Awards voor De Nooijer en Hoek-spits Ceesay Klomp per direct terug naar N AC Turnster Berdik pakt goud in Roosendaal 11 zv ken. In de laatste wedstrijden voor de winterstop hebben we een paar keer ongelukkig punten verspeeld. Dat komt onder meer door de jonge gemiddelde leeftijd van de selectie. De kopjes gaan bij tegenslag al snel hangen en fysiek is het vaak zwaar voor ze. Al waren we zondag fysiek juist de meerdere van Corn Boys, dat een nóg jonger team heeft." Extra krachttraining Dat laatste wordt beaamd door Steven de Meijer, assistent-trainer van Corn Boys. „We hebben echt een extreem jonge ploeg, met zelfs een aantal jongens van zestien jaar in de basis. Je ziet dat ze allemaal best kunnen voetballen, maar ze komen simpelweg body tekort in het veld. Dat was zondag ook weer zo. We zijn bezig met extra kracht training, maar het heeft natuurlijk tijd nodig. Vooraf wisten we al dat het een heel lastig seizoen zou wor den. Dat was vorig seizoen ook zo." Twee jaar geleden werd Corn Boys met een leegloop geconfron teerd. De Meijer: „De eerste selectie was een hecht vriendenteam, waar Vooraf wisten we al dat het een lastig seizoen zou worden ik zelf ook toe behoorde. Toen een paar jongens de club verlieten om een stapje hoger te spelen, kwam er een domino-effect op gang. Er bleef nog slechts een handjevol spelers over. De club heeft toen bewust de keuze gemaakt om met de Sasse jeugd verder te gaan. Met de jeugd afdeling gaat het overigens prima. We hebben niet te klagen over het aantal jeugdspelers in Sas van Gent." In Sluiskil ligt dat momenteel nogal anders. Het baart debuterend trainer Eryürük zorgen. „We heb ben geen B- en A-jeugd hier. Daar door zie je dat jonge spelers heel vroeg bij de eerste selectie komen of ergens anders gaan kijken. Dat laatste merkje ook in de breedte bij de senioren. Bij het eerste gaat het goed qua bezetting, maar bij het tweede elftal is het lastig om een elftal op de been te krijgen. Het is te hopen dat dit verbetert met het oog op de toekomst van de club." Groede won het duel in de vierde klasse met 0-3 en daarom werd An dré de Nooijer in het kader van de Zeeuwse Voetbal Awards gekozen tot Trainer van de Week. De Zeeuwse Voetbal Awards, een ini tiatief van CTV Voetbal en de sportredactie van de PZC. De titel Speler van de Week ging naar Derek van den Bosch. De ver dediger van Serooskerke mocht in het duel met DBGC voorin spelen en liet zien ook dat prima te kun- nen. Van den Bosch scoorde drie keer en bezorgde de zaterdag-twee deklasser daarmee een 2-3-over- winning. De Meeuwen is gekozen tot Club van de Week. De ploeg van trainer Daan Eikenhout won de topper te gen Nieuwdorp op eigen veld met 1-0. Daardoor liep de koploper van de tweede klasse uit naar een voor sprong van negen punten. Het Doelpunt van de Week kwam op naam van Sidy Ceesay. De aanvaller van Hoek scoorde in het uitduel met RVVH (1-3-winst) al na één minuut en drie seconden. Een crosspass van Reguillo Vandepitte werd door Bram Leroy voor het doel gekopt, waarna Ceesay met een harde volley de 1-0 binnen schoot. BREDA Daan Klomp is per direct teruggekeerd bij NAC Breda. De 19-jarige verdediger uit Wissen- kerke speelde het afgelopen half jaar op huurbasis bij FC Oss, maar kwam mede door een blessure slechts vier keer in actie in de Ju- piler League. FC Oss legde vorige week met Norichio Nieveld een extra verdediger vast, waardoor de speelkansen van Klomp verder slonken. Bij de beloften van NAC Breda moet hij de komende maanden meer aan spelen toeko men. Klomp, oud-speler van JVOZ, tekende afgelopen zomer een driejarig contract bij NAC en werd direct verhuurd aan FC Oss. Tijdens de voorbereiding op dit seizoen had Klomp indruk ge maakt op de technische staf van de eredivisieclub. Daarmee ver diende hij zijn eerste profcontract. Bij FC Oss mocht hij ervaring op doen maar tijdens een training liep hij een knieblessure op, die hem enkele maanden aan de kant hield. Kort voor de winterstop keerde hij terug in de wedstrijdse lectie van de club waar ook Vlis- singer Istvan Bakx onder contract staat. Bij NAC sluit hij nu weer aan bij de eerste selectie en zal hij zijn wedstrijden bij Jong NAC spelen. „Wij zien veel potentie in Daan en willen hem zo goed mogelijk helpen in zijn ontwikkeling", zegt technisch directeur Hans Smul ders op de website van NAC Breda. „Samen zijn we dan ook op constante basis bezig om voor hem de optimale omstandighe- Wij zien veel potentie in Daan en willen hem zo goed mogelijk helpen den te creëren om iedere dag beter te worden. Gezien zijn uitzicht op speelminuten in Oss leek het ons in het kader van zijn verdere ont wikkeling beter hem weer terug te halen. Daarnaast willen wij met zijn terugkeer er ook voor zorgen dat wij voor de wedstrijden van Jong NAC minder een beroep hoeven doen op spelers van onze Onder 19. Die moeten zich volle dig focussen op hun kans op pro motie naar de hoogste divisie." Berdik turnde een sterke en sta biele wedstrijd, met fraaie oefe ningen op de onderdelen balk en vloer. Ze haalde een (hoge) totaal score van 52.216 punten. Marley Boufrahi van Turn school Zeeland bereikte bij de in stap Ni met 48.400 punten het podium (tweede plaats), terwijl clubgenote Daniek Witlox het zil ver wist te pakken bij de junioren in de eerste divisie (44.900 pun ten). Yara Helleman greep in de zelfde categorie met een vierde plaats net naast een medaille. Bij de senioren in de eerste divisie was de bronzen plak voor Frede- rique Snijders (47.067 punten). In de eerste divisie jeugd was de vierde plaats voor Fleur Dinge- manse. EMM-turnster Sevasti Karagiorgos werd in de regiofinale tweede bij de meisjes C-niveau (45.467). Ezra Adriaanse werd bij de junioren B in de eerste divisie vijfde, Mees de Guchteneire werd zesde bij de jeugd. In de tweede divisie pakten de turnsters van Delta Sport bij de regio toestelfmales in totaal vijf tien medailles. Romy Reintjens (senior) pakte goud op vloer (12.167) en won zilver op de onder delen sprong, brug en balk. dinsdag 30 januari 2018 puntloos achter -Steven de Meijer, assistent trainer van Corn Boys Vreugde bij Sluiskil, nadat het heeft gescoord in het duel met Corn Boys. De thuisploeg won met 4-1. foto angelique bevelander André de Nooijer verlengde zijn contract bij Groede vorige week met een jaar en begint deze zomer daardoor aan zijn vijfde seizoen. Dat de chemie tussen de trainer en zijn spelers nog niet is uitgewerkt, bleek dit weekend in het uitduel met Steen. Barry van der Hooft Terneuzen Hoek-spits Sidy Ceesay. -Hans Smulders Daan Klomp in het shirt van FC Oss. foto niels boersema/proshots In Roosendaal vonden de re giokampioenschappen turnen voor de eerste divisie en de toestelfinales voor verschil lende niveaus in de tweede di visie plaats. Bij de regiokampi oenschappen pakte Lina Ber dik van MTV het goud. Janny Vermeule Roosendaal

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 43