I ml O CD -rnzmnrrnm 10 ZE Wijnstekers vervangt Houtman in Zierikzee Vandepitte verlengt, Martens weg bij Hoek Erwin Mesu op zoek naar nieuwe sponsor VIJFDE KLASSE HATELIJKE NUL I Duel tussen twee puntloze ploegen eindigt in een 4-1- zege voor de thuisploeg. Beide clubs hebben het behoorlijk lastig. Kwartet goals Meijer, Luime en De Nooijer Peter Houtman zou aanstaande vrijdag als gastspreker aanwezig zijn bij de sportverkie- zingen Schouwen-Duiveland. De stadion speaker van Feyenoord moet voorlopig echter rust houden en heeft dus af moeten zeggen. Ben Wijnstekers komt als zijn vervanger naar Sportboulevard Sportblok in Zierikzee. Wijn stekers is oud-speler van Feyenoord, ambassa deur van de club en hoofdtrainer van de Fey enoord Soccer Schools. De oud-verdediger speelde 419 competitieduels voor Feyenoord en werd in 1984 landskampioen met de club. Wijnstekers speelde ook 36 keer voor Oranje. Reguillo Vandepitte speelt ook volgend sei zoen voor Hoek. De aanvoerder heeft zich voor een extra seizoen aan de hoofdklasser verbonden. Vandepitte is momenteel aan zijn zevende seizoen bij de club bezig. Naast de middenvelder zal ook Jordi de Jonghe volgend seizoen voor Hoek spelen. De Belg heeft nog een contract tot medio 2019. Birgen Martens vertrekt na dit seizoen bij Hoek. De Belgische middenvelder keert terug naar zijn vaderland, waar hij voor Sint-Denijs Sport gaat spelen. Die club komt uit in de derde klasse provinciaal. Martens (31) speelt sinds de zomer van 2013 voor Hoek. Van de Swaluw Erwin Mesu moet op zoek naar een nieuwe sponsor. De Haan Westerhoff, nu de voor naamste geldschieter van zijn marathonfor matie, houdt er na drie seizoenen mee op. Dat is gisteren op de Weissensee bekendgemaakt. Het stoppen van de Friese sponsor is een grote tegenvaller voor de Middelburger. Mesu is ge lijk met zijn ploeggenoten bij elkaar gaan zit ten en ze hebben elkaar toegezegd samen naar een nieuwe sponsor op zoek te gaan. Voor Mesu en de andere teamleden is het nu extra belangrijk om goed te presteren op de Weis sensee en in februari in Zweden. Met topklas- seringen hopen ze een eventuele nieuwe geldschieter enthousiast te kunnen maken. Beker Bram Kot - y Het is nog maar ruim een halfjaar geleden dat zowel Sluiskil als Corn Boys in de vierde klasse van het zondagvoetbal uitkwam. Tegen woordig ziet de wereld er heel an ders uit voor de naburige vereni gingen. Voor de winterstop kwa men we Sluiskil en Corn Boys te gen in de absolute kelder van het amateurvoetbal. Allebei stijf on deraan in de vijfde klasse, met nog geen enkel punt op de teller. Maatje te groot In de eerste wedstrijd na de win terstop stonden de twee hekken sluiters tegenover elkaar in Sluiskil. Na het weekend is het enkel nog Corn Boys dat puntloos is. Als enige vereniging van heel Zeeland trou wens. Met duidelijke 4-1-cijfers bleek ook Sluiskil een maatje te groot voor de Sasse formatie. De in november ingestapte trai ner van Sluiskil, Veli Eryürük, is dan ook een blij man. „Eindelijk, we zijn van die hatelijke nul af. Het speelde behoorlijk binnen de selec tie. Dat bleek wel uit de enorme ontlading na het laatste fluitsignaal. Voor de wedstrijd stond de druk er al flink op. De eerste helft was dan ook wat zenuwachtig van onze kant. Gelukkig maakten we vlak voor rust de 1-0." Het zat er ook echt een keer aan te komen dat we punten gingen pakken In de tweede helft stond zijn ploeg een stuk relaxter te spelen, zag Eryürük. „Ik probeer ondanks de stand op de ranglijst zoveel mo gelijk van eigen kracht uit te gaan. Het zat er ook echt een keer aan te komen dat we punten gingen pak- VLISSINGEN Drie spelers schoten als een komeet uit de startblokken in de eerste, volledige competitie ronde van 2018. Ronaldo Meijer (Arnemuiden), Niek Luime (Zaam- slag) en Dennis de Nooijer (Apollo'69) scoorden elk vier keer. De Nooijer en Luime meldden zich daarmee in de top tien van het PZC-topscorersklassement. De tel ler van De Nooijer staat inmiddels op twintig doelpunten (gedeelde vierde plaats), terwijl Luime op dertien goals staat (gedeelde zesde plaats). Ronaldo Meijer verdub belde met zijn vier treffers tegen Den Bommel zijn seizoenstotaal en staat nog net niet in de top twintig. De voorlopig nog ongenaakbare koploper is Arjen de Koeijer. De spits van Yerseke scoorde één keer tegen 's-Heer Arendskerke (2-1- zege) en staat op 23 doelpunten. Topscorer WtEÏBSmaKËB dinsdag 30 januari 2018 2V. SPORTVERKIEZINGEN VOETBAL rs:~- Reguillo Vandepitte (rechts) speelt ook volgend seizoen bij Hoek. fotosjaakvandersalm SCHAATSEN Taekwondoka Merel de Rijke (13) uit Arne- muiden heeft op een groot toernooi in Hel mond, dat gezien wordt als het officieuze EK met deelnemers uit zestien landen en Euro pees- en wereldkampioenen op de deelne merslijst, goud gewonnen. De rolstoelbasketballers van RBVM speel den in Ridderkerk hun vijfde competitieronde. Het eerste duel met BS Leiden ging nipt verlo ren met 35-33. De tweede wedstrijd tegen nummer laatst Redeoss werd wel gewonnen: 44-19. RBVM is nog steeds koploper. In de krant van maandag staat in het artikel over de Scheldesportcross abusievelijk dat Yünis Stitan een relatie heeft met Emma van Mourik. Dat moet Sanne van Mourik zijn. I Anne van de Swa luw uit Kwaden- damme boekte haar eerste over winning in het strandracen. De renster van Te- kust.com was de sterkste in de Westland MTB Beach Challenge, in de categorie basisleden. De KNVB heeft de duels van VC Vlis- singen en Goes in de achtste finale van het bekertoer nooi ingepland. VC Vlissingen ont vangt derdeklas ser De Alblas op dinsdag 20 fe bruari, terwijl mede-hoofdklas ser Goes die zelfde dag op be zoek gaat bij eer steklasser Heer- jansdam. Aftrap bij beide duels om 20.00 uur. I Bram Kot is ook volgend seizoen trainer van voet balclub Smerdiek. Hij is bij de zater dag-vierdeklasser aan zijn eerste seizoen bezig. Het is na Apollo'69, ZSC'62 en Rillan- dia zijn vierde club. O CL CO ijV Sluiskil laat Corn Boys Bas Dingenouts Sluiskil -Veli Eryürük, trainer Sluiskil 4A zat 3A zat 3A zat 3A zat Arjen de Koeijer Dave den Boef Jean-Paul Harthoorn Martijn Simonse Dennis de Nooijer Marlo Janisse Niek Luime W lAWVmiWW3 ■- —TM Guus de Leeuw nse*aur»*#:*wvaHavsawm 3A zat 3Bzat 4Bzat Yerseke Tholense Boys Apollo'69 Luctor Heinkenszand Apollo'69 RCS Zaamslag Yerseke Rico de Putter Krabbendijke 3Bzat 12 1,5 18 Robin Dek De Meeuwen 2Ézat 11 1,5 16,5 Tom Rijk Hontenisse 3Azon 10 1,5 15 Sebastian de Meijer Philippine 3Azon 10 1,5 15 Tom Blomaard Luctor Heinkenszand 4A zat 15 1 15 Wouter Ghijs Hoofdplaat 5Azon 15 1 15 Riklmpens Hoek HA zat 7 2 14 Steve Schalkwijk Vlissingen HBzon 7 2 14

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 42