Bo is kinderdirecteur van het MuZEEum 6 Reactie huurdersvereniging niet afgewacht Schuldenaar wacht te lang op regeling De woningbouwcorporatie kiest dit jaar voor een gematigde huur verhoging voor de meeste bewo ners. Voor bijna eenvijfde van het Woongoed-bestand geldt wel dat de huren meer stijgen. Woongoed sloot met Huurdersvereniging Middelburg (HVM) een sociaal huurakkoord voor de periode 2016- 2018. Daarin is afgesproken dat Woongoed in die periode afziet van inkomensafhankelijke huurverho gingen en dat ook de streefhuren worden verlaagd; de huur die past bij de kwaliteit van de woning. Wel mag Woongoed de gemid delde huursom jaarlijks wettelijk verhogen met het inflatiepercen tage plus één procent. Vorig jaar be droeg de inflatie 1,4 procent, dus de huren mogen dit jaar 2,4 procent omhoog. Die ruimte geeft Woon goed zichzelf niet. De corporatie kiest ervoor om voor het merendeel van de huurders (82 procent) alleen de inflatie te compenseren en de gemiddelde huursom met 1,4 pro cent te verhogen. Huurprijzen voor woningen die ruim onder de streef- huur liggen, stijgen met 3,9 procent. Ook deze stijging is wettelijk vast gelegd. Volgens Laura Dor van Woongoed treft dit 18 procent van alle huurders. „Hier zijn ook de huurders bij inbegrepen die al zeer lange tijd huren (vaak decennia). Om deze huren wat meer gelijk te trekken is gekozen voor die 3,9 procent Hun huur nu is vaak lager dan de huursom die nieuwere huurders betalen voor eenzelfde huis. Om deze huren wat meer gelijk te trek ken is gekozen voor die 3,9 pro cent." Bij zogenoemde scheefwoners mag de huur met maximaal vier procent stijgen. Daarvan uitgeslo ten zijn gezinnen van vier of meer personen, huishoudens waarbij ie mand de AOW-leeftijd heeft be reikt, bepaalde groepen chronisch zieken en gehandicapten. Woongoed heeft voor de verho gingen deze week advies gevraagd aan de Huurdersvereniging Mid delburg. Het antwoord, positief of wel negatief, van de belangenver eniging wordt echter niet afge wacht. Woongoed heeft de nieuwe huren dinsdag bekendgemaakt. Medewerkers van de huurdersver eniging stellen dat ze nog niet de tijd hebben gehad een officieel standpunt te bepalen over de huur- maatregelen van Woongoed. Eind april ontvangt iedere huur der van Woongoed een brief met daarin hun huurverhoging. Die gaat in per 1 juli. Voor de particu liere huursector geldt geen maxi maal toegestane verhoging. Woon goed heeft ook het nieuwe onder nemingsplan 2018-2012 gereed. Daarin legt de corporatie de nadruk op haar rol als sociale woningcor poratie die zorgt voor betaalbare woningen voor mensen met een laag inkomen. Leerlingen van de groepen 7 en 8 van de Frans Naereboutschool konden zich verkiesbaar stellen voor de post. De keus viel op deze school omdat die voor alle leerlin gen een abonnement heeft voor het MuZEEum en de kinderen er daardoor vaak komen. Vier leer lingen stelden zich uiteindelijk verkiesbaar en de kinderen uit de groepen 5 tot en met 8 brachten hun stem uit op de beste sollicita tiebrief. Die bleek van Bo. Zo wenst zij meer tijdelijke tentoon stellingen, meer interactieve spel len, een speel- en verkleedhoek en prijsvragen. Bo was „zeer ve reerd!" MuZEEumdirecteur Onno Bak ker speldde haar een button op, die ze bij officiële gelegenheden moet dragen. Ze mag dan direc teur zijn geworden, salarisbespre kingen waren er niet. Bo: „Maar ik kreeg wel vier stripboeken van De Ruyter!" Orionis schrijft dit in het verslag over 2017. Daaruit blijkt dat het ge middeld 160 dagen duurde om een regeling te treffen. Dan gaat het om de tijd tussen de aanmelding van een schuld en het moment waarop wordt begonnen met het oplossen van de problemen. In de tussenlig gende tijd moet duidelijk worden hoe groot de financiële problemen precies zijn, wie de schuldeisers zijn en hoe de schulden wegge werkt kunnen worden. De schuld eisers moeten het bovendien eens zijn met de regeling. De norm van 120 dagen wordt niet gehaald omdat schuldeisers zich niet aan de termijnen houden, stelt Orionis. Zij moeten op tijd la ten weten hoeveel geld zij van ie mand tegoed hebben. Dan pas kan een regeling gemaakt worden. Ori onis blijft wel uitgaan van die norm van 120 dagen. Die is namelijk op gelegd door de NWK, de branche vereniging van Nederlandse ver eniging voor schuldhulpverlening. IN DE REGIO Wijktijd voor binnenstad Cursus voor mantelzorgers MIJN DORP, MIJN STAD woensdag 31 januari 2018 WA Huren Woongoed gaan omhoog De meeste huurders van Woon goed Middelburg gaan dit jaar meer huur betalen. Voor het gros van hen gaat de huursom met 1,4 procent omhoog. Sheila van Doorsselaer Middelburg - Laura Dor, Woongoed Bo Hoogesteger (11) van de Frans Naereboutschool in Vlis- singen is verkozen tot de aller eerste kinderdirecteur van het Zeeuws Maritiem MuZEEum. Zij mag de komende tijd met de 'grote mensen directie' meedenken hoe het museum nog meer jonge bezoekers kan trekken. Sheila van Doorsselaer Vlissingen A De nieuwe directie van het MuZEEum; kinderdirecteur Bo Hoogesteger en directeur Onno Bakker, foto lex de meester Mensen met schulden moeten te lang wachten op een regeling, omdat schuldeisers niet op tijd hun vorderingen bekendmaken. Volgens Orionis Walcheren, dat helpt bij het oplossen van schul den, wordt de termijn van 120 dagen te vaak niet gehaald. Maurits Sep Middelburg MIDDELBURG Bewoners van de binnenstad in Mid delburg kunnen tij dens Wijktijd op donderdag 1 fe bruari terecht met vragen, klachten, suggesties of com plimenten over hun wijk of buurt. Inwoners kunnen vragen stellen aan de wijkmanager en aan de wijkagent. Het eerste spreek uur wordt gehou den op donderdag 1 februari van 12.00 tot 13.30 uur bij fiet senstalling Delta Cycle aan het, Zus terplein 8. VLISSINGEN Manteling Walche ren geeft een prak tische cursus voor mantelzorgers op 31 januari, 14 maart en 16 mei. Personal Organiser Erna Verhey geeft vanavond speciaal voor mantelzorgers een workshop over opruimen, geor dende administratie en timemanage- ment. Tijdens de workshop krijgen deelnemers tips hoe zij praktische knelpunten het ef fectiefste kunt aan pakken. Ook wordt gekeken naar per soonlijke knelpun ten en wordt er een afspraak gemaakt voor een t advies- gesprek aan huis. Belangstellenden zijn van 19.30 tot 21.30 uur welkom in zaaltje Ter Reede, ingang Vredeho flaan in Vlissingen. Aanmelden kan bij Manteling door te bellen naar 0118- 553530 of een e- mail te sturen naar info@mantelingwal- cheren.nl. HULST In de reeks Con- certenVlissingen verzor gen sopraan Arleen van Wijland (foto) en pianiste Natalia Pavlova een recital met een hoog oratorium gehalte. Beiden houden van oratoria en opera uit de Barok en Klassieke pe riode. Op het programma opera-aria's van Handel en Mozart in Italiaanse stijl: Semele, Guilio Cesare en Rinaldo en van Mozart de bekende aria van Despina uit Cosi fan tutte en naast geestelijke melodieën van Vivaldi tenslotte het Exsul- tate jubilate van Mozart. De vocaliste soleert regel matig bij verschillende en sembles en de pianiste is een veel gevraagd bege leidster en geniet bekend heid in Walcheren. Zondag 4 februari in het Speelhuus van Ter Reede in Vlissin gen, aanvang 11.30 uur. FOTO PETRIE SMULDERS AAGTEKERKE Gymzaal, Agatha- straat, 17.30-18.30 uur: Pilates; 19.00- 21.00 uur: Badmin ton GRIJPSKERKE Woonzorgcomplex Nimmerdor, 10.00- 11.00 uur: Koffie ochtend voor senio ren; Dorpshuis, 13.30-17.00 uur: Bil jarten en koersbal voor 50+'ers KOUDEKERKE Duinstraat 2, 08.30- 09.30 uur: Bewe gen met Qi Gong MIDDELBURG Het Palet, 09.30- 11.15 uur: Linedance; Kruitmolenlaan 125, 09.45-12.00 uur: Wekelijkse Koffie- inloop voor bewo ners van Wijk Dau- wendaele; Kruitmo- len, 10.00-12.00 uur: Bowlen voor senio ren 50+; Porthos, 13.30-15.30 uur: Bij eenkomst voor mantelzorgers met als titel 'Knelpunt? Opgelost!'; Cinema Middelburg, 14.00 uur: Vertoning 'Vele hemels boven de zevende' OOSTKAPELLE De Halve Maan, 13.30-16.30 uur: Bridgen; De Egelan tier, 13.30-14.30 uur: Wandelactiviteit voor senioren SEROOSKERKE Oude Brandspuit huis, 13.00-17.00 uur: Rondleiding ex positie archeologie en geschiedenis Serooskerke en voor de jeugd een brandweerspel SINT LAURENS Van Cittershof, 14.00-16.00 uur: Koersbal VEERE Het Akkoord, 10.15- 11.15 uur: Ouderen- gym voor 70+; 13.30-16.30 uur: Ouderensoos VLISSINGEN Ter Reede, 19.30- 21.30 uur: Start cursus voor man telzorgers WESTKAPELLE Polderhuis, 11.00- 17.00 uur: Tentoon stelling 'Westka- pelle aan de keu kentafel' ZOUTELANDE Woonzorgcomplex De Tienden, 13.30- 16.30 uur: Soos se nioren met o.a. bil jarten, kaarten en sjoelen CONCERT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 38