7 Buurten Het enige dat nog over is van Koudekerke is de Plompe Toren. Het dorp verdween al in de 16e eeuw, maar de toren wordt gekoesterd. Koudekerke Lange tijd dachten de kinde ren van Bruce en Hetty Kuhn-de Wette dat het hun toren was. Frits (20) en Juliëtte (18) speelden er in hun jonge jaren volop. Dat er ook andere mensen naar de toren kwamen kijken, moesten ze even aan wennen. „Sa men delen", hield Bruce ze dan voor. Zelfheeft hij ook veel tijd in de toren doorgebracht. Hij is acteur en ging vaak met een lunchpakket op zak in de toren zijn teksten re peteren. Zo heeft hij een hele tijd gezelschap gehad van een toren valk die zijn nest in de toren had. Hetty is kunstenares en het was haar keuze om in de Schouwse polder te wonen. Ze schildert graag in de natuur en is veel in de inlagen tussen hun huis en de to ren te vinden. Het bouwwerk vindt ze fantastisch. „Met zonson dergang reflecteert hij prachtig de zon." De familie Kuhn is het enige ge zin dat aan de Koudekerkseweg woont, die samen met de toren eraan herinnert dat er ooit een plaatsje genaamd Koudekerke was. Verder staan er geen huizen aan deze weg die bij Burgh-Haam- stede wordt gerekend. Niet dat Bruce en Hetty geen buren heb ben, want ze wonen vlakbij de Brabersweg, die dwars op de Kou dekerkseweg loopt. Aan die Bra bersweg staan meer huizen en als je hem uitrijdt, richting Burghsluis, rijd je recht op de boerderij Oud-Brabers aan de Steursweg af. Die is van Huub en Judith Remijn-van Mechelen en hun kinderen Pieter (15), Julia (14) en Olivia (10). Judith komt ook graag bij de to ren. „Het is een punt van herken ning. Wij slapen beneden en als we de gordijnen opendoen, zien we de Plompe Toren. Het gebied hier heet Brabers en we doen ook vaak 'de Ronde van Brabers' met de paarden of met de hond. Dat is de Steursweg af richting de dijk, dan omhoog langs de Plompe to ren en via de Koudekerkseweg weer terug. Het is hier heerlijk wonen. Je hebt de natuur, het wa ter, alles, gewoon luxe." Dat het hier mooi is, weten toe risten ook. Bij Hetty en Bruce rijdt soms een touringcar over het smalle weggetje richting de dijk voorbij. „Dan zie je ze vaak ook Onze kinderen dachten dat het hun toren was even bij ons naar binnen kijken", zegt Hetty. Huub en Judith zorgen ook voor toeristen in de polder. Ze hebben een minicamping naast hun akkerbouwbedrijf. En ze doen sinds een aantal jaar mee aan de Kunstschouw, dan exposeren ver schillende kunstenaars bij hen in de schuur. „We wonen hier zo mooi, ik houd dat niet graag voor mezelf', aldus Judith. Diana Bühler woont tijdelijk met haar man Stephan en hun kinderen Nathalie (17), Roy (13) en Mayke (10) in de boerderij Bra- bershof aan de Brabersweg. Doch ter Kim (20) is op zichzelf gaan wonen in Kerkwerve, waar het ge zin vandaan komt. Ze zijn in af wachting van een huis in de buurt van Overijssel. Omdat hun huis in Kerkwerve al verkocht is en ze nog geen ander huis naar hun zin kon den vinden, huren ze sinds de cember het huis in de Brabersweg. Daar is ruimte voor hun beesten boel, waaronder 3 paarden en 13 kippen. Zo hebben ze voor het eerst nieuwjaar in de polder mee gemaakt. „Vanuit het keukenraam zagen we het vuurwerk over de hele breedte van de horizon, prachtig! Dat zie je in het dorp niet zo", vertelt Diana. Ze hebben ook al kennisgemaakt met de buren. Diana: „Als je hier iemand te genkomt, gaat altijd een hand in de lucht en iedereen is geduldig, ook als je met je paard langs de weg loopt. De buren helpen elkaar ook heb ik gezien. Ze pakken sa men dingen aan, zoals bomen rooien." En de toren? Ja, daar is Roy al een paar keer voorbij ge scheurd op zijn quad, achterop bij de vriend van zijn zus Kim. dinsdag 30 januari 2018 SP Wat speelt er in uw buurt? In deze rubriek nemen we een kijkje in uw eigen dorp of wijk. Vandaag: KOUDEKERKE Valeska Nastaly De Plompe Toren is een punt van herkenning - Bruce Kuhn Judith Remijn-van Mechelen met zoon Pieter en dochter Olivia op hun boerderij Oud-Brabers. Huub zit in het buitenland en Julia is naar een voetbalwedstrijd op het moment van de foto. Nathalie met Fries Princces links, in het midden ouders Stephan en Diana, Roy op zijn quad en rechts Mayke met pony Moonflower Bie neke wonen tijdelijk aan de Brabersweg. foto's dirk-jan gjeltema A Hetty en Bruce Kuhn wonen in het enige huis aan de Koudekerk seweg, die eindigt bij de Plompe Toren. qem. Schouwen-DuivelaijAi

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 51