Met man en macht Reimerswaal wijst unaniem deel conclusies van rapport af Wonderdokter lijkt carrière van Hoek-spits te redden ZEELAND10 Het dagelijks provinciebestuur wil tekst en uitleg van ZB Planbureau over het rapport Staat van Zeeland. Gedeputeerde Ben de Reu noemt het een mix van opinies en feiten. woensdag 31 januari 2018 Leonard Walpot (29) uit Tholen is genomineerd voor de Zilveren Camera voor zijn serie over CDA- lijsttrekkerSy brand Buma. ZEELAND8 lukt het bootje boven water houden." Toen het water uit boot was, is het scheepje bij jachtwerf op de wal gezet. „I Leden van de brandweer en de KNRM konden gisterochtend op het nippertje voorkomen dat motorboot Louise naar de bodem van de jachthaven in Breskens zonk. „Het schip maakte water, maar was niet lek", gaf schipper Marcel van den Nieuwendijk van de KNRM aan. „Wat dan de oorzaak was, weten we niet." KNRM riep de hulp in van de zodat die kon komen pompen. „Het is uiteindelijk ge- het bootje boven water te water uit de de op de wal gezet. „Het wordt nu zaak de motor en de apparatuur goed te spoelen met water", zegt Van den Nieu wendijk. „En dan afwachten of er blijvende schade is." Ernst Jan Rozendaal Middelburg Vorige week ontstond commotie over het rapport Staat van Zeeland van ZB Planbureau en Bibliotheek van Zeeland. Daarin staan gegevens op een rijtje over onder meer eco nomie, wonen, zorg en vervoer in Zeeland. De zin waarover iedereen valt is dat in acht jaar tijd het Zeeuwse platteland ruim 28.000 inwoners heeft verloren. Dat werd betiteld als een 'leegloop'. Onderzoek van de PZC heeft uit gewezen dat het grotendeels om een definitiekwestie gaat, omdat het Centraal Bureau voor de Statis tiek (CBS) de mate van stedelijk heid anders is gaan meten. Daar door valt bijvoorbeeld Sint Anna- land niet meer in de categorie plat teland maar in de categorie stedelijk gebied, zonder dat daarvoor ie mand is verhuisd. Nadat vorige week burgemeester Jan Lonink van Terneuzen getergd reageerde, stelde de Statenfractie van de SP maandag en gisteren schriftelijke vragen aan het provin ciebestuur. In Reimerswaal werd gisteravond unaniem een motie aangenomen waarin de conclusies van het rapport, waarin verstedelij king wordt aangemoedigd, deels zijn afgewezen. ZB Planbureau heeft inmiddels een aantekening toegevoegd aan de Staat van Zeeland, waarin wordt gewezen op de andere manier van meten van het CBS. Tegelijk werd in een persverklaring gesteld dat het 'correct' is dat er 28.000 mensen minder in een niet-stedelijke om geving wonen en dat de term 'leeg loop' kan worden betiteld als 'enigszins voorbarig', omdat Zee land wel verstedelijkt. De Staat van Zeeland is gemaakt in opdracht van de provincie, dat de cijfers gebruikt voor het maken van beleid. Naar aanleiding van de com motie hebben Gedeputeerde Staten We willen antwoord hebben op een aantal vragen - Ben de Reu, gedeputeerde gisteren besloten ZB Planbureau uit te nodigen voor een 'grondige evaluatie', aldus De Reu. „We wil len antwoord hebben op een aantal vragen. Zowel over de Staat van Zeeland zelf als de manier waarop ZB Planbureau daarmee is omge gaan." Het provinciebestuur wil zich niet bemoeien met onafhanke lijk wetenschappelijk onderzoek, bezweert De Reu. Maar hij zegt ook: „Het rapport begint met een samenvatting met beleidssignalen. Dat is een mix van opinies en fei ten." Er staan 'onmiskenbaar feiten in die goed zijn om te weten', aldus de gedeputeerde, maar 'je moet soms ook zoek naar feiten en me ningen omdat die 'wat door elkaar heen' staan. „Op zijn minst willen we het daarover hebben." Commissaris van de koning Han Polman voegt toe dat het in het ge sprek gaat om een terugblik, waar bij ook aan de orde komt 'welke les sen worden getrokken voor de toe komst'. Of dat betekent dat de pro vincie wellicht met andere onder zoekers in zee gaat, laat De Reu in het midden. „Wie weet." It FOTO PETER NICOLAI Provincie roept ZB op het matje

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 64