M Party People weer naar Tomorrowland Buurthuis De Hoeve Terneuzen wil vaker maaltijden serveren Sasse wijk gelooft niet dat sloop noodzakelijk is 7 Woongoed wil in Sas van Gent 57 jaren vijftig woningen slopen. Opknappen heeft geen zin, stelt de woningcorporatie. Bewoners willen niet weg. Ik weet niet hoe ze ons hier weg willen krijgen. We blij ven vechten tot de laatste snik." Willy de Groff (82) woont al een mensenleven in de Julianastraat en is strijdbaar. Zijn wijk, zijn huis wordt niet ge sloopt. Volgens De GrofF, die sa men met zijn zoon Carlo het ver zet tegen de sloopplannen aan voert, kunnen de huizen die rond 1951 gebouwd werden prima opge knapt worden. „Deze woningen zijn weliswaar oud, maar eind ja ren zeventig grondig gerestau reerd. Alleen de buitenmuren en de binnenmuren zijn blijven zv geen verwarming en geen warm water." De geboren Vlaming haalt zijn schouders op. „Het is maar voor een nachtje, ze komen het re pareren. Ik heb het echt getroffen hier." Ingeborg Schauwvliege moet er niet aan denken dat de huizen in de straat gesloopt wor den. In de Julianastraat runt ze kinderopvang Okiedokie in een huis dat ze huurt bij Woongoed. „Ik zit hier prima. Midden in de wijk. Dat er over deze wijk gezegd wordt dat er een saamhorigheids gevoel is klopt wel. Met de buren heb ik het bijvoorbeeld ook echt getroffen. Zelf zou ik niet naast een kinderopvang willen wonen, maar ik heb van de buren nog nooit klachten gehad. Nooit ge hoord dat de kinderen te rumoerig waren. Woongoed zou voor een andere locatie zorgen maar ik moet ook maar zien waar ik te recht zou komen. Dit is maar een kleine opvang en een hogere huur zou ik niet op kunnen brengen." Van tocht of kou heeft Schauw vliege geen last in het huis. „Ik hoor wel dat er mensen zijn die wel een nieuwe voor- of achter deur zouden willen. Ik zou eerlijk gezegd niks kunnen noemen dat anders moest zijn." Willy de Groff: „We blijven vechten tot de laatste snik." staan. Je kunt het niet vergelijken met revolutiebouw. Van die hui zen kan ik me wel voorstellen dat die nu gesloopt worden, maar dit is anders." Toch blijft Woongoed van me ning dat renovatie een gepasseerd station is. Sloop en herbouw van minder woningen is de enige optie volgens Woongoed. De politiek heeft zich op de kwestie gestort. Politici van CDA, SP en PvdA zijn al in de wijk langs geweest. De be woners hebben het geluk dat Woongoed met de sloopplannen naar buiten komt met de gemeen telijke verkiezingen voor de deur. De Groff beseft dat ook. „We heb ben de tijd mee", lacht hij. De huizen in de Julianastraat, Hendrikstraat, Mauritsstraat en Poeldijk zijn volgens Zweeds ont werp gebouwd met gewapend be ton. Een spijker in de muur slaan is een onmogelijkheid. De Groffs kleinzoon vertelt lachend hoe zijn vader er zelfs met een grote boor niet in kwam. „Sloop lijkt me overbodig", denkt Martin Schrooten, een paar huizen verderop. „Maar de wonin gen moeten wel flink vernieuwd worden. Het is allemaal enkel glas, de wind waait er door. En ja, een nieuwe ketel, dat mag ook wel. Die van mij is nu kapot dus nu even We blijven vechten tot de laatste snik BRESKENS Party People Zeeuws- Vlaanderen heeft dit jaar weer vijf tig tickets bemachtigd voor het dancefestival Tomorrowland, in juli in het Belgische Boom. De organi satie van Sebastiaan Keijmel laat een bus rijden en verzorgt cam ping- en festivalkaarten. Party People werkt, als 'travel partner', dit jaar officieel samen met het festival. „Dat is een kroon op het werk", vindt Keijmel, die al vijfjaar lang busreizen organiseert naar festivals en clubs binnen en buiten de provincie. De aanbieding van Party People heeft zeker meerwaarde, want voor individuen is het nogal een opgave om aan kaarten te komen voor het evenement, dat gezien wordt als 'het beste dancefestival ter wereld'. Vorig jaar kwamen er, verdeeld over twee weekeinden, 400.000 bezoe kers op af. Kaarten waren binnen een uur uitverkocht. Toegang Via Party People kosten tickets 500 euro. Daarvoor krijgen deelnemers busvervoer, vier campingovernach tingen en toegang tot het festival. Wie mee wil, moet een aantoon bare band met Zeeland hebben. Meer info op de Facebookpagina van Party People Zeeuws-Vlaande- ren. Al bijna drie jaar kunnen bewo ners van de Terneuzense wijken Oudelandse Hoeve en Katspolder elke eerste woensdag van de maand om 17.30 uur in De Hoeve terecht voor een warme, driegan- genmaaltijd. Het is steeds volle bak. „Al liep het de eerste keer niet goed", weet vrijwilligster Tanny Nuijten. „We hadden 1 april als da tum uitgekozen. Niemand meldde zich aan. Iedereen dacht dat het een 1 april-grap was." Altijd vers Het 'buurtrestaurant' heeft zich meer dan bewezen. De menu's zijn gevarieerd en altijd vers. „We beginnen de dag zelf altijd om 12.00 uur met koken", vertelt se cretaris Piet Huls van buurtvereni ging De Hoeve. „We zijn met z'n drieën, Tanny, Ineke van Haaster en ik. Van alles maken we klaar, van oer-Hollands, Chinees tot Su rinaams." Kosten: 6,50 euro, exclu sief drinken. Het succes smaakt naar meer, zeker omdat de maaltijden vaak al snel zijn volgeboekt. „We willen er daarom een tweede keer in de maand aan toevoegen", geeft Huls aan, „met maaltijden van Zo Lek ker in Terneuzen. Nieuwe mensen kunnen dan komen eten. Als dat ook aanslaat, willen we zelfs naar één keer in de week." Tanny: „Voor veel mensen is dit belangrijk. Ze komen er eens mee uit huis." dinsdag 30 januari 2018 Guido van der Heijden Sas van Gent Martin Schrooten: „Sloop hoeft echt niet. Ver nieuwen wel." FOTO'S BOAZ TIMMER MANS Dit is geen revolutiebouw Ingeborg Schauvliege van Okiedokie wil niet weg „Ik zit hier prima" - Willy de Groff, bewoner De warme maaltijden die buurt huis De Hoeve aan de Edvard Grieghof in Terneuzen maande lijks serveert, zijn zo'n succes dat wordt gedacht aan uitbrei ding. Piet Huls: „Er is behoefte aan." Harmen van der Werf Terneuzen Aanmelden kan via 0115-611497 of buurthuisdehoeve@hot- mail.com.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 58