Pia Dijkstra moet in senaat knokken voor haar donorwet balderman.nl Vlieg-bus rondreizen met vertrekgaranties! EÜ bolderman.nh Amsterdammers vrezen dat daders bij hun 4 De moord op de 17-jarige stagiair Mohammed in een buurthuis schokt Amsterdam. „Hij stond helaas in de vuurlinie van een stelletje gekken." Het wetsvoorstel van D66-Kamer- lid Pia Dijkstra regelt dat iedere vol wassen Nederlander automatisch donor wordt. Wie dat niet wil, moet dat registreren. Precies het probleem van de tegenstanders: zij vinden het geen taak van de over heid om de burger zoiets belang rijks door de strot te duwen. Mor gen verdedigt Dijkstra het plan in de Eerste Kamer. De stemming over het wetsvoor stel in de Tweede Kamer was in september 2016 dan ook een ware thriller. Het plan van Dijkstra werd destijds aangenomen met één stem verschil, omdat een tegenstander van de Partij voor de Dieren (Ka merlid Frank Wassenberg) zijn trein miste en afwezig was. In de Eerste Kamer zijn de ver schillen ook klein. „Dus ben ik al gebeld door meerdere senatoren of wij ook in de Eerste Kamer gaan in- Niemand durft te voorspellen of de Eerste Kamer akkoord gaat stemmen met de donorwet", zegt 5oPlus-leider Henk Krol. „Ik weet het gewoon nog niet." De senaats fractie van de seniorenpartij twij felt hevig. En niet alleen die. Initia tiefnemer Dijkstra geeft toe dat het 'hartstikke spannend' wordt. „Ik ga ook nog met senatoren praten vooraf." In de Tweede Kamer stemden al één PvdA'er en zeven VVD'ers an ders dan de rest van hun fractie, maar de optelsom in de Eerste Ka mer is nog een stuk lastiger. Daar geven senatoren van WD, CDA en PvdA nu al aan dat in hun fractie 'een rijkdom aan meningen' heerst, zoals PvdA-fractievoorzitter Mar- leen Barth het formuleert. „Er wordt bij ons over deze kwes tie verschillend over gedacht én ge stemd", bevestigt ook CD A-fractie voorzitter Elco Brinkman. Zijn col lega's in de Tweede Kamer stemden nog allemaal tegen. „Hoe de exacte stemverhouding uitpakt, zal ook af hangen van wat er in de zaal ge beurt." Het is vaak emotie die dan een grote rol speelt," vertelt WD- senator Frank de Grave, die eve neens aangeeft dat er 'meerdere stromingen' binnen zijn fractie zijn. Uiteindelijk beslist iedereen pas op de ochtend van 6 februari, wanneer er écht gestemd moet worden over de wet. Tot die tijd zal het waarschijnlijk nog niet duidelijk zijn of de donor wet het haalt. Volgens De Grave gaat de discussie bij de liberalen, zoals bij de PW, niet meer zozeer over de vraag of het plan in strijd is met grondwetsartikel 11, de onaan tastbaarheid van het lichaam. „Wij willen vooral weten of dit voorstel proportioneel is, wat halen we er al lemaal mee overhoop?" „Ik durf niet te wedden op de uit slag", besluit fervent voorstander Hans-Martin Don (SP). „Maar ie dereen praat erover in de achterka mertjes, dat valt me wel op." II ij liep stage in een I buurthuis in de Amsterdamse I buurt Wittenburg. I Had niks met cri- I minaliteit te ma- I ken, was een on bekende voor de politie. Maar vrijdagavond werd Mohammed Bouchikhi doodgeschoten. In het bijzijn van kleine kinderen, moe ders en vrijwilligers. De daders, twee gemaskerde mannen met automatische wa pens, hadden het waarschijnlijk gemunt op een 19-jarige man die ook in het buurthuis was. Die overleefde drie maanden geleden ook al een aanslag, en de daders riepen nu zijn naam. De jongen voor wie de kogels waarschijnlijk waren bestemd, werd wel ge raakt, maar is buiten levensge vaar. Een 20-jarige stagiaire raakte gewond aan haar been. De daders zijn nog voortvluchtig. Hun vluchtauto werd uitgebrand gevonden door de politie. Open brief „Ondertussen ben ik nu wel mijn lieve kleine onschuldige neefje kwijt, die helaas in de vuurlinie stond van een stelletje gekken", schrijft Mohammeds oom Has- Een aardige jongen die oude vrouwen hielpen geliefd was inde buurt sane Ouled Ali een dag na de schietpartij in een open brief aan het Amsterdamse stadsbestuur. „Een aardige jongen die oude buurvrouwen hielp en geliefd was in de buurt. Hij was bezig met zijn toekomst. Hij wilde een baan hebben waarbij hij andere mensen kon helpen." Dodenlijst Ouled Ali vraagt het Amster damse stadsbestuur om actie. Hij vraagt zich af waarom het be oogde slachtoffer in het buurt centrum rondliep, zonder dat ie mand wist dat hij op een doden lijst stond. „Waarom heeft de po litie de begeleiders van het buurt centrum niet geïnformeerd over 8 dagen vlieg-bus Rondreis Roemenië 8 dagen vlieg-bus Rondreis de verborgen schatten van Sicilië 10 dagen vlieg-bus Rondreis Toscane, Rome en Sorrento 11 dagen vlieg-bus Klassiek Griekenland W 15 dagen vlieg-bus Rondreis Portugal compleet strand 11,13,16 of 18 dagen vlieg-bus Rondreis Zuid-Afrika maandag 29 januari 2018 'Dit is onze Bataclan' Het is nog maar de vraag of de Eerste Kamer instemt met de omstreden donorwet van D66. Meerdere partijen zijn verdeeld. De lobbymachine draait op volle toeren. Edwin van der Aa Den Haag Pia Dijkstra verdedigt morgen haar wetsvoorstel, foto frank jansen Mare Kruyswijk Amsterdam De politie zet vrijdagavond de omgeving van het buurthuis af na een dodelijke schietpartij in het bijzijn van kinderen. De daders zijn spoorloos, fotoanp - Hassane Ouled Ali (oom) Diverse vertrekdata Diverse vertrekdata Diverse vertrekdata Diverse vertrekdata Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! \|S&/ Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Diverse vertrekdata Diverse vertrekdata ANVR Brochure en (0318)58 09 58 boekingen: 5 www.bolderman.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds Et reserveringskosten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 4