Negeer gps-systeem bij nieuwe rotonde Vlaams Westkapelle 'Ik hou van geschiedenis, dus zocht iets klassieks' 'We wonen midden in het feestgedruis' 'In Rijswijk hebben ze niets met carnaval' Terneuzen: zo weinig mogelijk vuilnisbakken EN 19 BEURS CARNAVALSKLEDING Een traditie, een paar weken voor carnaval: de kledingbeursinde Leutfabriek in Sas van Gent. Het jaarlijkse evenement in de Sasse Leutfabriek was gisteren toe aan de tiende editie. Terwijl de carnavalskrakers uit de speakers knallen, zoekt jong en oud naar de ideale outfit voor carnaval. Organisator Carine Goe- thals zag weer vijftien standhou ders richting Sas van Gent afrei zen. „Dit jaar zijn ze zelfs uit Bra bant naar hier gekomen." Al ko men andere verkopers van dich terbij: ook een aantal Sasse loop groepen verkoopt themakleding. De Leutfabriek, waar tal van car- navalsgangers aan hun wagens bouwen, is de ideale plek voor de beurs, zeker zo vlak voor carnaval. „We combineren het vandaag met het 'Wagentjes Kijken', waarbij de Sasse carnavalsverenigingen hun wagens voor de komende optocht laten zien." Goethals organiseert de beurs namens showband Sas van Gent. „Daar ben ik ook lid van. De link tussen de showband en carnaval is hecht. Ik ben van oor sprong Vlaams, maar ondertussen helemaal ingeburgerd in de Sasse carnavalswereld. Zeker op een dag als deze kan ik niet wachten tot het weer gaat beginnen." Alle aangeboden kleding is tweedehands, vertelt Goethals. „En over het algemeen voor een zacht prijsje te koop." Dat is het mooie aan de beurs, vindt ze. "Ook mensen met een kleine portemonnee kunnen op deze ma nier toch een mooie outfit scoren." TERNEUZEN Afval neem je mee naar huis en gooi je daar in de vuil nisbak - zo hoort het. Het is daarom niet aan de overheid om overal vuilnisbakken of vangnetten neer te zetten. Dat is de strekking van antwoorden van B en W Terneuzen op een op roep van raadslid Jack d'Hooghe (Sociaal Terneuzen) voor het plaat sen van meer vuilnisbakken. Volgens het raadslid staan er veel te weinig vuilnisbakken en vang netten op het grondgebied van Ter neuzen. Het raadslid roerde zich vorig jaar ook al, en ving toen bot. Hij probeerde het nu opnieuw om dat, volgens d'Hooghe, hij nog steeds signalen krijgt van burgers en omdat bestaande vuilnisbakken uitpuilen. Terneuzen gaat daar niks aan doen, laten B en W weten. Net als het waterschap en Staatsbosbeheer plaatst het gemeentebestuur juist zo weinig mogelijk vuilnisbakken. „Dat leidt ertoe dat burgers hun af val meenemen. Dit levert positieve resultaten op." Het is beter om bij mensen het bewustzijn te creëren dat ze hun af val moeten meenemen, vinden B en W. Met dat doel doet Terneuzen mee aan de campagnes van 'Schoon Zee land', schrijven ze. De rotonde verving een druk kruispunt met verkeerslichten. Verkeer vanuit Knokke richting Expressweg en automobilisten op de route Sluis-Brugge kruisen daar elkaar, wat in het verleden soms forse wachttijden voor verkeer vanuit West-Zeeuws-Vlaanderen tot gevolg had. De rotonde werd aangelegd van wege de komst van de nieuwe snelweg Art, tussen Westkapelle en Brugge. Het gaat om een groot, dubbelbaans exemplaar. Automo bilisten vinden dat klaarblijkelijk lastig, want sinds de opening er van, vorig najaar, vonden al min stens acht ongelukken plaats, ove rigens zonder gewonden. In bijna alle gevallen reden auto mobilisten rechtdoor. Dat is niet zonder gevaar, want het gaat om een zogenaamde 'balkonrotonde'. Wie dóór het afscheidingshek zou rijden, valt met z'n auto nogal een eindje naar binnen. Zo ver kwam het overigens nog niet. Extra borden Het Agentschap Wegen en Ver keer benadrukt dat de rotonde netjes aan de regels voldoet. Toch komen er extra borden op de aan loopwegen en wordt de binnen zijde voorzien van meer reflecto ren. Ook nog handig: het agentschap raadt aan niet blindelings de gps te volgen. Die kent de nieuwe situa tie nog niet en adviseert: ga recht door. maandag 29 januari 2018 Nicole Pleunis. foto'scamileschelstraete Nicole Pleunis uit Sas van Gent: Welke outfit heb je gescoord en waarom? „Ik heb een Abba-jurk uitgekozen. Ik vind geschiedenis heel interessant, dus ik zocht een beetje een klassieke outfit. Ik heb volgens mij maar iets van vijf minuutjes gezocht, want ik wist gelijk dat dit de outfit moest worden." Ben je een fanatieke carnavalsvierder? „Absoluut! Mijn vader komt uit Limburg, dus het is me met de paplepel ingegoten. Vanaf het moment dat ik kon lopen ga ik al mee naar carnaval." Waar ga je dit jaar carnaval vieren? „We zijn meestal een dag of twee in Sas van Gent. De an dere dagen gaan we naar Weert, waar mijn vader geboren is. In totaal ga ik vijf dagen carnavallen." Senna (links) en Charlotte. Charlotte en Senna Teunissen uit Sas van Gent: Welke outfit hebben jullie gescoord en waarom? „Mijn man en ik gaan dit jaar voor het Neanderthaler-thema. Senna draagt momenteel de outfit, die zijn vader gaat dra gen. Voor Senna zelf zoeken we nog een eigen outfit uit." Zijn jullie fanatieke carnavalsvierders? „We gaan drie dagen carnaval vieren, alleen de zondag slaan we over. Ik heb heel lang carnaval gevierd, omdat ik het grootste deel van mijn jeugd in Terneuzen heb gewoond. Toen ik weer in mijn geboorteplaats Sas van Gent kwam wonen, ben ik terug begonnen met carnaval vieren." Waar ga je dit jaar carnaval vieren? „In Sas van Gent natuurlijk. We wonen in het centrum van de stad, dus we zitten midden tussen alle feestvierders." Ditte ten Hoop. Ditte ten Hoope uit Rijswijk: Welke outfit heb je gescoord en waarom? „Ik heb gekozen voor het thema bloemen. De jurk heb ik meteen gevonden, de hoed pas wat later. Bloemetjes zijn lekker vrolijk, net als ikzelf." Ben je een fanatieke carnavalsvierder? „Al sinds ik in de kinderwagen lig ben ik erbij met carnaval. Ik woon in Rijswijk, daar hebben ze niks met carnaval. Ge lukkig wonen opa en oma in Sas van Gent, daar ga ik ieder jaar naartoe. Carnaval vieren doe ik altijd samen met opa, mijn grote vriend." Waar ga je dit jaar carnaval vieren? „Ik kom weer naar Sas van Gent, zoals alle jaren. Vijf dagen lang, want ik wil geen seconde missen." Vrolijke outfits zijn er voor iedereen Bas Dingenouts Sas van Gent Op de nieuwe, grote rotonde bij Vlaams Westkapelle gebeuren veel ongelukken. Bestuurders rijden gewoon rechtdoor, tegen het afscheidingshek van de bin nenzijde. Het Agentschap Wegen en Verkeer gaat maatre gelen nemen en adviseert: wees je gps ongehoorzaam. Martijn de Koning Westkapelle (B)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 58