Vlogger Markie opgepakt in Cambodja mm* 3 dagen Drenthe**** EUWS 11 Zoon krijgt voorwaardelijke celstraf voor hulp bij zelfdoding moeder (99) Heringa plande samen met zijn moeder in 2008 het einde van haar leven, nadat hij had ontdekt dat ze pillen aan het verzamelen was. Hij zorgde voor de juiste medicijnen, stampte de pillen en mengde ze met yoghurt. Zijn moeder was het schoolvoorbeeld van een voltooid leven, zei hij. De kwaaltjes waar ze last van had, waren volgens de huisarts van zijn moeder niet ern stig genoeg om euthanasie te recht vaardigen. Na deze afwijzing durf de Heringa geen andere arts meer te benaderen om het leven van zijn moeder te beëindigen. De zaak sleept al jaren en kwam bij de Hoge Raad terecht. Heringa is tot dusver nooit gestraft voor zijn hulp bij de zelfdoding. De Hoge Raad verwees de zaak terug naar het gerechtshof, nu in Den Bosch. De hoogste rechter bepaalde dat het proces over moest, omdat het hof in Arnhem te makkelijk het beroep op een noodsituatie had gehonoreerd. Het Openbaar Ministerie eiste in december voor de derde keer drie maanden voorwaardelijk. Heringa zou zich niet hebben mogen beroe pen op overmacht: er waren door de ouderdomsklachten, aandoe ningen en doodswens van zijn Alsof een crimineel terecht heeft gestaan en we blij moeten zijn dat hij niet naar de gevangenis hoeft moeder aanknopingspunten om een arts te zoeken voor euthanasie. De aanklager in Den Bosch twij felde niet aan de integere drijfveren van Heringa, maar vond wel dat hij straf verdient omdat hij zijn eigen weg is gegaan. Achterhaald Heringa vindt dat de strafwet tegen hulp bij zelfdoding achterhaald is. Door zijn optreden is zijn moeder menswaardig gestorven, meent hij. De Bennekommer legt zich niet neer bij de straf. „Ik voel me als een crimineel behandeld, maar de strijd is nog niet afgelopen. Het gaat niet alleen over mij. Het gaat mij om de aandacht voor het voltooide leven. Deze uitspraak maakt me strijd baar. Ik ga door tot de laatste snik. Ik ontken niet dat ik mijn moeder heb geholpen bij haar dood, maar het gaat om de context." Heringa's advocaat Wim Anker is teleurgesteld over de uitspraak. „Het is alsof er een crimineel te recht heeft gestaan en we blij moe ten zijn dat hij niet naar de gevan genis hoeft. De negatieve omstan digheden zijn onder een vergroot glas gelegd en de positieve aspecten heb ik niet gehoord." Ook de Nederlandse Vereniging voor een Vrijwillig levenseinde (NVVE) is teleurgesteld. „Mocht cassatie volgen bij de Hoge Raad, dan steunen we Heringa opnieuw." Gekke Markie, in het gewone le ven Mare Hoekx (21), was samen met Michael J. (21) en Rick H. (21) pas een dag in het land toen ze de politie achter zich aan kregen. De agenten namen hun drone in be slag en hun mobiele telefoons. Ze zijn een paar uur vastgehou den op het bureau, maar inmid- dels weer vrij, bevestigt Hoekx te lefonisch vanuit Cambodja. De YouTube-vlogger heeft een half miljoen volgers. Hij wil zelf niet reageren en verwijst naar zijn manager Renée Snaak, maar zij komt nog niet met een reactie om dat ze nog niet alle details kent. Volgens lokale media is vliegen met drones in het land sinds 2015 op een aantal gevoelige locaties aan banden gelegd. Dat gebeurde nadat een toerist filmde hoe ie mand in de tuin van het koninklijk paleis oefeningen deed. Vorig jaar nog werd een toerist uit Taiwan gearresteerd. Een poli tiechef zei toen in de Phnom Penh Post dat toeristen die worden be trapt de beelden moeten wissen en normaal gesproken binnen een paar uur weer worden vrijgelaten. Hoekx is ook weer vrij, maar het is nog onduidelijk of zijn actie straf rechtelijke gevolgen heeft. Vorige week werd een Neder landse toerist samen met negen andere jongeren opgepakt van wege 'pornografisch dansen'. Hij zit nog vast. 3 dagen Friesland Zomertip! 4 dgn Berlijn www.Zoweg.nl/dagblad of 0900-2359693 7ocpg incl. diner donderdag 1 februari 2018 Inderdaad, bloedmooi die maan, viel gisteren met enige regelmaat te horen. Voor het eerst in 152 jaar was in verschillende delen van de wereld het driedub bele natuurverschijnsel van de blauwe superbloed- maan waar te nemen. Omdat de maan relatief dicht bij de aarde staat, op 356.565 kilometer, leek ze extra groot. Bovendien kreeg het hemellichaam een rode gloed doordat de aarde tussen de zon en de maan in staat. Het 'blauw' in de naam staat voor het feit dat dit de tweede volle maan is in een kalendermaand. Op het strand van Napier, Nieuw-Zeeland, vergaap ten velen zich aan het bij zondere natuurverschijn sel (foto). Bij een planeta rium in de Indiase stad Bangalore vormden zich lange rijen om door een te lescoop naar de roodkleu rige maan te turen. In Aus tralië maakten Wicca-vol- gelingen dankbaar gebruik van hemelschouwspel. De krant TheAge citeerde de uitbater van een magie- winkel die grote toeloop kreeg voor het uitvoeren van rituelen bij volle maan. FOTO GETTY IMAGES 'Haar leven was echt voltooid' Albert Heringa (75) uit Benne- kom is veroordeeld voor hulp bij de zelfdoding van zijn hoogbe jaarde moeder in 2008. Het ge rechtshof in Den Bosch legde een halfjaar voorwaardelijke cel straf op. Er was drie maanden voorwaardelijk geëist. Simone van Zwienen Den Bosch - Wim Anker, advocaat YouTube-vlogger 'Gekke Mar kie' is samen met twee vrien den in Cambodja opgepakt omdat ze met een drone heb ben gevlogen. De jongens wil den een monument in hoofd stad Phnom Penh in beeld brengen. Raymond Boere Phnom Penh/Rotterdam Mare Hoekx en vrienden zaten enige tijd vast. y Heerlijk 4* hotel gelegen tussen Groningen en Assen, in het Drentsche Aa 4* Fletcher Hotel-Restaurant De Zeegser Duinen (8,2) 2 nachten incl. ontbijtbuffet, gratis parkeren en wifi 1 keer een Live Cooking dinerbuffet Gratis gebruik van het binnenzwembad en sauna 3* Hotel De Zon, Oosterwolde (7,5) 3* Holiday Inn Berlin City Centre (8,0) 2 nachten incl. ontbijtbuffet 3 nachten incl. ontbijtbuffet Gratis wifi en parkeren QQ Gratis gebruik van wifi "TQ 50 Betaal pas bij aankomst Aankomsten t/m augustus Prijs per persoon o.b.v. 2 personen en beschikbaarheid, exclusief reserveringskosten en toeristenbelasting Voor maar:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 11