Shell doet harde toezegging aan slachtoffers aardbevingen Shell belooft het kabinet en Groningers harde garanties dat de aardbevingsschade tot de laatste cent wordt vergoed door de NAM. Walcheren 'Jaarlijks wisselen f van energieleverancier blijft gunstig' ./z* Met 'Zoutelande echte oorwurm afgescheiden" Een dlik van9L'°P 5°' h8eft B,0f weer een Shell ziet dit jaar bovendien af van honderden miljoenen euro's aan dividend, zegt president-directeur Marjan van Loon. „Wij merken dat er ook nadat wij afgelopen week duidelijk aangaven alle schade te vergoeden, in Gronin gen twijfel blijft over onze inten ties", zegt Van Loon in gesprek met deze krant. „Wij zijn daar erg van geschrokken en willen dat rechtzetten." Shell ziet daarom met andere aandeelhou der ExxonMobil komend jaar af van dividend. Het gaat om een fors bedrag, over 2016 alleen keerde de NAM 469 miljoen euro uit. „Met deze honderden miljoe nen euro's versterken we de re serves van de NAM verder", zegt Van Loon. Ze spreekt van een ge baar. „Puur financieel is dit niet nodig, de NAM heeft meer dan voldoende reserves. We willen echter extra benadrukken dat het ons ernst is." Momenteel heeft de NAM al drie miljard euro opzij gezet. Schadeprotocol Van Loon, die in januari 2016 Dick Benschop opvolgde als baas van Shell Nederland, komt verder met een schriftelijke belofte dat het de NAM financieel zal blijven steunen. Hoe Shell die garanties exact voor zich ziet, wil ze nog niet kwijt. „We hebben daar ideeën over, we zijn al geruime tijd in gesprek met de overheid. Het wachten is echter eerst op Er zijn twijfels over onze intenties. Wij zijn daar erg van geschrokken We snappen dat mensen vraagtekens plaatsen en balen ervan dat Groningers zich zorgen maken een nieuw schadeprotocol voor Groningen. Garanties van ons kunnen daar nauw op aansluiten. Van Loon beseft dat de olie maatschappij het vertrouwen van Groningen en een deel van Ne derland moet herwinnen. Ruim honderdduizend woningen heb ben aardbevingsschade, de totale schade is al 1,2 miljard euro. „We zijn een door en door Nederlands bedrijf dat voor een flink deel be staat uit Nederlandse ingenieurs. Helaas slagen we er daardoor soms onvoldoende in de emotie achter maatschappelijke vragen te voelen en daarop te reageren." Morgen zal Van Loon ook de Tweede Kamer opheldering ge ven over de positie van Shell. Bij veel partijen klonk afgelopen da gen flinke kritiek. „Ik hoop dat we constructief in gesprek met elkaar kunnen gaan en naar de toekomst kunnen kijken." Ze zegt van alle commotie te balen. „Wij snappen dat mensen vraag tekens plaatsen en balen ervan dat Groningers zich zorgen ma ken. Die zorgen willen we weg nemen." Nieuwsmedia Eugen' De dijken braken uW NAM zal schade tot de laatste cent vergoeden David Bremmer Den Haag - Marjan van Loon, directeur Shell Bijlage vandaag in deze krant Lees alles over het Musical Awards Gala! woensdag 31 januari 2018 9°C Februari pzc.nl kouder Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,20 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530 1953-2018 ZEELAND4

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1