Zware loting Waylon op Songfestival 29 €99, Zomers genieten op de alm Exclusieve Lezersreis Vanaf HERKENBAARHEID Het schoolplein, ieder een kent 't. Ook al ben je kinderloos, want je hebt zélf immers op school gezeten. „Het is klein menselijk leed in een minimaatschappij die school heet", verklaart Jan Albert de Weerd, producent en regisseur van de serie. „Een af spiegeling van de wereld op dit moment. Als je Nederland verkleint en wilt representeren dan kom je op het school plein uit. We hebben ex pres voor groep 3 geko zen, want daar zijn ou ders leeuwen en leeu winnen als het gaat om het belang van hun kind. Daar heeft de school de meeste problemen met de ouders. Het mooiste aan de serie: situaties komen soms uit het ei gen verleden. Geloof me, de participizza- avond is écht gebeurd. De Luizenmoeder is een feest der herkenning." ABSURD Het uitgebreid zwaaien, de groepsapp voor traktaties en de participizza-avond, de hu mor is hard en absurd, maar gebaseerd op de waarheid, be nadrukt De Weerd. „De schrijvers en betrokkenen, we hebben allemaal kinderen en zaten soms in situaties waar van je dacht: dit méén je toch niet? Dan is het: scherp zijn, van een andere kant belich ten. Met Ilse en Diederik heb je twee mensen met een ge weldig gevoel voor humor. Vanuit die situaties hebben zij scènes naar een hoger niveau getild. Daarom heeft het zo lang geduurd voordat het op de buis kwam. Het móest goed zijn. De Luizenmoeder, dat is de waarheid, maar dan uit vergroot en met een twist. In aflevering vier hebben we de 10-minutengesprekken. Daarna krijg je nog Winter- klaas, de neef van. Let op: dat gaat door het dak. Dat veel kij kers de serie hebben omarmd, is eigenlijk al absurd. Dat maak je maar één keer in je le ven mee." Prijzen Voor wie het nog niet zag De Luizenmoeder is een Neder landse komedie die sinds drie weken wordt uitgezonden op zondagavond (NPO 3). De serie speelt zich af op en rond basis school De Klimop. Hoofdperso nen zijn directeur Anton (Die derik Ebbinge), juf Ank (Ilse Warringa), hulpmoeder Nancy (Bianca Krijgsman) en de nieuwe luizenmoeder Hannah (Jennifer Hoffman). Hannah, een kinderpsychologe die net gescheiden is, is met haar dochtertje Floor nieuw in de buurt en dus nieuw op school. Ze leert snel bij over de geldende regels op De Klimop, die gaan van het traktatie- en uitnodi- gingsbeleid tot het luizenproto col. De strenge en rechtlijnige juf Ank steelt de show, terwijl op het schoolplein de ouders een aparte eigen wereld vormen. 3-, 6- of 8-daagse all inclusive Eigenlijk bracht de lo ting voor de halve fi nales van het Eurovi sie Songfestival maar één lichtpuntje: Waylon heeft op donderdag 10 mei één te genstander minder om mee af te rekenen dan de landen in de eerste halve eindstrijd. Van de zestien deelnemers moet Waylon in Lissabon bij de beste tien eindigen om de finale te halen. Dat wordt er niet gemak kelijker op als gevolg van de loting waarbij Nederland werd gekoppeld aan traditi oneel sterke landen als Rus land, Zweden, Oekraïne en Hongarije. Daarbij komen het nieuwe maar geliefde Australië en landen met een over Europa verspreide ach terban zoals Moldavië, Roe menië en Servië. Om de opgave nog moei lijker te maken, zingt Way lon in de eerste helft van de show, waar het slotdeel steevast kansrijker wordt geacht. Mocht het lukken de finale te halen, dan wacht Waylon in de laatste dagen een lastig schema van vrij wel non-stop repetities. De landen die op dinsdag optre den, hebben twee dagen ex tra om zich voor te bereiden. De AVROTROS zal het lied waarmee Waylon naar Portugal gaat op 10 maart bekendmaken. 0è pharosreizen Boek nu deze reis op reiskatern.nl/pzc f) reiskatern.nl dinsdag 30 januari 2018 Meer informatie: Ga voor Zomers genieten op de alm naar onze website reiskatern.nl/pzc/prl809 of bel met Pharos Reizen van ANWB: 023 - 55 42 870 (lokaal tarief) met zoekcode 20501. Vertrek: 6 mei t/m 27 oktober prachtig wandelgebied: de Hochkönig centraal in het Salzburgerland: gunstig voor uitstapjes inclusief gastenkaart Mühlbach met diverse kortingen Nederland en Waylon heb ben het uiterst beroerd ge troffen bij de loting voor het Eurovisie Songfestival van dit jaar. De zanger, wiens lied nog niet bekend is, treft in de tweede halve finale de traditioneel zeer sterke landen Rusland, Zweden, Oekraïne, Honga rije en Roemenië. Stefan Raatgever Welkom in een van de mooiste stukjes Oostenrijk: de Hochkönig in het Salzburgerland. Een prachtig wandelgebied en gunstig gelegen voor uitstapjes naar o.a. Salzburg en Zeil am See. Stel je voor: een groene alm met hoog daarboven, als een kroon, de vorstelijke toppen van de Hochkönig. Dat is het decor waar je deze vakantie van geniet! Je kunt hier werkelijk schitterend wandelen, met ca. 140 km aan gemarkeerde wandelroutes. Het hotel ligt ook gunstig voor uitstapjes, bijvoorbeeld naar Zeil am See, Mozartstad Salzburg of de meren van de Salzkammergut, waar keizerin Sissi vakantie vierde. Of ga je een dagje fietsen rond Saalfelden? Kortom: een heerlijke veelzijdige vakantie voor bijzonder scherpe prijzen. Je logeert in het sfeervolle Hotel Heinrichshof, in het centrum van Mühlbach am Hochkönig. Het hotel heeft een restaurant, een zonneterras en een sauna. Inbegrepen 2, 5 of 7x overnachting met uitgebreid ontbijtbuffet dagelijks middagsnack (12u-13u) dagelijks lekkernij (15u30-16u30) dagelijks viergangenkeuzediner of dinerbuffet inclusief saladebuffet (18u-20u) dagelijks onbeperkt drankjes (10u-22u zoals thee, filterkoffie, diverse alcohol vrije drankjes, bier, wijn, whisky, wodka, gin, rum) lx gebruik van de sauna (vooraf aanmelden bij de receptie) Gastenkaart Mühlbach am Hochkönig met kortingen op diverse bergbanen, zwembad Bad Hofgastein, Burg Hohenwerfen etc wifi in de centrale ruimtes en kamers Data 3-d 6-d 8-d 06/05 - 02/06 109 229 319 03/06-23/06 99 199 279 24/06 -14/07 109 239 319 15/07-25/08 119 259 359 26/08-06/10 109 229 319 07/10-27/10 99 199 279 Prijzen in p.p. Niet inbegrepen: reserveringskosten (€20,-), toeristen belasting (€1,- p.p.p.n. vanaf 15 jaar) en kosten Calamiteitenfonds (€2,50). Wijzigingen en drukfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 29