Café Matisse in Goes sluit de deuren Nieuwbouwplannen Poortvliet oneerlijke concurrentie Zorginstelling wil behandel- en observatiecentrum bij Wolphaartsdijk 7 Omwonenden zijn bang dat hun woongenot verstoord wordt nu Arduin een centrum wil bouwen aan de De Perponcherpolderweg. BH Zorginstelling Arduin wil in de pol der bij Wolphaartsdijk een nieuw behandel- en observatiecentrum bouwen. Dat moet verrijzen aan de De Perponcherpolderweg waar al een woonlocatie van Arduin staat. Omwonenden zijn bang dat hun woongenot verstoord wordt en hebben zich verenigd in een belan genvereniging. De 46 omwonenden hebben per aangetekende brief hun zorg geuit aan het college van burgemeester en wethouders van Goes. „Ik ver zoek u het plan kritisch te beoorde len op de gevolgen voor de omge ving en de passendheid binnen het beleid", schrijft woordvoerster Elly Brouwer in de brief die namens de belangenvereniging gisteren aan het college verstuurd is. „Dit is naar onze mening geen kleinschalig plan. Het past qua aard, schaal en omvang niet in het agrarisch ge bied. Wij maken ons dan ook ern stig zorgen." Crisisopvang Arduin heeft de omwonenden vo rige week met een presentatie op de hoogte gebracht van de plannen. Daaruit blijkt dat de zorginstelling plannen heeft om twee gebouwen neer te zetten als woonvoorziening, behandel- en observatiecentrum, en regionale crisisopvang voor 48 jongeren. Hoewel een woordvoerster de plannen bevestigt, kon de organisa tie deze gisteren noch toelichten noch reageren op het protest van de omwonenden. De omwonenden vragen zich af Het past qua aard, schaal en omvang niet in het agrarisch gebied hoe Arduin de veiligheid kan bor gen voor omwonenden en cliënten en hoe overlast te voorkomen is. Daarnaast zijn er zorgen over de verkeersveiligheid 'met al de te voorziene extra verkeersbewegin gen op de smalle polderwegen'. Op het perceel aan de De Perpon cherpolderweg rust een agrarische bestemming. Behalve het pand van Arduin staat er ook een bedrijfsge bouw van Koninklijke Maatschap de Wilhelminapolder en een schuur die in particuliere handen is. De gemeente was bij het opstel len van het bestemmingsplan Bui tengebied 2010 niet op de hoogte van het verdeelde gebruik van de kavel, anders was rekening gehou den met Arduin. Uitbater Piet Spaans zag dat het al jaren 'stukken minder' ging. „Er zat geen verbetering in. Op een gege ven moment moet je de stekker eruit halen. Dan is het klaar." Spaans nam Matisse in december 1997 over en heeft naar eigen zeg gen de tijden zien veranderen. De vrijdagmiddag 'een begrip', is vol gens Spaans 'helemaal weg'. „En de donderdagavond is ook afgekalfd. Dan moet je het alleen van je zater dagavond hebben. Daarnaast ging de leeftijd om alcohol te kopen naar achttien jaar. We worden bestookt met maatregelen. Op een gegeven moment ben je aan het vechten en vechten en worden de kosten alleen maar hoger." Het omslagpunt lag volgens Spaans bij de invoering van het rookverbod. Andere cafés hadden daar ook last van, beaamt hij. „Maar er is het een en ander gebeurd hè, van slui tingen tot ombouw naar restau rants. Die draaien in Goes als een tierelier schijnbaar." Bezwaarmaker Peter Potter uit Sint-Maartensdijk, initiatiefnemer van Wonen bij de Molen, vindt het oneerlijk dat de woningbouw in de Deestraat vrijgesteld is van een welstandstoets. Dat is een voordeel ten opzichte van het plan Onder de Molen, waar die toets wel verplicht is. Daarnaast vindt hij dat de gemeente geen inzicht geeft in de financiële uitvoerbaarheid van het plan. Teveel Waar het bij Wonen bij de Molen om 22 woningen gaat, telt het plan-Deestraat er 37. Te veel, zegt Potter. „Nu komen er op zo'n klein dorpje 22 plus 37 woningen. En dat op een inwonertal van 1500. Door meer woningen toe te staan, wordt de markt in Poortvliet overspoeld." Hij stelt de gemeente voor om het plan aan de Deestraat vijf jaar uit te stellen en om de woningen gefaseerd op te leveren. De gemeente laat weten daar geen gehoor aan te geven. „Dat zou de grondexploitatie negatief beïn vloeden." Voor het project Wonen bij de Molen worden de oude loodsen van aardappelhandel Bijl op de hoek van de Lageweg en Paasdijkweg gesloopt. Potter verwacht dat die sloop in februari van start zal gaan. De bedrijfspanden met asbest- daken ontsieren de entree van het dorp behoorlijk. Het is een vrolijk, groen bolletje wol, maar wel met een bood schap. Borsele zet geen 'gele kaar ten' maar wuppies in om mensen te vertellen dat ze iets niet hele maal goed hebben gedaan met hun afvalcontainer. „Kijk, wij hebben de routes omgegooid en dat vraagt wel wat van de men sen", zegt wethouder Kees West- strate (foto). „Het is niet uit on wil dat zij de container nog op de oude plek zetten." Dus wilde Borsele op een ludieke manier aan de mensen duidelijk maken dat er iets niet goed was. 'Zet mij de volgende keer neer op de plek waar u mij gevonden heeft', staat er bijvoorbeeld op een van de bolletjes. Bovendien moet de container vanwege een nieuwe laadtechniek met de opening naar de straatkant worden gepar keerd. Weststrate hoopt dat de mensen over een maand wel ge wend zijn aan de nieuwe route en dat (vrijwel) iedereen de con tainers op de juiste manier aan de weg zet. dinsdag 30 januari 2018 Vrees voor plannen Arduin Michiel Bouwman Wolphaartsdijk - Elly Brouwer, woordvoerster belangenvereniging Café Matisse op de Grote Markt in Goes sluit 1 februari haar deu ren. Gisteren was het café voor het laatst open voor bezoekers. Michiel Bouwman Goes De nieuwbouwplannen in de Deestraat in Poortvliet zijn oneerlijke concurrentie voor het plan Wonen bij de Molen in datzelfde dorp. Dat staat in een reactie op het voorontwerp-be stemmingsplan van het ge meentelijke project aan de Deestraat. Michiel Bouwman Poortvliet Melita Lanting Borsele FOTO MECHTELD JANSEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 54