JU Woningcorporaties raken in problemen door 'graaizucht' bestuurders Golf aan cyberaanvallen ,1 Hart Ziel Corine Koole schreef'De zeven wetten van de liefde' De Vereniging van Toezichthou ders in Woningcorporaties (VTW) ziet dat een aantal corporaties in de problemen komt. „Bestuurders blijven zitten, omdat ze bij een overstap naar een nieuwe baan een veel lager salaris krijgen", zegt VTW-directeur Albert Kerssies. „Dat belemmert de doorstroming." De problemen worden veroor zaakt door de Wet Normering Top inkomens (WNT), die regelt dat overheidsfunctionarissen niet meer mogen verdienen dan een minister. De wet, in 2013 ingevoerd, kent een soepel overgangsrecht. De meeste zittende bestuurders hoe ven pas dit jaar voor het eerst iets in te leveren. Uiterlijk 2022 moet hun salaris aan alle normen voldoen. Wanneer bestuurders bij een an dere corporatie aan de slag gaan, vallen ze meteen onder de nieuwe normen. Dat scheelt hen soms tien tallen procenten salaris. Een flink aantal bestuurders heeft nog steeds een salaris rond of boven de twee ton. De nieuwe normen beperken het loon op 87.000 tot 186.000 euro, afhankelijk van de omvang van de corporatie. Veel corporaties moeten nu Vooral bestuurders die al iets ouder waren, sloegen aan het rekenen wachten tot de directeur zijn pen sioen bereikt of hem ontslaan. Dat laatste is vaak een dure grap. Daarom krijgen jonge, talentvolle bestuurders geen kans. „We gaan dit jaar onderzoeken hoe groot het effect precies is", zegt Kerssies. Helen van Duin, ex-directeur Vastgoed bij de Amsterdamse wo ningcorporatie De Key, stelt dat de wet voor veel bestuurders reden is niet te verkassen. „Vooral mensen die al iets ouder waren gingen reke nen, en zagen dat ze het wel tot hun pensioen konden uitzingen." Een steekproef van deze krant onder 42 bestuurders die in 2013 op een lijst met grootverdieners ston den, bevestigt dat beeld. Slechts drie van hen vertrokken sindsdien vrijwillig. De rest zit er nog, be reikte de pensioengerechtigde leef tijd of vertrok met een afkoopsom, vaak gedwongen. Geen enkele be stuurder werd 'weggekocht' door het bedrijfsleven. In 2014 verdienden 274 bestuur ders (48 procent van het totaal) meer dan de toen geldende nor men. Alleen wie in de tussentijd vertrok of vrijwillig salaris inle verde, ontkomt nu aan een salaris korting. Dat zijn er volgens de VTW niet veel.P16 Nieuwsmedia Websites banken, Belastingdienst en DigiD liggen lange tijd plat Prinses Beatrix wordt morgen 80 jaar. Heel wat Zeeuwen hebben haar in haar periode als koningin ontmoet. Een aantal van hen haalt herinneringen op aan die tijd. O Kopstuk houdt vast aan toploon Bestuurders van woningcorpo raties verwisselen amper nog van baan, omdat ze dan fors aan salaris moeten inleveren. Sander van Mersbergen Amsterdam Helen van Duin, ex-bestuurder Eindelijk zonneschijn pzc.nl Ook voor het laatste fn) regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,20 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530 ZEELAND2 FOTO MISCHA SCHOEMAKER/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1