15," Kan jij het je nog herinneren? ÏNNAar pi MUSICAl Ga naar pzc.nl/theater BEKROOND MET DE SPECIAL AWARD voordeel Ga naar HU WW»»»!" 610KIA tK tM niet helemaal gek maken, want de kans dat je niet wint is er ook. En daar wilde ik mezelf toch een beetje tegen beschermen. Maar ik ben ontzettend blij. En trots, ook dat." Een nieuwe speler in deze uitreiking is zanger en acteur Thomas Acda. In de musical Fiddler on the Roof speelt hij Tevye, een Joodse melkboer die in het dorpje Anatevka hard werkt voor zijn gezin. En dat doet hij met zoveel verve dat hij is genomineerd voor de beste mannelijke hoofdrol in een grote musical. Spannend? „Ik weet niet zo goed wat ik moet verwachten, dus ik laat het maar een beetje op me afkomen." Ruim een uur later heeft hij zijn award te pakken. Hij gaat overigens niet alleen met deze naar huis: hij wint ook nog een prijs voor de beste muziek/arrangementen voor De Marathon. „Twee prijzen, ja, dat is wel bijzonder, toch? Ik had het in ieder geval niet verwacht. Maar ik ben er ontzettend blij mee. Het is natuurlijk mooi dat je debuut wordt verzilverd." Even later wordt de prijs voor beste vrouwelijke hoofdrol in een grote musical bekendgemaakt: Simone Kleinsma. Ze vertolkt op weergaloze manier de rol van Annie in Was Getekend, Annie M.G. Schmidt, de musical die maar liefst vier keer in de prijzen valt: beste vrouwelijke hoofdrol, beste vrouwelijke bijrol, beste script en beste grote musical. Simone dankt in haar dankwoord met name Annie: „Ik heb net als Annie moeten vechten en ze heeft me geleerd met verdriet om te gaan en niet de humor te vergeten." Het was voor Simone een bizar jaar, waarin verdriet - ze verloor bijna een jaar geleden haar man en regisseur Guus Verstraete - en vreugde zich als een rollercoaster afwisselden. Maar, zegt ze: „De liefde om me heen gaf me de kracht om door te gaan." Ook dit jaar wordt de publieksprijs voor de beste musical van het jaar, de AD Publieksprijs, uitgereikt. Een bijzondere prijs volgens musicalacteurs, omdat het de stem van het publiek is. En misschien ook wel de leukste prijs, want wat is er mooier dan door bezoekers te worden beloond voor dat wat je op het toneel laat zien? Een ontzettende eer dus. Dit jaar gaat de AD Publieksprijs naar The Lion Ring. Meer dan een half miljoen bezoekers zagen de voorstelling sinds de première in oktober 2016, en met 51 procent van de stemmen is ze ook de terechte winnaar. Producent Albert Verlinde komt zichtbaar ontroerd het podium af, in zijn handen de prijs geklemd. „Dit is fantastisch. Het is zo'n mooie voorstelling, een fenomeen eigenlijk. Dit stuk wordt al twintig jaar wereldwijd opgevoerd, en op een heel hoog niveau, ook hier in Nederland. Ik ben dan ook dolblij. Niet alleen om te zien dat deze voorstelling zo enorm wordt gewaardeerd door het publiek, maar ook omdat het genre musical zo leeft onder de mensen." Zo denken Gaia Aikman en Naidjim Severina er ook over. Deze hoofdrolspelers, ze vertolken Nala en Simba, vinden het eveneens een belangrijke prijs. Naidjim: „Dat wat we doen op het podium wordt gewaardeerd. Een beter compliment kun je niet krijgen." Gaia: „Het mooie is, en dat krijgen we ook vaak na de voorstelling van het publiek te horen, dat we met deze voorstelling echt levens veranderen. We zetten mensen aan het denken: wie ben ik, wat wil ik?" Naidjim: „Het zet ons ook aan het denken. Simba is op zoek naar zichzelf en wordt dan ineens koning. Dat leerde me: ga ervoor, ook als je twijfelt of zoekende bent." Gaia: „Nala moet snel volwassen worden en haar eigen mannetje, of eigenlijk vrouwtje, staan. Dat was voor mij een belangrijke les: kom voor jezelf op, laat zien wie je bent. Ik ben een sterkere vrouw geworden door The Lion Ring." Tehst: Sashia Smith VOOR BESTE ENSEMBLE! iMA/ Bestel uw tickets op pzc.nl/oyf Commerciële bijlage 31 januari 2018 De opzwepende muziek van Gloria Estefan keihard uitje radio? Nu is het jouw kansom al deze wereldhits zoals, 'Conga', 'Dr. Beat' en 'The Rhythm is gonna get you' live te horen en hardop mee te kunnen zingen bij het musicalspektakel On Your Feet! Geniet van super strakke showdans, een geweldige 9 koppige band en een topcast met onder andere Vajèn van den Bosch, Jim Bakkum,Tommie Christiaan, Nurlaila Karim en Ellen Evers. De musical die bruist van energie is nü verlengd t/m juni en alléén te zien in het BeatrixTheater Utrecht

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 51