Koffiezetter houdt je 'bakkie' warm Goeie koop L 25 >v L DE UITSLAG minder vet, romig en smaakvol", legt de Italiaanse kok Fabrizio Meleddu uit. „Je bakt het bijvoorbeeld mee op de pizza, terwijl je mozzarella di bu- fala bij voorkeur rauw eet." „Goede buffelmozzarella is flu weelzacht in de mond", voegt kook boekenschrijfster Frederike Krom mendijk toe. „Er hoort ook een beetje melk uit te lopen", weet foodblogger Hanneke de Jonge. „Glad van buiten, romig van binnen en dat alles in een veerkrachtig bolletje", vat Fabrizio samen. Volgens chefkok Ronald Bor zijn de meeste Nederlanders helemaal niet bekend met goede buffelmozza rella. „Toen op vakantie in Italië een prachtig romige mozzarella werd op gediend, had mijn moeder bijna de ober teruggeroepen omdat ze dacht dat ie niet goed meer was." Papperig Vreemd is het niet: in het Neder landse supermarktschap is de koe melkkaas dominant. Pas na goed zoe ken vinden we zeven buffelmozza rella's, waarvan zes geïmporteerd uit Italië en slechts één (Coop) van Ne derlandse bodem. De vergelijking gaat echter bij voorkeur ietwat mank, legt Fabrizio uit. „Tegen de tijd dat geïmporteerde mozzarella hier in de supermarkt ligt, is die meestal al minstens een week oud. En dat ter wijl je het binnen drie, vier dagen hoort te eten." Omdat op de verpakkingen geen productiedata worden vermeld, blijft het gissen naar de leeftijd van het ze vental. Eén teken aan de wand: ou dere mozzarella wordt wat papperig, Waar je een goede mozzarella bijna kunt opslurpen, is die van de Lidl als een stuiterbal zo stevig onder meer omdat het langer in pe- kelwater heeft rondgedobberd. Al zijn er mogelijk conserveermiddelen in gezet om dit vormverlies uit te stellen. Zuur Opvallend genoeg zijn de twee moz- zarella's die volgens het panel het best smaken precies degene die na het aansnijden aan de papperige kant zijn. Vooral bij de Fattorie Garofalo is de subtiel zachte smaak opmerkelijk. Als na de test de verpakkingen wor den nageplozen, blijkt de kaas (nota bene nog geen uur voor aanvang aan geschaft) namelijk al vijf dagen over de aanbevolen houdbaarheidsdatum. De overige vijf laten qua smaak meer punten liggen en kenmerken zich bovenal door een structuur die veel te stevig en compact is. De Lovi- lio van Lidl is duidelijk het diepte punt. De wrange smaak heeft niets met mozzarella te maken. En waar je een goede mozzarella bijna kunt opslurpen, is deze stuiterbal zo stevig dat je daadwerkelijk moet kauwen om een hap weg te krijgen. Een duidelijk gevalletje doorbuffelen. -assas Gewoon, goed en goedkoop Handige functies in mooie behuizing Razendsnelle schoonheid woensdag 31 januari 2018 GO M Een veer krachtig bolle tje mozzarella. FOTO KOEN VERHEI JDEN 2. Fattorie Garofalo (Jumbo) €1,99 - Blijkt voorbij de aanbevolen houdbaar heidsdatum. Dit doet echter niets af aan de prima smaak. garofalo 3. Galbani €2,29 - De smaak is niet slecht, maar wel wat vlak. De binnen kant heeft mooi reliëf. Helaas wel te droog en heel korrelig, bijna ricotta- achtig in de mond. 4. Coop €2,00 - Van buiten een mooi, veerkrachtig bolletje, van binnen te compact en grof. De geur is ietwat zurig, de smaak kent juist een subtiel zoetje. 5. Zanetti (Albert Heijn) €2,29 - Is machinaal niet netjes afgestre ken. De structuur is veerkrachtig en fijn- dradig. De smaak stelt teleur: onna tuurlijk zuur, bittere echo. 9 3£ï tfoiiarellg Koffie maakt je lekker wak ker, zit vol antioxidanten en bevat weinig calorieën. Wij Nederlanders zijn er dol op. Met gemiddeld 2,4 kop per dag wordt nergens ter we reld zo veel koffie gedron ken als in Nederland. Ook een groot afnemer van een bakkie troost? Dan komt een koffiezetter met thermoskan goed van pas. Van groot belang is natuur lijk dat de koffie lang ge noeg lekker warm blijft. Veel mensen vinden koffie het lekkerst rond de 60 graden. Vergelijkingssite BestePro- duct.nl zocht uit welke filter koffieapparaten met ther moskan dat als beste voor elkaar krijgen. De site test het hele jaar door koffieap paraten van diverse merken op gebruiksgemak, vormge ving, onderhoud, prijs, vul ling en smaak. Uit alle geteste apparaten met thermoskan maakte het panel een selectie van drie apparaten. Een goede goedkope, een apparaat met tal van functies en een Nederlandse beauty die ook nog eens snel is. —Tom Haze Zie ook besteproduct.nl Melitta Easy Top Therm Prijs: 50 euro Doe maar normaal, dan doe je al gek genoeg, moeten ze bij Melitta gedacht hebben. Voor een mooie prijs is dit een fijn apparaat zonder toeters en bellen. Past op ieders aanrecht dankzij het compacte en simpele de sign. Bij een volle pot is de temperatuur van de koffie na een uur nog altijd 81 gra den. Aan de hoge kant, maar nog prima van smaak. Zowel het apparaat zelf als de filterhouder is makkelijk in gebruik en te reinigen. En dat voor vijf tientjes! Braun KF 7125 PurAroma 7 Prijs: 100 euro Toeters en bellen waarde ren we vooral als ze handig zijn. Bij de PurAroma zit dat wel goed. Die laat weten wanneer je moet ontkalken en met een timer stel je van tevoren in wanneer je koffie wilt. Ook heeft de PurAroma een warmhoudfunctie voor je kopjes en kan hij de ther- Moccamaster KBGT 741 Prijs: 200 euro Handgemaakt kunstwerk uit Amerongen, deze KBGT 741. Prachtig vintage design met krachtig koperen verwar mingselement van 1450 Watt. Zet een liter koffie in 4.40 minuut, een rondetijd waar Max Verstappen ja loers op kan zijn. Het vullen van het waterreservoir gaat 'HHB moskan voorverwarmen. Foefjes die in de praktijk echt nuttig blijken te zijn. Een mooi design en koffie van prima temperatuur (na een uur nog 77 graden) maken het plaatje compleet. erg gemakkelijk en de ther moskan houdt je koffie naar behoren warm (na een uur nog 79 graden). Haast het enige waar je over kunt val len is de prijs. Maar daar krijg je wel iets moois voor. 1. Ponte Reale (Jumbo, Ekoplaza) €1,79 - Na aansnijden valt het bolletje wat papperig uiteen. Maar de zachte smaak, het romige mondge- voel en de porselein- witte kleur behagen. 6. Albert Heijn biologisch €2,39 - Dezelfde fabri kant als Zanetti, een zelfde kroontje. Bol is mooi glad, maar te stevig, compact en dik van vlies. Geur is friszuur. De smaak te bit ter en zout. 7. Lovilio (Lidi) €1,49 - Veel te com pacte stuiterbal, zo hard dat je moet wen. Achter het vlies een wrange smaak. Dit mag geen mozzarella heten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 25