In Sittard is de spanning rond ■ra 18 Regerend kampioen Feyenoord moet seizoen Kort Froome slaat terug Viervoudig Tourwinnaar Chris Froome spreekt tegen dat hij bereid is een schorsing van zes maanden te accepteren voor zijn te hoge waarde van het astmamiddel salbuta- mol. De Britse renner van Team Sky gaf op zijn Twitteraccount kort en krachtig aan dat hij een verhaal hierover in de Corriere della Sera had gelezen en bestempelde het als 'complete onzin'. AS Roma aast op Blind AS Roma is serieus in de markt voor Daley Blind. De Italiaanse club heeft gisteren Emerson Palmieri aan Chelsea verkocht en zoekt nu links achterin een vervanger. Flet zal niet eenvoudig worden om Blind te ha len; zijn huidige club Manchester United wil hem in principe deze winter niet laten gaan. Blind (27) is in Manchester bezig aan zijn vierde seizoen. Hij speelde dit seizoen in de Champions League alle wedstrijden, in de competitie is hij vaak reservespeler. Younes later naar Serie A Amin Younes gaat mogelijk pas tijdens de zomer naar Napoli. Ajax bevestigt dat de transfer van de vleugelspits en Duits inter national naar de koploper van de Serie A op korte termijn van de baan is. Persoonlijke problemen bij de speler zouden ten grond slag liggen aan het uitstel. Vorige week leek de overgang van Younes al definitief, hoewel de clubs de transfer ook toen niet bevestig den. Flitsen Naki Medailles Laporte Met het - vooralsnog - binnenboord houden van spits Nicolai Jorgensen geeft de clubleiding van Feyenoord ook een signaal af: het seizoen is nog niet voorbij. Maar het bekerduel met PSV is er een met het mes op de keel. Het vooruitzicht van een 'verloren seizoen', bij Feyenoord gaan ze het allemaal nadrukkelijk uit de weg, op weg naar het bekerduel met PSV van vanavond in de Kuip. Trainer Giovanni van Bronckhorst, mid denvelder Jens Toornstra, of zondag nog aanvaller Steven Berghuis: alle maal prediken ze bovenal het per spectief van een prikkelende, aan trekkelijke topwedstrijd. Nadruk kelijk kiezen ze allemaal de insteek van 'de eerste van drie finales' en 'gewoon een heel mooi affiche'. Maar onmiskenbaar kleeft er juist aan deze wedstrijd een ander soort druk dan bij vrijwel alle andere top- duels in het afgelopen jaar: Feyen oord heeft vooral veel te verliezen, meer dan te winnen. Bij een neder laag dreigt - eind januari al - een ronduit pijnlijk nachtkaarsscenario. Bij winst dwingt het voorlopig 'slechts' een plek af bij de laatste vier in het KNVB-bekertoernooi, in het licht van afgelopen seizoen toch vooral een troostprijs. Dat de club dat zelf allemaal wat positiever wenst te benaderen, is best begrijpelijk, maar feit is dat Feyenoord op een dun lijntje balan ceert, met al zestien punten achter stand op koploper PSV. Het mes staat vanavond bij wijze van spre ken op de keel in de Kuip, waar het publiek dit seizoen steeds chagrij niger naar het spel van de eigen ploeg kijkt. Europees voetbal „Dat ons seizoen voorbij kan zijn, zijn jullie woorden, maar ik zie dat niet zo", aldus Van Bronckhorst. „We hebben ook in de competitie nog genoeg om voor te spelen. We willen zo hoog mogelijk eindigen en Europees voetbal afdwingen." Toch werd het belangrijkste sig naal deze week misschien wel afge geven door de Rotterdamse clublei ding. Dat wees tot twee keer toe een miljoenenbod af op Nicolai Jorgen sen, de Deense spits die nadrukke lijk flirtte met Newcastle United. De Engelse club kwam tot een bod van zo'n zeventien miljoen euro, maar het beantwoordde vervolgens niet aan de deadline die Feyenoord In het verleden moest Feyenoord bij een eerste bod al akkoord gaan. Dat hoeft nu niet meer stelde voor een hoger bedrag, maandagavond om 18.00 uur. „Je weet het nooit, maar daarom ga ik er vanuit dat Nicolai gewoon blijft", aldus Van Bronckhorst. „Voor hem is dat jammer, maar hij is een professional. Dit hoort erbij." Dat Feyenoord anno 2018 een bod van zeventien miljoen kan weige ren, zegt ook iets over de staat van de club in financieel opzicht. „Dat is hartstikke positief', vindt Van Bronckhorst. „In het verleden moesten we misschien bij het eer ste of tweede bod al akkoord gaan. Dat hoeft nu niet meer. Het is hele- Niet lang nadat Voetbal Interna tional het bericht had gelanceerd dat Oliseh al weg zou zijn, liep de hoofdtrainer van Fortuna van het stadion naar het complex van San- derbout om de middagtraining te leiden. De curieuze, apathische houding die hij afgelopen vrijdag toonde in de verloren thuiswed strijd tegen FC Emmen was ver dwenen. Oliseh was verbaal na drukkelijk aanwezig en liet af en toe zijn lach bulderen. De club presenteerde dezelfde middag een statement op de eigen site: 'For tuna Sittard ontkent de berichtge ving over het ontslag van de hoofdtrainer'. Weinig. Diverse goed ingevoerde bronnen binnen de club bevesti gen onafhankelijk van elkaar dat de verhoudingen tussen Oliseh en Fortuna-top nog steeds zeer ge spannen zijn. De oud-prof van on der meer Ajax en Borussia Dort- mund zou door zijn omgangsvor men en autoritaire houding een aantal mensen binnen Fortuna te gen zich in het harnas hebben ge jaagd. Ook botste hij enkele keren met eigenaar Isitan Gün. Het ge ruchtmakende interview voor Fox W Oliseh steekt niet onder stoelen of banken dat hij hogerop wil waarin Oliseh klaagde over gebrek aan versterkingen gooide olie op het vuur. De clubleiding riep de coach ter verantwoording. Dat zou zijn vreemde attitude in het duel tegen Emmen verklaren. Oliseh is een trots man. Quote van de dag 'Ik heb het gevoel dat ik niet meer besta' woensdag 31 januari 2018 GO WIELRENNEN VOETBAL VOETBAL Verdediger Thomas Meissner (26) voet balt de rest van het seizoen op huurbasis voor Willem II. Hij komt van ADO Den Haag. Heracles Almelo heeft Mohammed Osman (24) aangetrokken als vervanger van Joey Pelupessy. Hij komt van Telstar. Samuel Eto'o is in Turkije van club gewis seld. De 36-jarige spits uit Kameroen verruilt Antalyaspor, de nummer zestien van de hoogste klasse in Turkije, voor de club die één plek lager staat op de ranglijst: Konyas- por. 3.5 Voetballer Deniz Naki (ex- Leverkusen) is voor 3,5 jaar geschorst in Turkije en dat betekent in het land een le venslange ver banning. De voetballer had zich openlijk uitgesproken voor een onaf hankelijk Koer- distan. II Economen van de Rijksuniver siteit Gronin gen (RUG) voorspellen achttien Ne derlandse me dailles bij de Winterspelen: vijf keer goud, zes keer zilver en zeven keer brons. Manchester City heeft voor 65 miljoen euro de Franse ver dediger Ayme- ric Laporte (23) van Athle- tic Bilbao over genomen. Hij tekent tot de zomer van 2023. O Q. (O Met het mes Sjoerd Mossou Rotterdam -Giovanni van Bronckhorst (42) Na een dag van verwarring rond Fortuna Sittard zit trainer Sun- day Oliseh nog steeds op zijn plek, maar de situatie is gespan nen. Een antwoord op de meest prangende vragen. Roel Wiche Sittard Ondanks berichten in diverse media dat Oliseh per direct zou zijn vertrokken, leidde hij gister middag gewoon de middagtrai ning. Fake news? Wat zegt dit allemaal? #ene. Hatem Ben Arfa (30), voormalig Frans international, kwam dit seizoen nog niet in actie voor Paris Saint-Germain

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 18