Stevo beleeft een vlekkeloos weekeinde Hilversum vermorzelt Oemoemenoe m 17 NIEUW EN ST JOOSLAND TEL.06-53922415 inwerken van de hulpen - denk ik dat dit paard een heel aparte kan worden. Maar het is en blijft een merrie. Ze heeft ook een speciaal karakter, dus blijft het afwachten." Tsakonis greep met de merrie Floortje met overmacht de titel in Z2. Na haar afgetekende overwin ning met 70,88 procent in de klas sieke tour zette de amazone uit Kerkwerve met een subliem uitge voerde kür de kers op de taart. Tsa- kira danste, met veel souplesse en uitstraling door de arena swin gende Negro-dochter, overtuigend naar de titel. De voorsprong in het overallklas sement op zilveren medaillewin naar Emily Wiskerke (Kamper land), met de merrie Veersedams Shakira, bedroeg maar liefst 9,567 procent. Tsakonis: „Floortje is een paard met enorm veel kwaliteiten, waar ik hoge verwachtingen van koester. Maar dit was voorlopig onze laatste wedstrijd. De merrie is drachtig en krijgt in afwachting van haar veulen rust. Dit is een mooie afsluiting van een geweldig seizoen." VLISSINGEN Voor het eerst dit seizoen tekenden beide volleybal teams van Stevo voor een 4-0-zege en dus tien punten. In de eerste klasse werd de opmars van de vol- leybalsters van YVC door een 3-1 nederlaag bij het laag geklasseerde Atak'55 gestuit. vijfde maximale winst van de mannen van Stevo, die in de eerste twee sets nog op stevige tegen stand stuitten. Guido de Beule, die in elke set iedereen speeltijd gunde, zag zijn team in de eerste set pas na het achttiende punt af stand nemen. In het tweede be drijf keek Stevo lang tegen een ach terstand van vier punten aan. „Maar we bleven redelijk koel, waardoor we toch de set naar ons toe konden trekken", verklaarde de trainer de nipte zege in de tweede set. De derde en vierde set waren niet meer dan een formaliteit. „We hadden tegen deze ploeg ei genlijk niks te winnen, alleen maar te verliezen", keek De Beule terug. „We hebben vooral door een goed blok gewonnen." Stevo klom naar de vijfde plek, maar is na koploper Atak'55 de ploeg met de minste verliespunten. ruime zege, maar in vier sets scoor den de vrouwen van Stevo slechts veertien punten meer. „Tegen een ploeg die onder je staat, weetje dat moet winnen", zei Guido de Beule. „Het was een ploeg met veel min der lengte. Die moet je direct on der druk zetten, maar we kwamen in de eerste drie sets pas vanaf het twintigste punt langszij. Daarna waren we vaster, waardoor we de set naar ons toe konden trekken. In de vierde set was het verzet gebro ken. Die hebben we netjes uitge speeld." Atak'55-YVC 3-1 (25-18,25-16,25- 20, 23-25): Afgereisd met slechts zes speelsters had trainer Danny Polderman geen mogelijkheid om te wisselen. Dat brak YVC op tegen het op de tiende plaats geklas seerde Atak'55, dat net als YVC een tussensprint heeft ingezet en de vierde zege op rij boekte. YVC speelde erg tam. De Zeeuws- Vlaamse pass bleef ver onder de maat, waardoor de aanval voor spelbaar was. Bovendien werd er onderling amper gepraat. Dat leidde tot veel onnodige fouten. Slechts Liselotte Hendrikse wist zich met bekeken aanvallen aan de algehele malaise te onttrekken. Dat bleek in de eerste drie sets onvol doende om verlies af te wenden. In de laatste set wist YVC de pijn nog te verzachten. Voor rust deed Oemoemenoe nog goed mee. Na een vroege voor sprong van de regerend landskam pioen bracht Gregory Bannister Oemoemenoe terug tot 5-3 en van uit de kick-off die volgde leek Tom Bailey even op weg naar een try. Daarna nam Hilversum het heft in handen. Yedney America kon Sep Visser, broer van de voor Schotland uitko mende Tim Visser, twee keer van scoren afhouden, maar vervolgens breidde de thuisclub de voorsprong met twee geconverteerde try's uit naar 19-3. Vlak voor rust knokte Oe moemenoe zich terug in de wed strijd. Na gedegen werk in de voor- waartsen volgde een lineout op de helft van Hilversum, waarna Gre gory Bannister scoorde: 19-8. Na rust kwam Quinten van Dijk in het veld voor Callum Butler en raakte Oemoemenoe al snel verder achterop. In de strijd om de titel met 't Gooi en Diok moest Hilver sum het bonuspunt veiligstellen en de vierde try liet niet lang op zich wachten. Binnen een kwartier stond Oemoemenoe 38-8 achter en na het uitvallen van Bannister ver dwenen Nino Wullems en Joey Luitwieler voor tien minuten in de sinbin. Ook van Hilversum moest een speler voor tien minuten naar de kant, maar in de rommelige slot fase kreeg Oemoemenoe nog drie try's om de oren. Vanuit een break en een interceptie bepaalde de on geslagen koploper in de kampioen spoule de eindstand op 57-8. De ko mende twee weken ligt de ere klasse stil vanwege de interland Portugal-Nederland. maandag 29 januari 2018 ZV weer titel op Stephanie de Frel prolongeerde haar titel in Nieuw- en Sint Joos land. FOTO LEX DE MEESTER Chris-Jan Boelje van Stevo (links) met een smash. Zijn ploeg won met 4-0 van Volley Zuid 3. Ook de vrouwen van Stevo boek ten een 4-0-zege. fotocamileschelstraete Mannen. Stevo-Volley Zuid 3 4-0 (25-19, 25-22, 25-13, 25-17): De Vrouwen. Stevo-Vollido 4-0 (25- 23, 25-21, 25-23, 25-19): Een erg I YVC had het niet breed dit weekeinde. Trainer Danny Pol derman had tegen Atak'55 slechts zes speelsters tot zijn beschikking. •v.v 1- «i r VAS tï"f- v Hilversum (rood-witte shirts) gaf Oemoemenoe zaterdag een flink pak slaag, foto lex de meester Voor de start van de kampioen spoule droomden de rugbyers van Oemoemenoe nog van de eerste landstitel in de clubge schiedenis, maar na drie van de tien speelronden is wel duidelijk dat die titel er dit seizoen in elk geval niet komt. Na een behoor lijk sterke eerste helft werden de Middelburgers zaterdag na rust op een ruime 57-8-neder- laag getrakteerd. Hans Markusse Hilversum

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 45