het Champion ship verleende voor een vergoe ding van enkele tonnen alle me dewerking. Ineens lag zijn trans fer naar Vitesse op tafel. Beerens moest met gezwinde spoed naar Nederland. „Ik heb daarom zowat de hele nacht in de auto gezeten", vertelt de aanvaller. „Er waren zo snel geen vluchten naar Nederland. Ben ik van Bur- ton in het noordwesten van Enge land via de Kanaaltunnel naar Eindhoven gereden. Ik kwam diep in de nacht aan in Brabant. Ik lag goed en wel in bed of de wekker ging. Kon ik door naar Vitesse. Met zo'n hele dag van keuringen en papierwerk is de accu wel leeg." Het is de ambitie om de top 3 aan te vallen. Dat is voor mij de drijfveer. Ik kom niet om uit te bollen, hè De batterij is ook snel weer op geladen. Beerens is dolblij met zijn overgang. „Ik raad iedereen aan in Engeland te gaan voetbal len. Maar uiteindelijk is de hang naar Nederland gewoon groot. En Vitesse biedt ook de sportieve uit daging. Het is de ambitie om de top 3 aan te vallen, zoals AZ doet. Dat is voor mij de drijfveer. Ik kom hier dus niet uithollen, hè." Pierre-Emerick Aubameyang verruilt Borussia Dortmund per direct voor Arsenal. De 28- jarige aanvaller uit Gabon te kent voor naar verluidt 63,75 miljoen euro bij de club uit Londen. Arsenal sprak van een langdurige overeenkomst, zon der in details te treden. Flitsen Aubameyang maakte nog wel excuses aan de Dortmund-fans omdat hij de laatste weken geen inzet meer toonde. Dortmund sloeg zelf ook toe en huurde Michy Batshuayi van Chelsea. Ook Arsenal anti cipeerde: spits Olivier Giroud werd verkocht aan Chelsea. donderdag 1 februari 2018 GO nog prijs halen Wout Weghorst: gids voor AZ met twee goals. FOTO PRO SHOTS Roy Beerens met zijn kersverse Vitesse-shirt. foto pro shots Roy Beerens (30) zorgt op de slotdag van de transferperiode voor een opmerkelijke transfer. Hij verruilt Reading uit het En gelse Championship voor Vi- tesse in de eredivisie. Lex Lammers Arnhem - Roy Beerens (30) NAARARSENAL Eyong Enoh speelt de rest van het seizoen voor Willem II. Etienne Reijnen gaat van FC Groningen naar Maccabi Haifa. Roda JC huurt de Deen Pa- trick Banggaard van Darmstadt. Ismail Aissati verkast binnen Turkije van Balikesirspor naar Denizlispor. Sparta huurt de Duitse keeper Jannik Huth van Mainz 05. Bij die club vertrekt ook Viktor Fischer. De oud-Aja- cied gaat bij FC Kopenhagen spelen. «Tottenham Hotspur heeft Lucas Moura overgeno men van PSG. Deyovaisio Zeefuik wordt door FC Gronin gen gehuurd van Ajax. Matty Willock keert van FC Utrecht terug naar Manchester United. Queensy Menig keert op huur- basis terug van Nantes bij PEC Zwolle. Het contract van Tho mas Enevoldsen bij NAC is ont bonden. Kenny Teijsse gaat van Go Ahead naar Cambuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 27