Drankprobleem en losse handjes waren bekend v GOEDKOPER KAN NIET! 59:41 5 Apple iPhone 8<64GB) dergelijke schoffering van de re ligie hem letterlijk de kop ge kost. Dat drugs uit den boze zijn, weten we wel. Maar wat kun je op andere vlakken wel en wat kun je absoluut niet maken? Daar is geen pasklaar antwoord op. Reisorganisatie TUI biedt be knopte landeninformatie en wijst op de reisadviezen van het ministerie van Buitenlandse Za ken. „Het is ook je eigen verant woordelijkheid om te weten wat je wel en niet kunt doen in een ander land", zegt Anke van Nieuwenhuizen van TUI. „Pas je kleding aan. Respecteer de lo kale cultuur." Clown En dat is dus niet in je blote kont op een heilige plek de clown uit hangen, ondervond ook Dylan S. uit Ankeveen. Hij liet zich in juni 2015 naakt fotograferen op de heilige Maleisische berg Ki- nabalu. Heiligschennis, oor deelde de rechter. Hij werd ver oordeeld tot drie dagen cel en 1.200 euro boete. Kohlmann is ervan overtuigd dat veel toeristen niets weten van het land van bestemming. „De reiswereld zit vol prijsvech ters. En als Vietnam in de aan bieding is, gaan de mensen daar heen. Al weten ze niet eens waar het ligt." Het ministerie van Bui tenlandse Zaken wijst op de ei gen verantwoordelijkheid van de toerist. „Als in ons reisadvies staat dat een land andere regels en gebruiken heeft, dan kun je Pasje kleding aan en respecteer de lokale cultuur daar iets mee doen en jezelf in formeren of je laat het advies links liggen", zegt woordvoer ster Willemien Veldman. Het is onbekend hoeveel Nederlanders jaarlijks in de problemen komen door onzedig gedrag. Het minis terie biedt geen uitputtende lijst met do's en don'ts bij de reisad viezen. „Dat zou onbegonnen werk zijn." Voor Cambodja, waar de 22-ja- rige werd opgepakt, vermeldt het ministerie dat er andere re gels en gebruiken zijn, dat ho moseksualiteit niet wordt geac cepteerd en dat ook recreatieve drugs strafbaar zijn. Dus die 'ge wone' in Nederlandse ogen on schuldige joint kan zich vertalen in een jarenlange celstraf. In de boekjes die Kohlmann uitgeeft, staan ook de kleine din gen. In Cambodja niet in het openbaar je affectie tonen, ook al ben je getrouwd. Niet met schoenen aan de tempels betre den in Azië. Niet boos worden in Thailand, want dan word je met een niet meer serieus genomen. „Nooit vergeten dat je een gast ben in het land", zegt Kohlmann. Penarie Het ministerie houdt niet bij hoeveel Nederlands in de pro blemen komen doordat ze de normen en waarden in een land aan hun laars lappen. Wel wor den reisadviezen soms aange scherpt als een aantal mensen door hun gedrag in de penarie komt. Zo wordt gewaarschuwd dat in de Verenigde Arabische Emiraten heel veel niet mag, niet eens lichamelijk contact in het openbaar. 'Blijf in alle omstan digheden voorkomend en vrien delijk. Obscene gebaren kunnen onmiddellijk aanleiding zijn voor een arrestatie', tipt het mi nisterie. .f-' Al vóór zijn tweede ambtstermijn als burgemeester van Oosterhout, in 2015, was het mogelijk problema tische drankgebruik van Stefan Huisman in bestuurskringen een publiek geheim. Volgens sommige bronnen wisten lokale politici ook af van de handtastelijkheden. Huisman nam vrijdag ontslag omdat hij op een personeelsborrel te veel had gedronken en 'grens overschrijdend gedrag' had ver toond. Hij zou naar borsten en bil len hebben gegraaid. De fractie voorzitters willen niet zeggen hoe de herbenoeming heeft plaatsge vonden. Ze beroepen zich op hun zwijgplicht. Fractieleider Cees Nol- tee (Groen Brabant) wil wel reage ren op het alcoholgebruik van Huisman tijdens diens eerste ambtstermijn. „Dat wist iedereen", zegt Noltee. „Hij viel overal in slaap", zegt Dick Bisschop, destijds fractieleider van de PvdA. „Bij het afscheid van commissaris van de Koningin Maij- Weggen in 2009 zat hij te knikke bollen. Dat gebeurde vaker bij ver gaderingen. Ik heb hem als arts ge adviseerd om een neuroloog te be zoeken, omdat hij misschien leed aan narcolepsie. Dat bleek niet het geval. Ik heb hem toen gezegd dat hij minder moest drinken en zijn leefstijl moest aanpassen. Met dat advies is niets gedaan." Andere bronnen bevestigen dat Huisman overal in slaap viel, vol gens sommigen was dat te wijten aan zijn drankgebruik. „Hij had een fles Bacardi in zijn la. Dat weet bijna iedereen bij de gemeente en in de gemeenteraad", zegt een betrok kene. De opgestapte burgemeester doet er het zwijgen toe. Ook het ge meentebestuur weigert commen taar. Huisman komt in aanmerking voor een vertrekregeling, in zijn ge val tien jaar 'wachtgeld'. 2 GB Data 100 min/sms p/mnd TELE2 Let op! Geld lenen kost geld dinsdag 30 januari 2018 GO Costa del Sol —Anke van Nieuwenhuizen, reisorganisatie TUI Wethouders en raadsleden in Oosterhout wisten al veel langer van het drankprobleem en de losse handjes die burgemeester Stefan Huisman de kop hebben gekost. Hij viel om de haverklap in slaap. In zijn bureaula lag een fles Bacardi. Niemand greep in. Rob Musters/Jamaica Vink Oosterhout iPhone 8 day 12 September €11,00 voor je abonnement 26,00 voor je toestel Totale toestelkosten Eenmalige bijbetaling Totaal kredietbedrag Termijn bedrag Duur overeenkomst Vaste debetrentevoet 624,00 €0,00 624,00 26,00 24 maanden 0% 1168(1) Bergen op Zoom Breda Dordrecht Etten-Leur Goes Middelburg Oosterhout Roosendaal Rotterdam Terneuzen Tilburg Vlissingen Waalwijk Barendrecht

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 5