Puzzelen is een beetje hersengymnastiek ADRZ neemt maatregel tegen griepepidemie Wietkwekerij flopt als financiële noodgreep I' 8 Jos Boot uit Zoutelande puz zelt er op los: verslavende hersengymnastiek. Het was gisteren Internationale Puzzeldag. Grote kans dat ]os Boot uit Zoute lande vanavond nog even aan z'n legpuzzel werkt. „Oh echt? Eerlijk gezegd wist ik dat niet." „Dat zou zomaar kunnen. Ik ben momenteel bezig met een puzzel van duizend stukjes. Het is een luchtfoto van Middelburg, maar het valt niet mee om hem te leg gen met al die oranje daken. Je moet heel systematisch te werk gaan. Er komt best wel wat denk werk aan te pas. Je zoekt bepaalde patronen en selecteert op kleur." „Ja, best wel. Zeker in de winter maanden vind ik het leuk om te doen. Of als je ziek thuis zit en voor de rest niet veel kunt doen. Het is een beetje hersengymnas tiek. En je wilt er ook geen maan den mee bezig zijn, dus in een paar weken moet ie toch echt wel af zijn." Ik vind het wel leuk als er iets herkenbaars staa in de puzzel „Het begon allemaal met een puz zel van een vogel die ik voor m'n verjaardag kreeg. Hij heeft eerst nog een jaar in de kast gelegen, maar toen ben ik er toch maar eens aan begonnen. Ik vind het wel leuk als er iets herkenbaars staat in de puzzel. Zo heb ik er ook een van de Nijmeegse Vierdaagse, die ik vaak heb gewandeld. Onlangs heb ik een puzzel gekregen met beel den van Westkapelle, ook dat was een hele mooie." Dat was er één van 1.500 stukjes. Maar je hebt er ook van 3.000 hoor, maar daar moet je dan wel de ruimte voor hebben, want die neemt veel plek in in de woonka mer." GOES De spoedeisende hulp van het Admiraal De Ruyter Zieken huis (ADRZ) in Goes heeft sinds vorige week te maken met een grote golf van mensen die getroffen zijn door de griepepidemie. Het zieken huis neemt daarom voorzorgs maatregelen. Mensen die het influenzavirus, norovirus, rotavirus of RS-virus hebben, krijgen een aparte kamer om besmetting van andere patiën ten te voorkomen. Daarnaast wordt ziekte onder eigen personeel con tinu gemonitord. Ook het aantal ziekenhuisbed den wordt in de gaten gehouden. Artsen controleren extra om te zien BRIEVEN welke patiënten naar huis kunnen. Ook is er regelmatig contact met ziekenhuizen in de regio over de mogelijkheid om patiënten over te nemen. Een specifiek manage mentteam is aangesteld om maat regelen te treffen zodra er nog meer besmettingen komen. „Dankzij bovenstaande maatre gelen is er momenteel nog vol doende capaciteit in het ADRZ", meldde het ziekenhuis gisteren. „Mocht het aantal patiënten echter sterk toenemen, dan kan besloten worden om geplande operaties die niet acuut of spoedeisend zijn, te verplaatsen naar een andere da tum." Een wietkwekerijtje als nood greep om uit de financiële zorgen te komen werd in 2015 een flop voor een duo uit Vlissingen en Tilburg. Ze moesten gisteren voor de rechtbank verschijnen. Beide veertigers zaten in 2015 fi nancieel aan de grond. De alleen staande Vlissinger zat in de schul den. De Tilburger met drie jonge kinderen was vanwege rugklach ten afgekeurd waardoor zijn inko men fors was gekelderd. Ze begonnen met tweedehands spullen een wietkwekerijtje bij de Vlissinger op zolder. Echt groene vingers hadden ze niet. De eerste oogst mislukte en hun kwekerijtje met 149 planten werd na een tip snel opgerold. „Heeft de kwekerij nog wat op geleverd", vroeg de rechter. „Ja. Een hoop ellende", antwoordde de een. „Ik kan me wel voor mijn kop slaan", zei de ander. Inmiddels hebben ze vast werk. Voor hun korte carrière in de hen nepteelt hadden ze nooit iets met drugshandel te maken gehad. Daarna ook niet. De officier van justitie eiste 120 uur taakstraf en twee weken voorwaardelijk cel. Uitspraak op 12 februari. Geschiedenis Standbeelden, schilderijen en namen (krant 20 januari) uit het publieke domein weghalen, heeft geen énkel doel. Onze gezamen lijke geschiedenis is wat het is en verandert niet door verwijzingen daarnaar te verwijderen. Integen deel, het wordt er zelfs gevaarlij ker door! Wie zijn wij zonder bij voorbeeld Michiel de Ruyter? Waar zouden we heengaan wan neer we deze, volgens sommi gen 'verwerpelijke' voorbeelden uit het straatbeeld bannen? Het moet zó zijn dat geschiedenis ons de weg wijst. Zonder te weten wat we niet moeten doen, gaat de samenleving kapot; er mogen géén namen of standbeelden uit het straatbeeld verdwijnen. Piet van den Ameele Offénbachlaan 48, Vlissingen Grote Kerk Van de Grote Kerk in Veere (krant 12 januari) wil men een cultuurtempel maken. Daarvoor komen er twee ruimten met po dia in de kerk. Daarmee krijg je er nog geen cultuur in. Zeeland heeft genoeg podia voor culturele manifestaties. Zeeland heeft ook heel veel cultuur. Wij hebben heel veel musea, dat is ook cul tuur. De gemeentelijke musea krijgen bijna geen ondersteu ning, zodat ze zich niet goed kunnen ontwikkelen. Ze moeten zelf zorgen voor inkomsten. Ge meenten en de provincie ver waarlozen de eigen cultuur. De provincie ondersteunt alleen het Zeeuws Museum. Het is de vraag of de cultuur die van elders hier binnen komt aansluiting zal vin den bij de bevolking. Wat ik mij afvraag: wat is er mis met het ka rakter van Volendam? Toeristen komen juist voor zulke cultuur, ook naar Zeeland. Hoe kan de Zeeuwse cultuur gestimuleerd worden als men er zelf geen deel van wil uitmaken? Buijs Prelaatweg 5, Aagtekerke Raadsverkiezingen Vlissingen, de stad waar plezier jachten gebouwd worden van tientallen miljoenen voor de rij ken der aarde heeft alle extra's voor zijn bevolking wegbezui- nigd. De Openbare Bibliotheek ge marginaliseerd, het Maritiem Museum afgeknepen, de Cul- tuurwerf weg, de Kunsteducatie weg, de Piek weg, het ziekenhuis afgeslankt, het schoolzwemmen weg, het Nollebos verkwanseld, Britannia nog steeds een bouw val. Nieuwe verkiezingen met een wildgroei aan partijtjes. Wie is er nog lid van zo'n partij? Toch wor den uit die kleine vijver onze nieuwe bestuurders gevist. Dat systeem is failliet, het heeft niets meer met democratie te maken. Dit gaat zo niet meer. Wij willen bestuurders die ge kozen zijn om hun kennis en vi sie en niet om hun lidmaatschap van een plaatselijk partijtje. Laten we deze verkiezingen boycotten. J.H.C. Haas J. van Ruysdaellaan 13, Vlissingen Pulsvisserij Nadat het Europees Parlement (krant 17 januari) in meerderheid voor een verbod op de pulsvisse rij heeft gestemd, is er door meerdere personen inclusief de Nederlandse politiek gesugge reerd dat de vissers te snel en massaal zijn overgeschakeld van wekkerketting naar pulsvissen. Hierbij wordt vergeten dat onge veer dertig jaar geleden milieuor ganisaties de politiek onder druk hebben gezet om de visserij met ketting te verbieden. Op dat mo ment was er in de Tweede Kamer een meerderheid om hierin mee te gaan. Er moest toen dus wel een alternatief gezocht worden om de Nederlandse platvis kotter te behouden. Dankzij de Firma Verburg, dr. R. Boddeke en de sector is er na meer dan twintig jaar experimenteren met belastinggeld een duurzaam en economisch verantwoord sys teem beschikbaar. Conclusie: het bedrijfsleven en de sector hebben hun verantwoording genomen, helaas heeft de politiek gefaald. Anton Sinke Magnolialaan 3, Yerseke PZC ONLINE Ook #DDoS aanval op de #belastingdienst Weten die ook eens wat het is om een aanslag te krijgen! dinsdag 30 januari 2018 PC Maurice Steketee Goedemiddag Jos, aan het puz zelen? Het is vandaag Interna tionale Puzzeldag! Ga je vanavond nog een puzzel tje leggen? Werkt het verslavend? - Jos Boot Hoe is je verslaving begonnen? Jos Boot met de puzzel van Westkapelle. Wat is de grootste puzzel die je hebt gemaakt? Theo Giele Middelburg U kunt uw brief (maximaal 150 woorden) richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Postbus 5046 4380 KA Vlissingen of 08801-30210 HET GEMAK VAN DE APP Voor het laatste nieuws kunt u natuurlijk op elk uur van de dag terecht bij de PZC online. Op de desktop, laptop, tablet of smart- phone, altijd het actuele nieuws tot uw beschikking; 24 uur per dag, 7 dagen per week. Wilt u het nog gemakkelij ker, installeer dan de PZC- nieuwsapp op uw telefoon. Met slechts één klik opent u de app en ziet u wat er op dit moment speelt in uw buurt, de rest van Zeeland en de wereld. Ook in de app heeft elke regio zijn eigen pagina. Bovendien kunt u via de knop 'Net bin nen' altijd het laatste nieuws op een rij zien. TWITTER Anderé van Duin @Andere_VanDuin Na diverse banken kreeg gisteren ook de Belasting dienst te maken met een Ddos-aanval. Daarbij wor den internetsites bestookt met grote aantallen data, zodat servers overbelast raken. Daardoor worden websites moeilijk bereik baar. ONLINE TOP-5 Meest gelezen op pzc.nl 1. 'Ik wil weten waar die woede vandaan komt. Ik kom maar niet los van Zee- landia' 2. Grote zoekactie bij Neeltje Jans naar Arnemui- denaar 3. Golf van grieppatiënten: ziekenhuis Goes neemt extra maatregelen 4. Topdrukte tijdens ope ningsdag 't Smoske in Mid delburg 5. Tankwagen met argon gekanteld op rotonde bij Draaibrug Kijk op www.pzc.nl of Cï @pzcredactie facebook.com/depzc @pzcredactie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 40