Volop video vanuit olympisch Korea rULTUUR 29 Anchorman is Hidde van War merdam. De 37-jarige presenta tor maakte online naam voor deze krant met een dagelijks programma tijdens de vorige Ronde van Italië die door Tom Dumoulin werd gewonnen. Hij coverde vorige zomer ook de Tour en de Vuelta. Voor Van Warmerdam, ook producent en documentairemaker, worden het zijn vierde Spelen. Eerder was hij actiefin Vancouver (2010) voor AT 5, in Sotsji (2014) namens SBS 6 en in Rio de Ja- neiro (2026) maakte hij met Flo- ris Evers items voor deze site. Van Warmerdam is nu het gezicht van Studio Korea, de ru briek die dagelijks rond 07.00, 12.00,15.00 en 18.00 uur op deze site online staat, ,,'s Morgens be schouw ik voor met Thijs, bekijk ik de Spelen met Mattie en heb ik de rubriek Lost in Korea, ver halen over het land zelf. Verder hebben we items en filmpjes van Gianni en Tessa en kunnen we de Spelen bovendien van binnenuit volgen via bijdragen van een bijzondere reporter die zelf meedoet in Pyeongchang: de Ghanese skeletonner Akwasi Frimpong." De ploeg in Korea wordt ge completeerd door verslaggevers Lisette van der Geest, Rik Spe- kenbrink, Tim Reedijk, Thomas Sijtsma en huisfotograaf Pim Ras. 1299,- 1529,- 2199,- Ik heb zin om ook te vertellen wat er buiten de baan gebeurt. In de stad, met de fans en een zilveren medaille (2014) op de 10 kilometer uit is op de gouden plak. „Ik weet nog dat ik hem in Sotsji (2014, red.) bijna dagelijks tegen kwam. De 5 kilometer gewonnen, maar hij had het zó niet naar zijn zin. Hij was er eigenlijk maar voor één ding: die 10." Kriebels Romme is ervaringsdeskundige: hij won in 1998 goud op zowel de 5 als de 10 kilometer. Hij weet als geen ander hoe je toeleeft naar een wedstrijd, hoe je de Spelen beleeft, hoe groot de druk is, van jezelf en de publieke opi nie. Een paar maanden geleden nog kwamen de kriebels in alle hevigheid terug. „Ik werkte mee aan een docu mentaire over goudenmedaillewin naars op de Spelen. We zijn terugge gaan naar Japan. Alle herinneringen kwamen weer boven. Mensen den ken dan vaak dat het die rit is van 25 ronden of het podium, maar het is alles eromheen. Hoe ik bezig was in het krachthonk, naar boven fietste op mijn mountainbike in Koumi, dat bergdorpje. Die gedachten, die gevoelens, ze waren weer zo intens." Romme glundert. De Spelen ma ken bijzondere gevoelens los. Bij de sporters, de coaches, de fans én - ja wel - de verslaggevers zoals nu ook hijzelf. „Ik blijf schaatsliefhebber. Als coach zat ik ook op de tribune om an deren te zien als onze ploeg zelf niet reed. Ook nu verheug ik me weer." Waarop het meeste? „Ik hoop op een echte battle op de ro kilometer. Sven Kramer tegen Jorrit Bergsma en dat Ted-Jan Bloemen in de rit daarvoor net een dijk van een tijd heeft neergezet." woensdag 31 januari 2018 GO Rondreizen 2018 Boek nu op oad.nl/krant, bel 0547 28 44 88 of ga naar uw reisbureau Prijzen zijn vanaf prijzen, p.p., excl. res. kosten en calamiteitenfonds. O.v.v. typefouten. s®(* U Gianni Romme is niet de enige speciale reporter voor de site van deze krant tijdens de Olympische Spelen in Pyeongchang. Ook Qmusic-dj Mattie Valk, voormalig rugby- international Tessa Veldhuis en columnist Thijs Zonneveld werken mee aan programma's op de site. oad.nl/BRFR42 va. I 149,- oad.nl/BRGB46 Grand Tour Oekraïne 17-daagse busrondreis - Oekraïne unieke rondreis met Oad reisleiding o.a. Tunnel of Love, De Gouden Poort, Kamyanets-Podilskiy en Kiev Noordkaap, Lapland Lofoten 17-daagse busrondreis - Scandinavië alle vertrekken per luxe Excellent bus o.a. Midzomernachtzon, Vogelsafari Noordelijke IJszee, Stockholm, Poolcirkel oad.nl/BROE06 oad.nl/BRSC42 Gianni Romme won als schaatser tweemaal goud op de Spelen van 1998 in Nagano. fotoanp Hoogtepunten van Frankrijk 13-daagse busrondreis - Frankrijk o.a. Provence, Dordogne, Parijs, Ardèche ook per luxe Excellent bus Engeland, Wales Schotland 13-daagse busrondreis - Groot-Brittannië unieke rondreis met Oad reisleiding o.a. Snowdonia Nationaal Park, Oxford, York, Cotswolds

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 29