Sandler op weg naar 18 Kan aanvaller van Feyenoord zich na mislukte Kort Masuaku Mourinho: Zlatan mag weg Zlatan Ibrahimovic mag Manchester United verlaten als hij dat wenst. „Als hij naar een club in een ander land wil, gaan wij hem het leven niet moeilijk maken", aldus coach José Mourinho. De 36-jarige Zweed, die weinig speelde na een zware knieblessure, wil vol gens Engelse media naar LA Galaxy in de VS. Zijn contract loopt in de zomer af. Beloftenteam bij Feyenoord Feyenoord gaat komend seizoen werken met een zelfstandig beloftenteam, als tus senstap van jeugd naar het eerste elftal. Spe lers die terugkomen van blessures, kunnen hierin wedstrijdritme opdoen in de reserve competitie. Anders dan Ajax en PSV heeft Feyenoord geen beloftenteam in de Jupiler League. FC Utrecht vervangt veld FC Utrecht laat deze week het veld in sta dion Galgenwaard vervangen. Het raakte zwaar beschadigd bij pogingen het sneeuw vrij te krijgen voor het duel met Feyenoord. FC Utrecht speelt nu op 7 februari thuis op het nieuwe gras tegen Sparta. Zondag, uit bij Excelsior, kan de ploeg overigens niet be schikken over Lukas Görtler (foto). De Duitse aanvaller kreeg tegen Ajax bij een opstootje naast het veld zijn tweede gele kaart en dus rood. Hij is voor één wedstrijd geschorst. Flitsen Quote van de dag Oranje Lammers 'Dat zoveel mensen me opwachten! Ik moet iets groots hebben gedaan' De deadline die Feyenoord aan een winter- transfer van Nicolai Jergensen stelde, ver streek gisteravond om 18.00 uur, twee dagen voor de officiële. Als de spits inderdaad in de Kuip blijft is de vraag: hoe reageert hij op weg naar de cruciale bekerkraker van morgen tegen PSV? Als Nicolai Jorgensen morgenavond aan zijn warming-up begint voor het bekerduel met PSV, ziet hij bij de tegenpartij een collega-spits lo pen die precies weet hoe dat voelt, een transfer mislopen die je in je hoofd al bijna had gemaakt. Luuk de long zag dit seizoen zelfs al twee keer zo'n deal afketsen. Eén keer gebeurde dat op het allerlaatste moment, nadat de grootaandeel houder van Girondins Bordeaux een ultiem veto over zijn komst had uitgesproken. De spits van PSV schudde de te leurstelling beide keren snel van zich af. Tegen Heracles maakte hij vorige week meteen een cruciale winnende goal in blessuretijd. PSV hield daardoor een ruime voor sprong op Ajax in de titelrace. Bij Feyenoord rekenen ze erop dat ook Jorgensen niet in zelfbeklag blijft hangen. Dat ook hij de ambitie heeft om nog vol gas te geven in het restant van dit seizoen. Feyenoord moet in de kwartfinale om de KNVB-beker tegen PSV de moge lijkheid van een verloren seizoen afwenden, wellicht helpt dat alvast een handje. Maar anders is er ook nog het vooruitzicht van het WK. Jorgensen snijdt zichzelf in de vin gers als hij maanden voor dat toer nooi al opzichtig zou gaan uithol len. Of zijn kont tegen de krib gooit. i Jorgensen snijdt zichzelf in de vingers als hij maanden voor het WK al opzichtig zou gaan uithollen Voor de Deen was het gisteren een spannende dag. Hoewel de transfermarkt pas officieel morgen avond om middernacht sluit, had Feyenoord een eigen deadline aan een transfer van zijn aanvalsleider verbonden. Die deadline liep giste ren om t8.oo uur Nederlandse tijd af en het geïnteresseerde Newcastle United liet hem verstrijken, zonder nog een keer terug te komen na twee eerdere biedingen. De Premier Leagueclub legde naar verluidt ongeveer het bedrag op tafel waar PSV 'ja' tegen zei voor Jürgen Locadia (rj miljoen euro). Maar in de Kuip hadden ze hun mi nimumgrens nog een flink stuk ho ger gelegd. Feyenoord stelde de deadline om de voorbereiding op de bekerkraker niet te verstoren. In theorie zou Jorgensen natuur lijk nog steeds tot morgenavond laat weggekocht kunnen worden. Zoiets gebeurt vaker. En zeker in Engeland is de transfermarkt een onnavolg baar circus van gekkigheid. Aan de andere kant: de praktijk leert dat Engelse clubs vaak op twee, drie paarden tegelijk wedden. Lukt transfer A niet, dan schakelen ze bijna schouderophalend door naar B of naar C. Jorgensen wist zelf ook dat het voor gisteravond moest ge beuren. Bij een lastminutetransfer vandaag of morgen heeft Feyenoord nauwelijks tijd om zelf wat te doen. Bij PSV hield de directie steeds nauw contact met Luuk de Jong over de ontwikkelingen op de markt. Het zorgde er mede voor dat hij publiekelijk zei dat hij de keuze van de club om hem te houden 'wel begreep'. Nadat eerder AZ een bod van bijna twee miljoen euro op Philippe Sandler afgeslagen zag worden en PSV-directeur Marcel Brands hem had bekeken tegen NAC, staat Manchester City nu op het punt om met de 20-jarige verdediger aan de haal te gaan. PEC Zwolle is zelf nagenoeg rond met de Engelse grootmacht en heeft de speler toestemming gege ven om persoonlijk tot een akkoord te komen met de koploper van de Premier League, die jaarlijks veel talenten contracteert en bij andere clubs laat rijpen. Als Sandler persoonlijk tot een vergelijk komt en de medische tes ten in Manchester doorstaat, tekent hij voor 4,5 jaar. Hij wordt wel nog tot de zomer als huurling in Zwolle gestald. Gisteravond was daar nog geen witte rook te zien. De clublei ding hield nog een flinke slag om W Sandler levert PEC na achttien competi tieduels mogelijk drie miljoen euro op de arm en technisch directeur Ge- rard Nijkamp wilde eerder 'een ak koord met een buitenlandse club bevestigen noch ontkennen'. Topdeal Sandler kan PEC Zwolle een top deal bezorgen. In het voorjaar van 2016 kreeg de eredivisionist de bij Ajax opgeleide mandekker - voor heen middenvelder - in het vizier. Hij werd niet veel later transfervrij ingelijfd. Sandler kende een moeizaam eerste jaar in de Zwolse hoofd macht, maar maakte dit seizoen ondanks een periode van afwezig heid als gevolg van een gebroken sleutelbeen een stormachtige ont wikkeling door. De centrumverde diger gaat PEC na slechts achttien competitieduels mogelijk een slor- dinsdag 30 januari 2018 GO VOETBAL VOETBAL VOETBAL W' T}4l Éjfe Hoewel Davy Klaassen amper speelt, wil Everton hem niet laten gaan. Diverse clubs hebben zich gemeld om de Oranje-interna tional te huren. „Maar we hebben tot nu toe alles afgeslagen", aldus manager Sam Allar- dyce. Brighton huurt Leonardo Ulloa voor de rest van het seizoen van Leicester City. De Argentijnse aanvaller wordt bij de club teamgenoot van JLirgen Locadia, Davy Pröp- per en Tim Krul. Sjaak Troost treedt toe tot de raad van commissarissen van Feyen oord. De 58-jarige oud-speler van de club neemt de plaats in van Rob Slotboom, die begin oktober terugtrad. I De Engelse voetbalbond FA heeft Arthur Masuaku (foto) van West Ham United voor zes wedstrij den geschorst, nadat hij in het verloren FA Cup-duel met Wigan Athletic (2-0) een te genstander had bespuugd. 3 De Neder landse hockey- sters hebben ook hun derde oefeninterland tegen de Ver enigde Staten in Californië gewonnen. Oranje won met 7-1, na eer dere zeges van 4-0 en 7-2. m Coureur Jan Lammers (61) rijdt komende zomer met Ra- cing Team Ne derland voor de 24ste keer de 24 Uur van Le Mans op het beroemde Cir cuit de la Sarthe. Tennisser Hyeon Chung, halve finalist in Melbourne, bij zijn aankomst in Zuid-Korea. O Q. <0 Geen gejojo meer met Jergensen Maarten Wijffels Rotterdam Philippe Sandler is dichtbij een transfer naar Manchester City. De verdediger was gisteren met de Engelse topclub in gesprek over een transfer die PEC een recordbedrag oplevert en waar bij het 20-jarige talent boven dien het seizoen kan afmaken in Zwolle. Johan Inan Zwolle

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 18