Agrariërs en politici wisselen kennis uit Verspreid praten over dorpsvisie 6 Verbouw in centrum begonnen Stichting Jens schenkt geld aan goed doel Het werk aan de Korte Ring to in Bruinisse is begonnen. Hoep zet er panden neer met mooie, klassieke gevels. Op de begane grond is 170 vierkante meter aan winkelruimte beschikbaar. Het gaat om een notariswoning (drie etages hoog) met daarnaast drie historisch ogende geveltjes (twee etages hoog). Zelf betrekt Hoep de bovenste etage, waar hij een levensloopbestendige woning in bouwt. De begane grond komt beschikbaar voor verhuur. „Er zit een lichte horecavergunning op. Mijn hart gaat uit naar iets kondito- III 1 -3 f aSr-.| rei-achtigs. Ik denk dat daar be hoefte aan is. Met Johnny's Taria aan de overkant krijg je dan een heel leuk plein. Met een prachtig aangezicht, wat goed past in het Masterplan Bruinisse". Huurders worden nog gezocht. Hoewel Hoep een voorkeur heeft voor één zaak wordt er 'multifunc tioneel' gebouwd en kan het pand dus ook in twee of drie verschil lende winkels worden opgedeeld. Het allerbelangrijkste op dit mo ment is om beweging in het dorp te krijgen en Hoep is bereid daar zijn nek voor uit te steken. „Omdat het dorp mij veel heeft gebracht en ik iets terug wil doen." Hoep begon als ondernemer 35 jaar geleden met Café Petit, dat nu wordt omge bouwd tot restaurant met wijnbar. Hoep is ook de man achter Hotel Bru. Om ruimte te maken voor de nieuwe panden is vorige week de muziektent tegen de vlakte gegaan. De achterliggende woning wordt nu gesloopt. De bouw start medio maart. Hoep verwacht dat de win kelruimte na de zomer klaar is. Dat zijn twee onderwerpen die le ven onder boeren op Schouwen- Duiveland. En dus staan ze op de agenda van de verkiezingsbijeen komst die Agrarisch Schouwen- Duiveland (ASD) woensdag 7 fe bruari houdt. Een traditie vooraf gaand aan de verkiezingen. „Voor ons is het belangrijk dat leden kie zen voor een partij die onze belan gen behartigt en voor de politiek is het goed als ze weten wat er bij ons leeft", zegt voorzitter Pieter de Ruijter. Overigens is ook bui ten de verkiezingen sprake van goed contact. Met enige regelmaat neemt ASD de gemeenteraad mee op sleeptouw. De samenleving verandert, het platteland ook. Met burgers die in leegstaande boerderijen trekken, is het voor boeren zaak dat ze niet belemmerd worden in de uitvoe ring van hun beroep. De verkiezingsbij eenkomst van Agrarisch Schouwen-Duiveland is in het gemeentehuis. Aanvang: 19.30 uur. OUWERKERK De stichting Jens heeft in eetcafé de Barbier in Ou- werkerk een cheque van 4250 euro overhandigd aan Twan van Staal duinen en zijn familie. De stichting zamelt geld in om kinderen met het Pitt Hopkins syn droom, een erfelijke aandoening van het zenuwstelsel, financieel een steuntje in de rug te geven zo dat ze dolfijntherapie kunnen vol gen. De stichting gaat verder met het inzamelen van geld zodat ook volgend jaar weer kinderen kunnen worden geholpen. Zondag werd voor dat doel een speciale pubquiz- dag gehouden in de Barbier. Meer dan 60 deelnemers streden tijdens deze zesde editie om de Stichting Jens wisselbokaal. Afgelopen maand trokken leden van de dorpsraad al met een ideeënbakfiets door de verschil lende kernen. Overal en nergens werd met mensen het gesprek aan gegaan. Daarnaast werd inwoners gevraagd een wenskaart in te vul len met daarop de nieuwjaarswens die ze voor hun dorp hebben. Ook zullen keukentafelgesprekken wor den gevoerd en interviews afgenomen. Eén van de kenmerken van Burgh-Haamstede is de uitge strektheid van het dorp en de ver schillende 'kernen' die er deel van uitmaken. Dat zie je terug aan de bijeenkomsten die net zo verspreid worden gehouden. Te beginnen op dinsdag 6 februari in 't Koepeltje in Burghsluis. Daarna volgen bijeenkomsten in brasserie het Torentje (7 februari), de Torenhoeve in Nieuw-Haamstede (12 februari), de Dorpskerk in Burgh (13 februari), dorpshuis de Schutse in Haamstede (14 februari) en brasserie Zeelust Westenschouwen (16 februari). Aanvang van de bijeenkomsten: 19.30 uur. IN DE REGIO Franse avond met cabaretier 50+ bowling MIJN DORP, MIJN STAD dinsdag 30 januari 2018 SD Eindelijk beweging in hartje Bruinisse Een versmarkt, ziet Jeroen Hoep er het liefst. Met zomers een terrasje voor de deur waar je van een kop koffie met gebak of een kaasplankje kunt genie ten. Esme Soesman Bruinisse =f->* -> - I -4 Ondernemer Jeroen Hoep op de plek waar de muziektent Stond. FOTO ERNESTAVERBURG Wat gaan we doen met de vrij komende bebouwing op het platteland nu boerenbedrijven steeds grootschaliger worden? En wat kunnen agrariërs in de toekomst betekenen als het gaat om het opwekken van energie? Esme Soesman Zierikzee Veel informatie is er al verza meld, maar via interactieve bij eenkomsten wordt er per dorps kern nog eens nadrukkelijk aan iedereen de gelegenheid gebo den om mee te praten over de dorpsvisie Burgh-Haamstede. Esme Soesman Burgh-Haamstede MIDDELBURG De Alliance Fran- gaise Walcheren houdt donderdag 1 februari een Franse avond in Huis 's Hertogenbosch aan de Vlasmarkt in Middelburg. Sylvain Lelarge, geboren in Frankrijk maar reeds lang in Ne derland woonachtig gaat in Ce Frangais que je suisop zoek naar de Fransman in iedere bezoeker. De conference is in het Frans, maar ge schikt voor ieder ni veau. Entree be draagt 5 euro voor leden en introducés vort* waar een drankje en een hapje voor wordt geserveerd. Een euro ervan gaat naar de stich ting williewonka- villa.nl. Zaal open om 19.30 uur. Aan vang 20.00 uur. Aanmelden: culture.walcheren@ afpb.nl. RENESSE Bowlingvereniging Renesse start don derdag 1 februari met een toernooi voor 50-plussers. Ruim vijftig deelne mers met een leef tijd van 50 jaar of ouder mogen mee doen aan dit toer nooi. Deelnemers uit heel Nederland die lid zijn van de NBF (Nederlandse Bowling Federatie) kunnen zich aan melden. Er worden vijf games ge speeld. Degene met de hoogste 'pinfall' komt in de finale die op zon dag 4 februari om 19.00 uur staat ge pland. ledereen is welkom om te kij ken bij Vinniez Bowling. Meer in formatie: bvre- nesse.nl. ONDER WATER ZIERIKZEE Objecten en schilderijen uit het depot en werk van Carine van Gorp (Naarden, 1957). Samen vormen zij de expo sitie ONDER WATER 1953, die vanaf donderdag te zien is in het Stadhuismuseum Zierikzee. Van Gorp woonde als klein meisje twee jaar lang bij haar oma en tantes aan de Mol 7 in Zierikzee, waar haar familie Kohschulte een grote kledingwin kel had. De impact van de Ramp die ze daar ervoer verwerkte ze verschillende werken (gewassen inkttekeningen en olie verf) over de Watersnoodramp. Het werk en de objecten uit depot (onder meer van de lokale schilder Breetvelt) schetsen een beeld van de ramp en de nasleep in Zierikzee. Meer info en openingstijden: stadhuismuseum.nl. BROUWERSDAM Informatiecentrum Grevelingen, 10.00- 16.00 uur: informa tie, toren beklim men en schaats baan; BROUWERSHAVEN Tonnenmaga- zijn,18.30-22.00 uur: Repetitieavond Mu ziek Apollo Brass band, 20.00-22.00 uur: boogschieten dames; Yogacen- trum Be Happy, 18.45-20.00 uur: yo- gales; BURGH-HAAM STEDE Dorpshuis de Schutse, 9.30 uur: zangkoor Vrouwen van Nu; 17.45 uur: yoga; 19.30 uur: bridge; 19.30 uur: volksdansen; 19.00 en 20.15 uur: yoga; KERKWERVE dorpshuis, 14.00- 16.00 uur: koersbal en soos, 20.00- 22.00 uur: toneel groep Ygenweizen; OUWERKERK Dorpshuis, 10.00 uur: Bewegen voor ouderen; 19.00- 23.00 uur: dartver eniging Smijt Maar Raak; RENESSE Dorpshuis, 19.15- 20.15 uur: yoga Steffine; SCHARENDIJKE Dorpshuis de Put- meet, 13.00-16.00 uur: tekenen en schilderen; SEROOSKERKE Dorpshuis, 14.15- 15.00 uur: gym voor Ouderen, 15.15-16.45 uur: koersbal; SIRJANSLAND Dorpshuis, 14.00- 16.00 uur: schilder club, 19.15-20.15 uur: gymclub; ZIERIKZEE FiZi, 14.00 uur: Oude Liefde, 20.00 uur: Loving Vin cent.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 50