24 M ANGELA KIJKT TV Laat ik nou altijd gedacht hebben dat Daphne Bunskoek de eerste Eva Jinek zou worden. De eerste vrouw met een latenighttalkshow waarin ze de kijkers zou bijpraten over de grote gebeurtenissen van die dag en de mensen die daarbij hoorden stevig doch invoelend zou interviewen. Ze leek ook zo lekker op weg. Doorgebro ken bij TMF, overgestapt naar Goedemorgen Nederland om daarna bij RTL Boulevard ach ter de desk te kruipen. Nou, dan heb je als presentatrice genoeg uren live-tv op je cv staan en bewezen dat je over alles kunt mee praten, van politieke spanningen in Den Haag tot de ingescheurde teennagel van het hondje van Patty Brard. Maar zo rond 2009 stokte het ineens. Haar prestigieuze project De Tafel van 5 flopte en Daphne verdween uit het zicht. O ja, ze deed de laatste jaren heus nog wel wat. Een ac- teerrol hier, tafeldame bij DWDD daar, dan weer verslag van een filmfestival voor de VPRO en recent kluswedstrijd House Rules NL op Net 5. Nogal, eh, divers allemaal en al lesbehalve een strategisch uitgestippeld carrièrepad, als je het mij vraagt. Het zou natuurlijk kunnen dat ze het prima vond zo. Af en toe een klusje, weinig stress, genoeg tijd voor haar privéleven met oud-dj Wessel van Diepen. Maar dat geloof ik dus niet. Anders had ze begin dit jaar nooit 'ja' gezegd tegen 5 Uur Live op RTL 4. Kennelijk kriebelt het nog steeds bij haar. Maar wat precies? Het Duitse nieuwsbericht op het einde. De sirenes op de achter grond. De maniakale wijze waarop de zanger het lied zingt, zijn ijzingwekkende schreeuw om het meisje. Jeanny kruipt bij veel dertigers, veertigers en vijfti gers na meer dan dertig jaar nog onder de huid. „Het liedje werd een hit én een rel", zo vist Rob Bolland (62) moeiteloos de herinneringen op. De voormalige artiest en producer schreef het num mer samen met zijn broer Ferdi en Falco. Bolland zal vanavond de stem van Falco die om Jeanny roept, laten horen in de Amsterdamse QjFactory. Daarna wordt de concertfilm Falco live at the Donauinsel vertoond. „Het is een track met alleen de vocals. Verder speel ik op mijn gitaar en heb ik met Dennis Alink, regisseur van de film, een interview." De Falco-avond wordt gehouden vanwege de twintigste sterfdag van de Oostenrijkse zanger (6 februari). Falco scoorde begin jaren 80 een hit met We wilden een lied maken in de sfeer van een Duitse krimi Der Kommissar, maar brak pas echt door toen hij ging samenwerken met het Nederlandse produ centenduo Bolland Bolland. „Falco spreekt tot op de dag van vandaag tot de verbeelding en leeft, zeker in Oostenrijk en Duitsland, voort", vertelt Rob Bolland. „Vorig jaar, rond zijn zestigste ge boortedag, verscheen een aantal documentaires en een remixalbum, waren er verschillende wakes en had je Falco, Das Musical, waarvan de voorstellin gen allemaal uitverkocht waren. Ook jongeren gin gen daar naartoe. Nu komt er een album met Duitse rappers die de vocals van Falco bewerken." Bombastisch Bolland refereert aan de impact van Rock me Ama- deus, het bombastische nummer over Amadeus Mozart als popster. „Ik zag de film Amadeus en be gon te schrijven", weet Bolland nog. „Mijn broer (Ferdi) en ik traden toen nog op als een fletse ver sie van Simon en Garfunkel. We produceerden en zaten bij dezelfde platenmaatschappij als Falco. Zijn manager vroeg of wij iets voor hem konden doen. Rock me Amadeus stelde ik voor, maar Falco wilde er aanvankelijk niet aan. Mozart was een Oostenrijker, net als Falco. 'Jullie wagen je toch ook niet aan windmolens en klompen', zei hij." De zanger ging overstag na allerlei toevoegingen van Bolland. „Zoals de saxsolo", weet Bolland, die tevreden constateerde dat Rock me Amadeus een hit werd in Amerika en Engeland. „Decennialang is het nummer opgedoken. Wereldwijd. Met covers. Maar het werd ook gebruikt in The Simpsons, Family Guy en Bedtime Stories, die Disneyfilm met Adam Sandler." En toen kwam Jeanny, de omstreden single over een ontvoering van een onschuldig meisje, door de ogen van een seksueel verknipte dader. „Ken je de serie Tatortl We wilden een lied maken in de sfeer Waylon heeft al gekozen Hart van Oranje bij de Spelen Die ditjes-en-datjes-show, met alle res pect, kan niet haar droombaan zijn. Het switcht van de perfecte manier om een Bos sche bol te eten, naar het herkennen van een depressie tot de selfie van de dag, waarmee een Postcodeloterij-koffer te winnen is. Dat rijm ik totaal niet met haar intellectuele tips over het IDFA bij DWDD een tijdje terug. Ik breek er nu al weken mijn hoofd over. Tot gisteren ineens het kwartje viel. Zou het misschien kunnen dat 5 Uur Live de manier is om de RTL-kijker aan haar te laten wen nen? En haar warm te laten draaien voor een ander dagelijks programma, zo rond half elf 's avonds, dat wel een impuls kan gebruiken? Was ik toch niet de enige die een Eva Jinek in haar zag. Quote van de dag Ik lag al niet lekker in de groep. Als je dan ook nog gaat zeggen datje in een zwarte maillot staat te dansen, ben je helemaal niet cool Danhne donderdag 1 februari 2018 Dennis Jansen —Rob Bolland MUZIEK Waylon heeft het nummer al gekozen waar mee hij in mei Nederland ver tegenwoordigt op het Euro visiesongfesti val. Dat deed hij in overleg met zijn eigen team en dat van AVROTROS. De presentatie van het liedje is op 3 maart. TELEVISIE Evelien de Bruijn presen teert tijdens de Winterspelen op SBS 6 vanuit Pyeongchang tweemaal per dag Hart van Oranje. De eer ste uitzendin gen, direct na Hart van Neder land, zijn vol gende week donderdag. —Jan Kooijman vertelt op Radio 2 dat hij zijn balletlessen op school verzweeg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 24