Sunday Oliseh nu compleet Vertrek Rashica verzwakt Vitesse Twente en Maher stellen na rust orde op zaken 19 redden in bekerduel met PSV Hl maal aan de club en aan technisch directeur Martin van Geel om de waarde van Nicolai te bepalen." Feyenoord zal tegen PSV bedui dend sterker voor de dag moeten komen dan de laatste weken. De re cente topwedstrijd tegen Ajax liep nog op een regelrechte teleurstel ling uit. „Een uitzondering", vindt Van Bronckhorst. „We brachten toen aan de bal te weinig, iets wat we uit tegen ManCity en thuis te gen Napoli veel beter deden." Toch constateerde uitblinker Steven Berghuis zondag na de winst op ADO Den Haag nog maar eens hoeveel moeite Feyenoord heeft om wedstrijden te controle ren. „Als we op voorsprong komen, gaat het nog wel, maar we zijn vaak te onrustig in balbezit", aldus Berg huis. „Dan spelen we te gehaast." Van Bronckhorst erkent dat ook. Zijn ploeg is steeds afhankelijker geworden van de ingevingen van Berghuis, topscorer van de ploeg én man van de assists. „Steven draait een erg goed seizoen, terwijl Nico lai Jorgensen wat minder pres teert", aldus de coach. „Van Steven is dat erg knap, zijn statistieken zijn beter dan ooit. Maar als team zie je dat we bij tegenslag wat minder stabiel zijn dan vorig jaar. Dat is ook iets mentaals, denk ik, en ik ben er van overtuigd dat we daar stabieler in kunnen worden." KNVB BEKER Kwartfinales Daar kun je op meerdere manie ren naar kijken. Met zijn houding dreigt de Nigeriaanse coach een splijtzwam te worden binnen een club die langzaam herrijst uit zijn as en alle krachten wil bundelen voor de wederopbouw. Fortuna wil graag een verbinder op de trai- nersstoel, niet een man leunt op het conflictmodel. Aan de andere kant kun je ook stellen dat Oliseh op zijn manier een topsportkli maat wil creëren in Sittard. Hij wil sneller en harder vooruit dan de club, gedreven door een enorme ambitie. In dat spanningsveld kan in zijn ogen niet iedereen mee. Hoe dan ook, feit is dat de me- thode-Oliseh succes oplevert. Ja, dat is zeker niet uitgesloten. Oliseh steekt niet onder stoelen of banken dat hij hogerop wil. Regel matig wordt hij gesignaleerd bij FC Köln, de nummer 18 van de Bundesliga die recent de trainer heeft ontslagen en nu werkt met een interim-coach. Oliseh speelde er zelf ooit. Dat is wellicht de meest interes sante vraag. Veel zal duidelijk worden in de komende maand fe bruari. Eén ding is in ieder geval zeker: er zijn weinig clubs waar succes gepaard gaat met zoveel reuring buiten het veld. Rashica (21) zorgt bij Werder voor een recordtransfer. De Kosovaar kost de club uit de Bundesliga circa tien miljoen euro. Voor Vitesse le vert de vleugelspits achter Wilfried Bony (zestien miljoen euro) de grootste transfervergoeding ooit op. Hij tekent in Duitsland voor vierenhalf jaar. De overgang van Rashica kwam de afgelopen dagen in een stroom versnelling. Vitesse wilde de Koso vaar deze winter eigenlijk helemaal niet laten gaan. De Arnhemse club wees de eerste biedingen van Wer der ook resoluut af. Pas nadat de Bundesligaclub aan de vraagprijs wilde voldoen, openden de Gel derse eredivisionist en het kamp Rashica de onderhandelingen. De Duitsers, die in degradatiestrijd verkeren, hadden ineens haast en toonden zich financieel slagvaardig. Maakt Rashica zodoende zijn toptransfer, voor Vitesse is het ver trek een enorme aderlating. De dribbelaar zorgde dit seizoen voor verreweg de meeste dreiging bij de Arnhemse club. Niet voor niets za ten Napoli, AC Milan en Udinese uit de Italiaanse Serie A voor de aanvaller op de tribune. En vanuit Duitsland was er ook nog belang stelling van VfB Stuttgart, Freiburg en Hannover 96. Vitesse moet op de slotdag van de transferperiode dus een vervanger halen. Die nadrukkelijke wens heeft trainer Henk Fraser ook bij de clubleiding gelegd. Om de Euro pese ambities te verwezenlijken, is aanvallende versterking een nood zaak. Adam Maher was jarenlang uit het zicht van het grote publiek verdwe nen, maar gisteravond schoot hij zijn nieuwe club FC Twente met twee prachtige doelpunten naar de halve finale van het bekertoernooi. Met een geweldige vrije trap zette Maher FC Twente na rust op een 2- 1 voorsprong en even later schoot hij van afstand prachtig raak voor de beslissende 3-1. Maher gold bij AZ jaren terug als een enorme belofte. Hij maakte een transfer naar PSV, maar daar wist hij nooit te imponeren en raakte vervolgens op het tweede plan. De hereniging met trainer Gertjan Verbeek doet hem goed. De twee werkten ook bij AZ samen. Cambuur kwam na een halfuur spelen nog wel compleet tegen de verhouding in op voorsprong. Ni- gel Robertha zorgde er met een slimme assist voor dat Mathias Schils de 0-1 kon maken. Daarvoor had Twente de tegenstander volle dig in de greep. Net als in de com petitie was Oussama Assaidi bij de Tukkers in die fase de gevaarlijkste man. Hij miste wel een grote kans om Twente op voorsprong te zet ten. Dat maakte de dribbelaar een kwartier na rust goed. Twente kreeg een strafschop toen invaller Tom Boere werd neergelegd. As saidi benutte de penalty zonder een spoortje twijfel. Daarna was het tijd voor de grote Maher-show. UITSLAGEN woensdag 31 januari 2018 GO op de keel Steven Berghuis (I) en Nicolai Jorgensen weten dat het lot van Feyenoord vanavond voor een goot deel in hun handen ligt. FC Twente - Cambuur 3-1 33. Schils 0-1, 60. Assaidi 1-1 (pen), 68. Maher 2-1, 76. Maher 3-1. Vandaag 18.30 uur: AZ - PEC Zwolle 20.45 uur: Feyenoord - PSV Morgen 20.45 uur: Willem II - Roda JC Finale op 22 april in de Kuip Hebben de critici van Oliseh ge lijk? Is er ook een scenario mogelijk waarin Oliseh zélf opstapt bij Fortuna? Hoe nu verder? Vitesse maakt zich op voor een hectische slotdag van de trans ferperiode. De Arnhemse club haalt met de Rus Vjatsjeslav Ka- ravajev directe, defensieve ver sterking binnen. Maar sterspeler Milot Rashica vertrekt voor een recordbedrag naar Werder Bre- men. De club probeert daarom vandaag nog een aanvaller in te lijven. Lex Lammers Arnhems Milot Rashica. foto pro shots Sunday Oliseh. FOTO PRO SHOTS FC Twente beleefde een zware eerste helft tegen Cambuur maar uiteindelijk waren de be vliegingen van Adam Maher vol doende voor een overwinning in de kwartfinale van de beker. Daniël Dwarswaard Enschede BASKETBAL Europa Cup, mannen tweede ronde: Keravnos (Cyp) - Donar (Ned) 74-72. TENNIS Vrouwen Sint-Petersburg, eerste ronde: Zvonareva (Rus) - Bertens (Ned) 6-4 op gave Bertens, Cibulkova (Slw) - Cirstea (Roe) 7-5 6-2, Kasatkina (Rus/8) - Koezmova (Slw) 1-6 6-4 6-1, Görges (Dui/5) - Sakkari (Gri) 6-2 7-6 (5), Ribakina (Rus) - Bacsinszky (Zwi) 6-4 6-3, Vinei (Ita) - Martincova (Tsj) 6-2 6-2, Begu (Roe) - Petkovic (Dui) 7-6 (5) 6-1. Taipei, eerste ronde: Bogdan (Roe) - Peng (Chn/1) 6-4 6-1, Hi- bino (Jap) - Stosur (Aus/3) 7-6 (6) 6-2 VOETBAL Premier League: Swansea City - Arsenal 3-1, Huddersfield Town - Liverpool 0-3, West Ham U. - Crys- tal Palace 1-1 FOTO PIM RAS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 19