Voetbal tegen terreur in Molenbeek Excursie- en Rondreizen 15 Fotograaf cel in om verkrachting Een 45-jarige fotograaf van een modellenbureau heeft drie jaar en zeven maanden celstraf ge kregen. De rechtbank Midden- Nederland acht hem schuldig aan het verkrachten en aanran den van zes vrouwen. Dat is ge beurd tijdens fotoshoots of au dities tussen 2010 en 2016. Een aantal slachtoffers was nog minderjarig. De fotograaf uit Amersfoort heeft volgens de rechtbank misbruik gemaakt van de droom van (jonge) vrouwen om model te worden. Naast de celstraf moet hij de slachtoffers ook een schadevergoeding be talen. Het Openbaar Ministerie had zes jaar geëist, maar de recht bank zegt dat niet alle feiten bewezen kunnen worden. De man ontkende de beschul digingen en zegt het slachtoffer van een lastercampagne te zijn. Abrikozenpit onderzocht Het onderzoek van de Nederlandse Voedsel- en Waren autoriteit naar abri kozenpitten in win kels en websites wordt versneld. Dat gebeurt omdat in de pitten van drogiste rijketen Erica Krui derijen het wettelijk maximumgehalte blauwzuur 'fors' is overschreden, aldus minister Bruins (Medische Zorg). De pitten zijn vorig jaar al uit de winkel ge haald. Van Klaveren voor de klas Joram van Klaveren, voormalig Tweede Kamerlid voor de PW, geeft als stagi air les op het Corde- rius College in Amersfoort. Van Klaveren (39) volgt een opleiding tot le raar aan de Vrije Universiteit van Amsterdam. 'Let beter op muziekstudent' Conservatoria moe ten meer oog heb ben voor de gezond heid van hun stu denten, want 67 procent van deze leerlingen heeft al klachten door het musiceren. Dat con cludeert Vera Baad- jou, promovenda aan de Universiteit Maastricht. Ruim de helft van de aanko mende musici heeft ook last van pijn of stijfheid bij het be spelen van een in strument. mogen laten komen. Behalve dan hun echtgeno(o)t(e) en hun eventuele kinderen. Af en toe hoorde je Democrati sche tanden knarsen bij dit on derwerp. Bijvoorbeeld toen de president weer eens beweerde dat door de 'open grenzen decen nialang drugs en bendes de meeste kwetsbare gemeenschap pen in het land hebben over stroomd'. Vanaf de Democrati sche banken klonk een afkeu rend: „Oh, come on", ten teken dat de president zou overdrijven. Die had om zijn punt te scoren ouders uitgenodigd van twee tie ners die in 2016 waren vermoord in New York. Ze waren slachtof fers van de beruchte bende MS-13, ooit in Los Angeles ont staan uit asielzoekers uit El Salva dor. Donald Trump benadrukte dat het bendegeweld een uit zijn steun aan de veteranen nog eens te onderstrepen zat Preston Sharp (12) naast First Lady Mela- nia Trump. Het jochie bedacht een nationale campagne om Amerikaanse vlaggen en anjers te plaatsen op de graven van ge sneuvelden. Ter illustratie van zijn strijd met de Noord-Koreaanse presi dent Kim Jong-un vertelde Trump het tragische verhaal van de Amerikaanse student Otto Warmbier die zwaar werd ge straft door Noord-Korea voor het stelen van een vlag. Zwaarge wond en al halfdood liet het re giem hem tenslotte gaan. Otto Warmbier stierf en Donald Trump had nu zijn ouders uitge nodigd. „Ongelooflijke mensen, jullie kracht inspireert ons allen." De natie hoorde het aan met een brok in de keel. vloeisel was van - volgens hem - ongecontroleerde immigratie. Militair Ronald Reagan was de eerste pre sident die in 1982 burgers uitno digde voor zijn 'Troonrede'. An dere presidenten deden hetzelfde waarbij iedereen ook altijd een militair naar voren schoof. Vorig jaar oogstte Trump een staande ovatie van het Congres voor een weduwe van een Navy Seal die in Jemen was gesneuveld. De presi dent werd daarna in de media ge prezen om zijn 'presidentiële ge drag'. Trump koos deze keer voor ex-commando Matthew Bradford die in Irak twee benen verloor en blind werd door een bermbom. Bradford is de eerste meervoudig gehandicapte soldaat die weer een baan heeft gekregen in het le ger, aldus het Witte Huis. Om „Cruyff laat echt iets moois na: een plek waar bevolkingsgroepen in een stadsdeel met zulke grote problemen op een makkelijke manier met elkaar in contact kunnen komen", zegt initiatief nemer Unico van Kooten over het nieuwe speelveld. De Nederlan der, lobbyist in Brussel voor de Vereniging Afvalbedrijven en sinds 2004 Nederbelg, zocht al kort na de aanslagen in Parijs, november 2015, contact met zijn Amsterdamse vriend Ahmed Larouz. „Die was er kort na de moord op Theo van Gogh in ge slaagd met allerlei initiatieven de oplopende spanning in Amster dam te breken. Dat was na 'Parijs' ook in Molenbeek hard nodig." De moordaanslagen in de Franse hoofdstad - vlak buiten het Stade de France, op terrassen en in mu ziektempel Bataclan - waren van uit Molenbeek voorbereid. Slachtoffers Kort na de terreuraanslagen van 22 maart 2016 op vliegveld Zaven- tem en metrostation Maalbeek en de dood van Cruyff twee dagen daarna, was duidelijk hoe Molen beek moest worden geholpen: het moest een Cruyff Court krijgen. Vandaag begint de aanleg en wor den in aanwezigheid van projec tambassadeur en oud-profvoet baller Mbo Mpenza de eerste as- pirant-Cruyff-coaches voorge steld. Nederland draagt bij, maar veel geld kwam ook van bedrij ven, de Rotary en benefietacties. Zelfs slachtoffers van de 22/03- aanslagen werkten mee. Nog veel harder dan de meer dan 200 andere steden die al een Cruyff Court hebben, zal Molen beek de principes van Cruyff no dig hebben om zijn slechte naam af te werpen. Van Kooten: „Ik hoop echt dat dit project weer een sprankje hoop terugbrengt in Molenbeek." www.dejongintra.nl/busreizen de mooiste door heel Europa BKyHanrj--;1 Deskundige reisleiding Gegarandeerde vertrekke donderdag 1 februari 2018 GO UTRECHT Waarnemend burge meester Van Aartsen bracht gisteren een be zoek aan de wijk Wit- tenburg, waar vrijdag bij een schietpartij in een buurtcentrum de 17-ja- rige Mohammed om het leven kwam. Aartsen ging in gesprek met buurtbewoners, fotoanp volgende keer weer! DEN HAAG AMERSFOORT MAASTRICHT Tegen de klok in, vanaf linksboven: Robert Mic- kens, Elizabeth Alvarado (ouders vermoorde Nisa Mickens), Freddy Cuevas, Evelyn Rodriguez (ouders vermoorde Kayla Cuevas), Preston Sharp, Matthew Bradford en Fred en Cindy Warmbier. foto photo news De Brusselse deelgemeente Sint-Jans-Molenbeek krijgt bin nenkort z'n eigen Cruyff Court. Een oppepper voor de ge meente, die bekendstaat als 'jihadistennest'. Frans Boogaard Brussel Busreizen Autoreizen Vliegreizen Verre reizen Steden reizen Bel 0180 - 457 803 of ga naar uw ANVR reisadviseur Calamiteitenfonds BUURTBEZOEK vanaf 689' vanaf 839 vanaf 889 Ierland in Vogelvlucht 9-daage vlieg-busreis reiscode: evie411 Toscane Highlights van de te kust en te keur Zuid-Adriatische Kust 8/15-daage vlieg-busreis 10-daage vlieg-busreis reiscode: evmds02 i reiscode: evhr402

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 15