M Heieen Mees is uit op eerherstel na stalking 3 KONINGIN BEZOEK BABYHUIS Op bezoek bij het Babyhuis in Dordrecht hoorde koningin Maxima het heftige verhaal van de moeder van Lucas aan. Daarna hield ze de baby lang liefdevol vast. Ze is hier als koningin. Als beschermvrouwe van het Oranje Fonds. Maar haar zorgelijke blik, haar meelevende geknik, haar belang stellende vragen komen vooral voort uit een andere 'functie' van Maxima, tevens haar belangrijkste: die van moeder. Het ene na het heftige verhaal krijgt de koningin deze ochtend over zich uitgestort, op werkbezoek in het Babyhuis in Dordrecht. Hier worden - voornamelij k - aanstaande en jonge moeders opgevangen die tijdelijk niet voor hun (komende) kindje kunnen zorgen; vanwege verslavin gen, gevaar van eerwraak en postna tale depressies. De stichting wil uit huisplaatsingen en het scheiden van de moeders en hun jonge kinderen voorkomen en biedt daarom onder dak en hulp in het Babyhuis, waar vrijwilligers onbeperkt voor ze klaar staan. Ook voor Karima, een jonge vrouw van Marokkaanse afkomst uit het midden van het land, die drie maan den geleden beviel van Lucas. Ze voelde niets voor haar zoontje, hele maal niets. Na een week moest ze in het ziekenhuis langs voor een baar moederontsteking en vertelde ze dat ze geen enkele band met haar baby had. Met Lucas op haar schouder zegt Karima aan Maxima tussen opko mende tranen door: „Daar zeiden ze: geef het even tijd, dat komt wel. Maar dat gebeurde niet. Er waren ook pro blemen tussen mijn Nederlandse ex- partner en mij en ik kon gewoon niet samen met mijn baby zijn. Na een paar weken belde ik de politie en zei: 'Kom hem maar halen, want ik kan niet voor hem zorgen'. De agenten legden me uit dat dit niet zomaar gaat, maar ik werd wel in contact ge bracht met het Babyhuis." Nu is het de beurt aan de kleine Lucas om te gaan brullen. Zijn moe der draait hem om en - burp - hij laat Hier wordt ook aan de hechting van mij met Lucas gewerkt een boertje. Maxima: „Hoppa, dat zat gewoon dwars." Karima vervolgt: „Hier zorgden ze niet alleen dat ik ook eens een nachtj e door kon slapen Maxima: „Heerlijk is dat, hè." Karima: „Zeker, maar er wordt hier ook aan de hechting van mij met Lu cas gewerkt. Ik zou nu niet meer zon der hem willen." Aan het einde van het gesprek houdt Maxima het ventje lang vast en dicht tegen zich aan. Niet alleen voor de foto (tegen de fotografen: 'flits toch niet bij de baby's!'), maar ook omdat ze hem oneindig wil knuffelen. De koningin heeft dan al over de prachtige zwarte haren van Shubert (13 maanden) geaaid. Zijn moeder, Mirelle (27), leefde vooral 's nachts en had geen idee dat ze in verwachting was. „Totdat ik wat last van mijn buik kreeg en dacht: ik kan wel eens zwanger zijn. Ik heb toen heel lang getwijfeld tussen een abortus of om me hier te melden. Ik kom uit Gro ningen, heb vijf uur gereisd en toen nog een half uur op de stoep getwij feld om aan te bellen. De mensen hier namen me mee naar de gynaeco loog en ik bleek 40 weken zwanger. Wat ik had gevoeld was het indalen van het hoofdje." Toen Shubert niet veel later werd geboren, zei Mirelle: „Dit blijft de enige man in mijn leven." Maxima slikt en lacht tegelijk: „Arme vriendin van hem, later." Op haar verzoek is de naam van Karima gefingeerd. De Nederlandse econome Mees werd in juli 2013 in New York ge arresteerd op verdenking van het stalken van topbankier Willem Buiter. Nieuw onderzoek toont volgens haar aan dat zij juist slachtoffer is. De topbankier onderhield enige tijd een seksuele relatie met Mees. Toen Buiter duidelijk maakte dat hij bij zijn vrouw zou blijven, sloegen bij Mees de stoppen door. Ze zou hem hebben overstelpt met dreig-sms'jes, foto's van dode vogels en héél veel naaktfoto's. Mees zou 1.251 expliciete foto's van zichzelf hebben gestuurd. Mees ontkende dat, maar Buiter kon kopieën van de foto's tonen aan de aanklager van New York. Mees kreeg ze niet te zien, totdat een verzoek haar jaren later alsnog het beeldmateriaal bracht. Foren sisch onderzoek door het Neder landse bureau SBV Forensics con cludeert dat zij de foto's niet ge maakt kan hebben. Volgens Mees moet Buiter ze hebben gemaakt tijdens Skypesessies waarin zij zich voor de camera bevredigde. Vandaag laatste Profiteer alleen vandaag nog van voordeel tot 100 p.p KraS.nl of bel 088-0885 886 - Zie: kras.nl/actievoorwaarden woensdag 31 januari 2018 Na het boertje een innige knuffel van Maxima Jeroen Schmale Dordrecht Het klikt tussen Lucas en koningin Maxima, die de baby langdurig knuffelt. FOTO ANP —Karima, moeder van Lucas (3 maanden) De van stalking beschuldigde Heieen Mees heeft een ver zoekschrift ingediend om haar strafzaak te heropenen. Koen Voskuil Rotterdam/New York

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 3