TOP verzaakt na rust, Tjoba slaat in slot toe Gijs Gillissen loodst Swift naar koppositie Belgen heersen weer 15 zv klassement: Wilko de Vos won bij de H45, Henk Lous de H55 en Siem Cornelisse de H65. Bij de vrouwen was Inge de Booij de enige senior, Jolanda van Driessche de enige V45 en Els Gelok was de sterkste V55 Op de korte cross was Wouter Verstraate sterk bezig en versloeg op de meet Mattijs Driessche met slechts twee seconden verschil. Anjolie Engels ging, op plaats drie overall, een minuutje later over de finishlijn. Voor Engels was het de vierde zege op rij in de competitie. B-junior Veerle Smits was goed voor de tweede plaats overall. TOP-Sporting Delta 22-23: Aan gejaagd door aanvoerster Jeanine Marijs speelde TOP een spranke lende eerste helft (15-9). Des te op vallender was het verval na rust. Aanvallend blokkeerde de Arne muidse equipe volledig. Sporting Delta rook bloed en ging acht mi nuten voor tijd erop en erover. De Arnemuidenaren kregen nog wel kansen, maar verprutsten die door knullig balverlies. Scores TOP: Jeanine Marijs 6, Em- melie Bouwens, Dylan Gillissen en Jurgen Janse 3, Demi Mondeel, Jurriaan Bouwens en Jorian Schroevers 2, Willemijn Bouwens 1. Fortis-Tjoba 25-26: Strijd, emotie en veel doelpunten zaten in de kra ker tussen Fortis en Tjoba. Met elf treffers zorgde Dirk-Jan Westmaas voor het voortdurende initiatief van zijn ploeg. Fortis pareerde steeds, maar kwam niet eenmaal op voorsprong. Een verdedigend slippertje in de laatste minuut kostte de Souburgers het ene puntje waar ze voor getekend zou den hebben. DVS-Ondo 22-33: Van een over rompeling als in Middelburg (35- 15) was geen sprake, maar DVS was ook in Hendrik Ido Ambacht een maatje te klein voor Ondo. On danks de weinig inspirerende en tourage schroefden de Middelbur gers na rust (9-16) de score flink op. Scores Ondo: Ronald Wisse 7, Thomas Mesu en Dennis Witte 6, Hanne Hollemans en Jeroen Mesu 4, Sacha Hoefkens 3, Joyce van Eennennaam 2, Kristy Kolmus 1. DSO-Togo 24-17: Voor de tweede week op rij leed Togo een neder laag in Klundert. Na Vios ver- stierde DSO de kampioensgang die de Goesenaren ingezet leken te hebben. Coach Sjaak Joziasse was bondig in zijn analyse: „We zijn af getroefd op scorend vermogen." Scores Togo: Niek Meerman 5, Marten Postema en Joost Goos- sens 3, Jordi Dommisse 2, Desiree Voshart, Anouk Hazelaar, Mijke Ta- hapary en Kitty Huisman 1. Seolto-Stormvogels 20-18: Een Walcherse derby met een kop voor Stormvogels en een staart voor Se- olto. De Vlissingers moesten bij 6- 10 aan de bak en repareerden nog voor rust (9-10). Volop spanning volgde. Seolto prijsde zich geluk kig dat het toesloeg in de laatste zes minuten. KVK-Vios 11-17: KVK speelde naar vermogen, maar was niet opge wassen tegen de power van Vios. Spits Koen Volkers kreeg geen cen timeter ruimte. In de korfzone kwamen de Kapellenaren lengte tekort. Vios was simpelweg de be tere ploeg. Zonder spits Pjotr Hamelink ver raste de hekkensluiter Scheldevo- gels met een sterk collectief. Na rust (10-8) verdubbelde Zaamslag de marge, maar sleepte de winst in een hectische slotfase op het tand vlees binnen. Volharding-Luctor 12-19: Niet dat het spel van Luctor voor rust niet goed oogde, maar het rendement bleef achter (7-8). Met de demar rage in de volgende tien minuten sloegen de Terneuzenaren het gat, om met een stuk frivoler aanvals- spel alsnog de ruime overwinning te claimen. Ongrijpbaar was hij zaterdag. Gijs Gillissen leidde Swift naar de zege op SDO (26-23) én de koppositie in de overgangsklasse D. Coach Dennis Plantinga was trots op zijn spits. „Voor zo'n jongen kom je toch naar de sporthal? We zijn al lemaal heel blij dat hij hier geble ven is." Gillissen twijfelde voor de zo mer. Hij studeert in Delft en dacht aan een overstap naar Fortuna, maar uiteindelijk konden ze hem in Middelburg houden. Daar staat wel wat tegenover: de topschutter hoeft maar één keer in de week mee te trainen. „Afgelopen week was ik er zelfs nul keer bij", zei hij lachend. „Maar de focus op deze topper was er al dagenlang." Vooral in de eerste helft kreeg SDO, tot dan de koploper, geen vat op Gillissen. Voor rust (14-10) scoorde hij al zes keer. Die veilige marge bleef daarna intact. Swift is na tien van de veertien speelron des de nummer één. GKV, HKC en SDO staan allemaal binnen een punt. Vorige week in Terneuzen bij de eerste DOW-trimloop slaagde San der Post er nog in om de Begische hegemonie te doorbreken. Nu wer den de eerste twee plaatsen weer ingenomen door Belgische atleten. Erwin van den Broeke uit Axel was met zijn derde plaats de beste ge klasseerde Nederlander. Het is alweer enkele jaren gele den dat Van den Broeke zich volop kon mengen in de strijd om de eer ste plaats. Blessures en ook deel name aan enkele marathons deden hem min of meer van het toneel verdwijnen. Zaterdag, in West dorpe, deed hij weer eens mee om te trachten zo ver mogelijk voorin te eindigen. „Maar die Belgen lie pen wel erg hard. Die kon ik niet bijbenen", aldus Van den Broeke. Hij moest enkele minuten toege ven op winnaar Jordy van Guyse, die als enige aan een gemiddelde snelheid van zeventien kilometer per uur kwam. Zijn tijd was 51.15 over de 14500 meter lange loop en Van den Broeke kwam uit op 54.40. Edwin de la Ruelle (Koewacht) werd vierde in 54.48 en Sander van Doorn (Terneuzen) finishte na 55,43- Esther Verhagen uit Sluis was de winnares op de middenafstand of tewel de 8400 meter. Voor die af stand had zij 34.57 nodig. Ook de organisatie, comité Trim- lopen Westdorpe, kon zich winnaar noemen. Ondanks de concurrentie van de Scheldesportcross op enkele honderden meters afstand, kon zij behoorlijk wat deelnemers verwel komen. „En daar vreesden we in eerste instantie wel voor. Maar het viel met in totaal 179 atleten zeker niet tegen", verwoordde voorzitter Roland de Bock de mening van de organisatie. maandag 29 januari 2018 Harmes De Zeeuwse crosscompeti tie duurt nog twee wedstrij den: op 10 februari is de zesde wedstrijd in Bruinisse, op 3 maart is de finale in Vlissin- gen. Tegen hekkensluiter Sporting Delta hoopte TOP op eerherstel na de forse nederlaag tegen DSC. Maar een desastreuze tweede helft liep uit op een nieuwe thuisnederlaag voor de Arnemuidse hoofdklasser. De kraker in de eerste klasse tus sen Fortis en Tjoba werd een last minute prooi voor de Beve landers. JaapJan Ritsema Vlissingen Scores Fortis: Remco Crucq 7, Justin Koppejan 5, Yasmin Swiers 4, Naomi Crucq 3, Mathijs de Vries en Tim Crucq 2, Joyce Schoonaard en Laura Meulbroek 1. Scores Tjoba: Dirk-Jan Westmaas 11, Niels Pekaar, Robin Harinck en Jurgen de Kunder 3, Sharon Goedege- buure, Esmee Walraven en Anne- Sofie van Duijn 2. Scores Seolto: Sander Meertens 7, Lieven Middelhoek 4, Mayella Kui- zinga, Mariëlle Francke, Cyntha Minderhoud en Rick van de Wal 2, Remi van den Broeke 1. Scores Stormvogels: Arjen Schoe 10, Jo nathan Koets en Niek Peene 3, Vera Geschiere en Angela Mat- thijsse 1. Scores KVK: Sander Slabbekoorn 5, Koen Volkers en Niels Verdonk 2, Nicole Bostelaar en Antwan Schouwenaar 1. Zaamslag-Scheldevogels 19-18: Scores Zaamslag: Marco van Reeuwijk 7, Richard Verolme 4, Er- win Verhelst 3, Linda van Reeuwijk en Gerwin Zegers 2, Jessica van Doorn 1. Scores Luctor: Anthony van de Velde 7, Jasper de Pooter 4, Eline Jansen 3, Adrie de Jonge 2, Jas mijn Hamelink, Evi Lauret en Pieter Kousemaker 1. Roeland van Vliet Middelburg Scores Swift: Gijs Gillissen 8, Joren Gillissen 5, Stephan den Boer en Aïsja Zuidweg 4, Sanne Oostinga 3, Eefje van de Berg 2. In de Eugene Vink Memorial in Westdorpe was er zaterdag op nieuw een strijd van de Neder landse tegen de Belgische lo pers te zien. Wim de Vos Westdorpe •Mi Jji*g J* A Erwin Harmes komt als eerste boven met Yunis Stitan in zijn kiel ZOg. FOTOCAMILESCHELSTRAETE A Manon Braam van Tjoba zoekt een afspeelmogelijkheid, terwijl ze gedekt wordt door Yasmin Swiers van Fortis. foto lex de meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 43