Novitas maakt het de koploper lastig kk 16 ZEEUWS KAMPIOENSCHAP DRESSUUR RCT nog steviger op derde plek Boone beste Zeeuw in Frankrijk Nederlaag Smit blijft zonder gevolgen Stephaniede Frel herhaalde zaterdag haar kunststukje van vorig jaar. Ze werd opnieuw Zeeuws kampioen. De darters van Racketcen trum Terneuzen staan na de 6-4-winst tegen Café de Schot stevig op de derde plaats in de overgangsklasse van de Superleague. De basis voor de overwinning in het Racketcentrum werd gelegd in de Round Robin en de kop pelspartijen. Kevin Blomme maakte in de Round Robin om the best of seventeen het beslissende punt: 9-8. Daarna was de strijd in de singles in even wicht, waarin Wesley Bour en Rowdy Schoremans voor de thuisploeg scoorden. In de dubbels werd de genadeklap uitgedeeld aan de ploeg uit Zaandam. Blomme en kop- pelgenoot Pieter Otten won nen hun twee partijen in the best of five. Ook het duo Schoremans-Bour pakte een punt in de koppels, zodat RCT de eindoverwinning niet meer kon ontgaan. Bour, Blomme en Schoremans gooi den twee 180-ers. Pieter Otten had met 104 de hoogste finish. RCT staat nu derde met vier punten achterstand op koplo per Taveerne. De Schelde geeft de zege niet meer weg De waterpoloërs van De Schelde speelden zaterdag te gen angstgegner Aquamigos een goede wedstrijd. De pun ten bleven in Terneuzen: 4-3. In de eerste periode hadden de Zeeuws-Vlamingen het lastig en kwamen ze ook op een 0-1-achterstand. Maar in de tweede periode trokken ze de stand gelijk: 1-1. Na die gelijkmaker was De Schelde los en liep de ploeg uit naar 4-1. De bezoekers kwamen daarna nog wel te rug tot op één punt, maar bij 4-3 bleef het uiteindelijk in Terneuzen. Van Drongelen pakt punt met HSV Het HSV van Rick van Dron gelen zorgde onder de nieuwe trainer Bernd Holler- bach zaterdag meteen voor een stuntje. Met de uit Axel afkomstige verdediger in de basis speelde de ploeg, die in de Duitse Bundesliga strijdt tegen degradatie, met 1-1 ge lijk op bezoek bij hoogvlieger RB Leipzig. Van Drongelen, die het hele duel speelde, kon niet voor komen dat Bruma de thuis ploeg na negen minuten al op voorsprong zette. Filip Kostic maakte twintig minu ten later gelijk. Guido Boone uit Oost-Sou burg was afgelopen week einde de beste Zeeuwse cros ser in het Franse Le Touquet. De twintigjarige Husqvarna- rijder reed naar een keurige 67ste plaats. Met startnummer 793 bevond hij zich niet op de voorste rij. Tijdens het vertrek vanaf het centrum van de badplaats na de eigenlijke start op het strand wist hij zich al een wat betere uitgangspositie te ver werven. Boone had zich ter dege op deze krachtmeting voorbereid door de laatste maanden regelmatig te trai nen op het strand van Loon Plage bij Duinkerken. Het lukte zijn plaatsgenoot Danielle van Kempen niet om voor de derde keer op rij het vrouwenklassement op haar naam te schrijven in Frank rijk. Het was uiteindelijk de Francaise Megane Lombard die haar in de drie uur du rende cross voorbleef. In het gehele veld van 1200 deelne mers legde Zeeuwse beslag op plaats 312. „We hadden slechts zeven speel sters. Gelukkig konden we nog een jeugdspeelster bij de ploeg halen, omdat haar team ook in Breda moest spelen." In de beginfase ging het duel ge lijk op, maar nog voor de rust liepen de Brabantse vrouwen uit naar een 9-5-voorsprong. In de tweede helft gaf Bel zijn ploeg de opdracht mee het spel simpel te houden. „Zo kon den we meer dreiging op het doel van de tegenstandster uitoefenen." Dat lukte aanvankelijk uitste kend. Novitas verkleinde de achter stand tot drie punten: 10-7. Dichter bij konden de handbalsters niet ko men. „Als wij scoorden uit mooie aanvallen, maakte United uit de aanval daarop ook een doelpunt." Leonie de Graaf was bij Novitas topscorer met zes doelpunten, ge volgd door Patricia Bel met vijf en Jetty Stempher met twee treffers. VLISSINGEN De tweede neder laag van Smit Sportprijzen had in de eerste klasse van het zaalvoetbal Zeeuws-Vlaanderen geen directe gevolgen. De koploper verloor weliswaar met 8-5 van titelhouder ARBS, maar ook de concurrenten ZW Hulst (7-5 verlies tegen Aster) en PIBLW-Reintegratie/KMS (7-7 gelijkspel tegen Lauret Roose) lieten punten liggen. Voor ARBS scoorde uitblinker Nordin Zaha vijf keer, maar ook Can Kiran was met drie treffers goed op dreef. Bij het duel tussen Aster en ZVV Hulst ging het gelijk op, maar twee gele kaarten deden de Hulstenaren de das om. Favorieten niet in de fout Nationale titel Van derVeken Sturm pakt zilver op NK Dressuuramazone Ste- phanie de Frel (Koe wacht) prolongeerde op het kampioen schap van de KNHS reigio Zeeland haar titel in het ZZ- Licht. Met een schitterende kür op muziek zorgde ze zaterdagavond ook voor een fraai sluitstuk van de indoor titelstrijd in Nieuw- en Sint Joosland. Anais Tsakonis (Kerk- werve) toonde zich oppermachtig in Z2. In de jaargang 2017 stuurde De Frel de zesjarige hengst VMF Gla diator naar het goud. Zaterdag flikte de amazone van de VMF Stables uit Ellemeet dit kunstje met achtjarige merrie VMF Farmana Angel nog eens. Na de overtuigende overwinning in de klassieke proef, toonden De Frel en de zwarte Armani-dochter in de finale hun enorme talenten nogmaals met verve. In een kür van hoog niveau - met veel allure, ge durfd gereden en prachtige op bouw - danste De Frel op muziek van de Rolling Stones door de arena met de swingende Farmama Angel. Dat leverde voor de tweede keer op rij een afgetekende overwinning op (76,750). De combinatie sloeg een gat van exact vier procent met Chantal Nijpjes (Sint Laurens) en de twaalfjarige Indigo-zoon Bolero. De Frel werd door de jury una niem met stip op de eerste plaats gezet. Voorzitter Marie Louise Moerings: „Een kür met een hoge moeilijkheidsgraad. Expressief ge reden. De drafappuyementen wa ren schitterend. Stephanie was ge woon de beste. Daar waren we het als jury unaniem over eens. We hebben genoten, een schitterende kampioen. Een combinatie om in de gaten te houden." Ook De Frel zelf had genoten: „Ik ben erg trots op Angel. Het is de tweede keer dat ze mee op wed strijd ging. In december heb ik hier voor het eerst gereden. Ik dacht: laat ik haar weer maar eens meenemen. Ik had het gevoel dat het er in zat. Want ik neem geen paard mee op wedstrijd om te proberen. Proberen moet je thuis doen. En Angel stelde me niet teleur. Ze heeft in beide proeven goed gepresteerd. Ze liep vandaag haar eerste Kür. De zijgan gen, galopwissels, pirouettes; alles klopte." Ik neem een paard niet mee om te proberen. Proberen doe je thuis De Frel koestert hoge verwach ting van de Armani-dochter. „Als ze alles blijft accepteren - zoals het maandag 29 januari 2018 .ZV Fraai sluitstuk levert DARTS WATERPOLO VOETBAL MOTORCROSS Een gehavend Novitas hield lang goed stand tegen United Breda, maar moest uiteindelijk buigen (19-13) voor de koploper in de derde klasse zuid van het hand bal. De ploeg van coach Erwin Bel werd geteisterd door een griepgolf binnen zijn selectie. Aector Doorns Breda DAMMEN De toppers in het Zeeuws damkampi oenschap speelden zaterdag niet vlek keloos, maar kwa men de zevende ronde ongeschon den door. Met nog twee ronden te gaan leiden Arjo Kousemaker en Daaf Kasse met twaalf punten. Titel verdediger Johnny de Leeuw (foto) heeft een punt ach terstand en maakt dus nog alle kans op prolongatie van zijn titel. VELDRIJDEN Elena van der Veken uit Sint-Jans teen is in Hooge- veen Nederlands kampioen veldrijden in de categorie voor tienjarigen gewor den. Ze was ruim negen seconden sneller dan nummer twee Bente Jochems. BILJARTEN Martin Sturm uit Serooskerke greep op het Nederlands kampioenschap libre tweede klasse net naast het goud. Dat ging naar Frans Verjans uit Elsloo. Sturm verspeelde zijn titelkansen door verlies in de zesde ronde. In de finale versloeg hij nog wel de kampioen met royale cijfers: 90-62 in 17 beurten. Bei den eindigden op 10 punten, maar op moyenne kwam Sturm tekort. Lucien Roelandt Nieuw- en Sint Joosland - Stephanie de Frel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 44