Spelhervattingen kosten Vlissingen de kop in Oss E L»- De Meeuwen loopt verder weg bij concurrent in titelstrijd 10 HOOFDKLASSE MIDDENMOOT Op eigen veld verloor de zondag hoofdklasser met 0-1 van IFC. Slechts één van de laatste vijf wedstrijden leverde een zege op. zv Vlissingen moest opnieuw zijn meerdere erkennen in OSS'20, maar was niet eerder zo dicht bij een zege, werd ook in het Wal- cherse kamp beseft. De Zeeuwen waren voor rust heer en meester, moesten na de hervatting toe staan dat OSS'20 op zoek naar de gelijkmaker meer aan de bal was, maar leek het duel na ruim een uur volledig te controleren. De thuisploeg speelde na de rust weliswaar op de helft van Vlissin gen, maar stuitte op een stugge af weer en wist geen uitgespeelde kansen te creëren. Twee spelher vattingen kantelden het duel in het voordeel van OSS'20. In de slotfase kreeg Vlissingen in een Als we zó blijven spelen, moeten we voor de nacompetitie gaan poging de gelijkmaker te forceren het deksel op de neus. Na een ver meende overtreding op de mee opgerukte Giovanni Siereveld leg den de Brabanders met een mes scherpe counter de wedstrijd in een beslissende plooi: 3-1. Dat was onverdiend, vond Ibra- him Eryürük. „We waren in de eerste helft de bovenliggende par tij, er leek geen vuiltje aan de lucht. In de tweede helft was het rommeliger, meer vechtvoetbal, maar ik had het gevoel dat we de wedstrijd onder controle hadden. We hebben genoeg kansen gehad, maar het niet afgemaakt." 1 WJSÖT Menancio Weeda kopte al vroeg in de wedstrijd uit een hoekschop ongehinderd over. Yves Nyemb mikte een makkelijk gegeven strafschop op de paal. Eryürük: „Dan is dit zuur. Als we hadden gewonnen, hadden we aansluiting gekregen. Nu lopen ze van ons weg." Trots John Karelse prees zijn elftal om het goede voetbal en wees met recht met een beschuldigende vinger naar de arbiter, die voor het minste geringste floot. Hij gaf beide teams een aanvechtbare strafschop (die werden allebei ge mist), maar zag in de slotfase een overtreding op Siereveld over het hoofd, waarna de thuisploeg uit een snel uitgevoerde tegenstoot de wedstrijd in het slot gooide. „Ik ben hartstikke tevreden over ons spel. Ik vond ons heel goed staan", zei Karelse. „We hebben niks weggegeven. Ze hebben door een paar goeie spelhervattingen gewonnen. Ik ben trots op de jon gens. We hebben prima verzorgd voetbal gespeeld en kansen gecre ëerd. Als we zó blijven spelen, moeten we voor de nacompetitie gaan." KARAKTERISTIEK De gezichten aan Goese-zijde maakten veel duidelijk na af loop van het verloren duel tegen IFC. Trai ner Rogier Veenstra omschreef het gevoel als 'leegte'. Door de neder laag komt de Bevelandse formatie steeds vaster te zitten in de gigan tische middenmoot. Het verschil tussen de nummer twee en twaalf is tien punten. Goes bungelt daar tussenin. „Deze negatieve reeks doet iets met de ploeg", erkende Ruben Hollemans. „We waren tel kens positiefin het nieuws. Nu is dat minder." De aanvoerder was debet aan de verliespartij. Hij liet zich in de 72ste minuut foppen in het eigen strafschopgebied. Een bal voor het doel stuiterde in zijn richting. In valler Billy Nzojybwami wurmde zich voor de middenvelder. „Ik hield hem licht vast. Hij ging di rect liggen, wat z'n goed recht is. Ik zou hetzelfde doen. Daardoor ben ik uiteindelijk de schlemiel." Perry van Eijken benutte de penalty: 0-1. Het gehele duel worstelde Goes met zichzelf. Het voetbal van beide kanten was alles behalve hartverwarmend. „De toestand van het veld is schandalig", re ageerde Veenstra fel. „Bijna te triest voor woorden. Ik kan wel zeggen dat het voetballend beter moet, maar ga er maar aan staan op dit veld." Aan de andere kant was het spel van veel Goes-spelers naïef. Er werden regelmatig ballen noncha- ^^5 lant de ruimte ingespeeld, wat bal verlies opleverde. Ook kwamen vier van de vijf hakjes bij een te genstander terecht. „We moeten volwassener worden", vond Veen stra. „Als er twee keer een hakje mislukt, moet je denken: vandaag een keer niet." Hollemans was uit gesprokener over de eerste helft: „Volgens mij was het spel het aan zien niet waard." Ondanks de kritische noten, had Goes de wedstrijd moeten win nen. Voor rust was Erwin Franse dicht bij een treffer. IFC was enkel gevaarlijk uit een kopbal. Vlak na de pauze leek Ray Kroon de thuis ploeg op 1-0 te zetten. Van dichtbij schoot hij huizenhoog over. In het kwartier dat volgde scoorden Jan Paul van Hecke (kopbal), Holle mans (afstandsschot) en Daniël Wissel (schot uit de draai) bijna. De tweede gele kaart van IFC'er Marco Bouwman in de 69ste mi- jaar geleden was De Meeuwen- Nieuwdorp nog bijna een degrada tieduel, maar zaterdag waren het de nummers één en twee die het tegen elkaar opnamen. Qua strijd en spel kon het treffen dit keer door voor zowel een wedstrijd in de kelder als aan de top van de tweede klasse E. Het werd namelijk geen schouw spel waar nog lang over nagepraat zal worden, maar daar maalde De Meeuwen-trainer Daan Eikenhout niet om. „Voor ons was dit duel echt een nieuw begin. Dan tellen eventjes alleen de punten", zei hij na de 1-0-overwinning, door een eigen doelpunt van Nieuwdorp- verdediger David Tolhoek. Zwaluwe-FC Axel 1-0: Een gelijk waardig duel, waarin Zwaluwe na een half uur spelen op voorsprong kwam. Maurice Sprangers zorgde met een bekeken lob - gedragen door de wind - over Axel-doelman Sjef van der Kinderen voor de 1-0. Na rust voerde FC Axel de druk op, maar Zwaluwe stond zoals al heel het seizoen verdedigend goed. Het opportunistische spel leidde niet meer tot uitgespeelde Axelse kan sen, waardoor de vierde seizoen snederlaag een feit werd. DBGC-Serooskerke 2-3: Een te rechte overwinning voor Seroos- kerke. Niels van de Kooij zette DBGC nog wel op voorsprong, maar Derk van den Bosch herstelde de schade. Seroos bleek veel feller in de duels, maar toch kwam de ploeg na rust opnieuw op achterstand toen Mike Jacobs uit een strafschop wist te scoren. De tactische zet om verdediger Van den Bosch voorin te posteren pakte goed uit. Eerst zorgde hij voor de gelijkmaker en daarna scoorde hij tien minuten voor tijd ook de winnende goal. MZC'11-Prinsenland 3-0: MZC- trainer Arie van der Zouwen zag in de eerste twintig minuten Masoud Osmani en Sven Heijboer scoren. Osmani trok op links naar binnen, kapte een man uit en scoorde. Heij boer scoorde volgens de trainer met dank aan de doelman van Prinsen land. Daarna verzuimde MZC'11 om de 3-0 te maken, maar kreeg ook Prinsenland een paar kansen op de aansluitingstreffer. In de tweede helft besliste Sander Backx na een Zierikzeese corner, waarbij hij bij de tweede paal de bal met de voet binnentikte, het duel definitief. „De overwinning was dikver diend", besloot Van der Zouwen. Terneuzense Boys-Oostkapelle 0- 1: Een omschakelmoment bracht de beslissing. Na een diepe bal over de verdediging scoorde Sjoerd Ver hulst de enige goal van het duel. Terneuzense Boys kreeg voor rust zelf twee kansen. Zo belandde een inzet van Bart van Fraeijenhove op de paal. Na de pauze kreeg de thuis ploeg nog een paar goede mogelijk heden, maar rook Oostkapelle ook een paar keer aan de 0-2. Den Bommel-Arnemuiden 1-5: Volgens mensen van Den Bommel een ietwat geflatteerde uitslag. Ro- naldo Meijer zorgde in de eerste helft voor de 0-1 en na 59 minuten scoorde hij ook de 0-2. Johnno Bak ker bracht vier minuten later nog heel even de spanning terug, maar door twee goals van Meijer in de 66ste minuut stond Arnemuiden wel heel snel op een 1-4-voor- sprong. Jarco Boogaard scoorde nog de vijfde goal voor Arnemuiden. SSV'65-Klundert: afgelast wegens het overlijden van een jeugdspeler van Klundert. maandag 29 januari 2018 OSS Ruim een uur lang leek VC Vlissingen op vreemde bodem op weg om koploper OSS'20 de eerste nederlaag van het sei zoen te bezorgen. De formatie van John Karelse leidde met 0-1 en had niet zo gek veel te vre zen van de Brabantse nummer één. Twee spelhervattingen brachten de ommekeer. In de slotminuut strooide de thuis ploeg nog meer zout in de Vlis- singse wonden: 3-1. - John Karelse Vlissingen-spits Yves Nyemb in duel met Bob Zonnenberg van OSS'20. FOTO ORANGE PICTURES/BERT VAN BERKUM OSS'20-VC Vlissingen 3- 1 (0-1). 16. Steve Schalkwijk 0-1, 68. Yori Koel 1-1, 74. Mats van Huijgevoort 2-1, 89. Rob van Sonsbeek 3-1. Scheidsrechter: JP. Pee- ters (Voorburg). Gele kaart: Bob van Lith, Yori Koel (OSS'20), Menancio Weeda, Jarreau Manuhuwa (VC Vlissingen). Aantal toe schouwers: 200. Vlissingen: Van Belzen; Renzo Roemeratoe, Manu huwa, Siereveld, Milton Roemeratoe; Eryürük (75. Geerman), Weeda, El Hattach, Martien (75. Bou- zambou); Schalkwijk, Nyemb. Goes ploetert Len Wolters Goes V E4 6 -• 'r ,v« J'\ - EHsli gglg 1 De Meeuwen verstevigde de kop positie in de tweede klasse E door nummer twee Nieuwdorp zaterdag in een rechtstreeks duel met 1-0 te verslaan. Daar door bedraagt de voorsprong nu al negen punten. Klaas Verspoor Vlissingen De Meeuwen-Nieuwdorp 1-0: Een

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 59