'Een vete? Het is allemaal opgeklopt' II 20 Rivaliserende schaatsteams prediken rust op het ijs na handgemeen bij ONK Meer info en aanmelden: Krantenbezorgen.nl Twee dagen na de tumultueuze ontknoping van het Open Neder lands Kampioenschap (ONK) voor de mannen op de Weissensee na men de schaatsploegen AB Vak werk en Royal A-ware het gisteren op het Oostenrijkse bergmeer op nieuw tegen elkaar op. Er was deze keer geen fysiek contact mogelijk tussen de schaatsers, want op het programma stond de ploegen- achtervolging. Dat betekende dat er minimaal een halve baan tussen de ploegen zat. De finale werd gewon nen door Royal A-ware. Even terug naar de ontspoorde finale van het ONK, waarbij in de eindsprint werd geduwd en getrok ken. Na afloop was er een handge meen tussen de rijders en werden er vier rode kaarten uitgedeeld door de scheidsrechters. Volgens inge wijden is het allemaal een gevolg van een lang lopende vete tussen Vakwerk (lees: sprinter Gary Hek man) en A-ware. De kern van het geschil zou zijn oorsprong vinden in het uitzinnige gejuich van ploeg leider Jillert Anema van A-ware op de NK, vlak na het overlijden van Sjoerd Huisman, eind 2013. Kort voor de Alternatieve Elfste dentocht, morgen op de Weissen see, bezweren alle partijen dat er 'niets aan de hand' is. „Een vete?", reageert Arjan Stroetinga (Royal A- ware), die twee rode kaarten kreeg vanwege onsportief gedrag. „Dat is wat de pers ervan maakt. Opge klopt allemaal, in de ploeg hebben we het er nog nooit over gehad. Ik rijd altijd voor de winst en vind dat Zie het als de Klas sieker tussen Ajax en Feyenoord, daar is ook altijd wat aan de hand ik zaterdag niets verkeerds deed. Wij hebben protest aangetekend en ik ga er vanuit dat we ook niet ge straft worden." Ook Hekman, die vijfde werd achter winnaar Bart Hoolwerf, wil niets van een diepgewortelde on enigheid weten. „Dat er iets tussen onze ploegen is gebeurd, is op zich niet vreemd. Zie het als de Klassie ker tussen Ajax en Feyenoord, daar is ook altijd wat aan de hand", aldus de rasspurter. „Ik zou het wel netjes vinden als Stroetinga zijn excuses aanbiedt, maar dat verwacht ik niet." Waarop Stroetinga zegt: „De marathon is een klein wereldje, maar ik hoef toch niet met iedereen bevriend te zijn?" Competitieleider Willem Hut meent dat alle plooien zijn gladge streken. „Wij hebben de ploegen gevraagd of wij als KNSB een ge sprek moesten initiëren. Dat was niet nodig, ze hadden al contact. Ik ben niet bang dat het woensdag es caleert, maar in elke sport gaat nu eenmaal helaas niet alles conform de regels." Vanuit Inzeil, waar hij zich met zijn andere rijders voorbe reidt op de Winterspelen, laat Anema weten de gang van zaken te betreuren. Binnenkort gaat hij met z'n collega's 'een bakkie doen'. Ik heb een autowijk en geniet van de opkomende zon, een onweersbui of regenboog. Soms zeg ik hardop tegen mezelf: wat schitterend! Ik ben een echt ochtendmens en de goede bijverdienste is mooi meegenomen." dinsdag 30 januari 2018 Het marathonwereldje houdt na de bizarre eindsprint bij het ONK van zaterdag de adem in. Esca leert het morgen bij de Alterna tieve Elfstedentocht op de Weis- sensee wéér tussen de ploegen AB Vakwerk en Royal A-ware? Ralph Blijlevens Techendorf De valpartij bij het ONK, met liggend Arjan Stroe tinga en Rick Smit (r), die knokkend werd beslecht. FOTO VINCENT RIEMERSMA - Gary Hekman Word ook krantenbezorger! Willem krantenbezorger

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 20