Alleen Forton doet Pearle pijn m 14 Erwin Mesu oogst op natuurijs Belg gedijt bij Zeeuwse vinding ATLETIEK SCHELDESPORTCROSS Middelburgse loper neemt na zege in Westdorpe de leiding over in de Zeeuwse crosscompetitie. Marathonschaatser Erwin Mesu is zaterdagmiddag bij de eerste wedstrijd op de Weis- sensee, het open Nederlands kampioenschap, negende ge worden. In de tumultueuze massasprint na too kilometer kon de Middelburger verras send goed meekomen. De wedstrijd brandde pas rond de 75ste kilometer los. Mesu was één van de actiefste aanvallers. Maar de Walcherse natuurijsspecialist kon geen gaatje slaan. In de spurt, die gepaard ging met veel duw en trekwerk, reed Mesu onge schonden de top tien binnen. Z'n negende plek was een op steker tijdens een tot nu toe moeizaam seizoen. Door een elleboogbreuk in de zomer kon de Walchenaar onvol doende basis leggen voor de winter. Hij begon met een achterstand aan de wedstrij den voor de KPN Marathon Cup. Daarin kon hij nog geen rol van betekenis spelen. Maar in de eerste de beste natuur- ijswedstrijd wel. Dat geeft vertrouwen voor de Alterna tieve Elfstedentocht (200 ki lometer) van woensdag. Bobby Balk wint eerste trainingsrit Wielrenner Bobby Balk uit Arnemuiden won zaterdag in Kruiningen de eerste trai ningsrit van de ZRTC Theo Middelkamp. Hij hield het duo Eloy Raas uit Middel burg en Ramon Vleugel uit Goes achter zich. De plaatselijke Maureen Arens won bij de vrouwen, terwijl Jürgen Mesu (Middel burg) en Arjan Poleij respec tievelijk bij de nieuwelingen en junioren wonnen. Jan Minnaard (Wemeldinge) was de snelste bij de veteranen/amateurs. Knappe tiende plaats voor Van den Broeke Tim van den Broeke is giste ren in Breda tiende gewor den bij de sterk bezette Mast boscross over een afstand van 10,8 blubberige kilometers. Hij finishte in een tijd van 35 minuten en 16 seconden. Niek den Exter kwam binnen op plaats negentien in 36.09, net voor Job de Feijter op de 22ste plaats in 36.43. De Mast boscross werd gewonnen door Joël Ayeko in 32.11. Vrij dag werd Van den Broeke uit geroepen tot Sportman van het Jaar van de gemeente Vlissingen. Hoewel de zwemloop in 1986 in Vlissingen is 'uitgevonden', pakken de Belgen al jaren de ereplaatsen mee naar huis. Ook zaterdag in Vlissingen bevolkten zij het podium. In het Vrijburgbad nam David de Grooff zaterdag na 1 kilo meter zwemmen een kleine voorsprong en gaf die niet meer prijs. Beste Zeeuw was Rens de Ridder op de zesde plaats. Juriena de Vries stapte als derde dame het water uit, maar liep in de 10 kilometer hardlopen naar de zege als enige dame onder het uur. Emke Erpelinck moest als eerste Zeeuwse genoegen ne men met de vierde plaats. Op de 500 meter zwemmen en 5 kilometer lopen zorgde Nelleke Baldé voor een Zeeuwse ereplaats. Zij werd derde achter Jolien Vermey- len en Eva Cornelisse, maar bleef wel zwemster Nikita van den Ouden voor. Dennis Boonman was bij de mannen op de negende stek de beste Zeeuw. Eerste zege Ben Provoost Jan Poortvliet keert terug Tiggelman mag naar NK Na zijn ruime overwin ning in de Schelde- sportcross gaat Erwin Harmes zich deze week rustig voorbe reiden op de halve marathon van komende zondag in Cadzand. Twee weken geleden was de Middelbur ger ook al de sterkste in de Delta cross. In de beginfase speculeerde Yu- nis Stitan op een verrassing door in de eerste ronde een lichte voor sprong te nemen. Achter Stitan volgden op geringe achterstand Er win Harmes, Martij n de Kok, Mi- chel Verhaege, Boris de Bruijn, Eric Wolfert en David Bouman. Harmes liet die vroege achter stand niet op zich zitten en domi neerde in de volgende drie grote rondes op het ijskoude parkoers in Westdorpe om na 36 minuten en 27 seconden te zegevieren. Hij ver wees Stitan met een marge van meer dan een minuut naar de tweede plaats. Al een aantal weken komt de naam van Yunis Stitan van Delta Sport in de voorste gelederen van uitslagen voor. Zo won hij onder meer de Kerstloop. Hij is lid van Haag Atletiek en gastlid van Delta Sport. De reden? „Liefde", liet hij zachtjes weten. Sinds een aantal maanden heeft hij verkering met Emma van Mourik van Delta Sport, die op de korte cross op plek drie overall finishte. Na Stitan had David Bouwman een sterke finish op de derde 1 r- •- --- - 7 -v o..-../ - 'V* plaats voor Martijn de Kok die zijn eerste plaats in de competitie ver speelde. Hij hield wel Michel Ver haege, de Fransman die vorig jaar de marathon van Zeeuws Vlaan deren won, achter zich. Door deze resultaten gaat Har mes nu aan de leiding in De Monique Verschuure won in Westdorpe bij de vrouwen, vóór Monica Sanderse Zeeuwse verzekeringen Cross competitie bij de H35 en Stitan bij de senioren waar hij Martijn de Kok van de eerste plaats verdreef. Vrouwen Monique Verschuure was weer ijzersterk bezig bij de vrouwen met een tijd van 44.23 op de 10 kilome ter, ruim voor Monica Sanderse. Verschuure staat nu op de tweede plaats bij de D35 achter Sanderse die een wedstrijd meer heeft staan dan Verschuure. Beide vrouwen zijn in voorbereiding op een mara thon: Verschuure in Rotterdam en Sanderse in Zeeuws-Vlaanderen. Achter de jongere atleten wordt ook nog flink geknokt voor het De strijd had alles van een echte derby. Spanning, hoogte- en diep tepunten. Voor een hoogtepunt zorgde thuisspeler Francis Forton tegen Pascal Claus. Tot halverwege bleef de strijd in evenwicht, 22-20. Toen barste de kleine Brusselaar los met een magistrale serie van zes tien om het direct erna met twee af te maken, 40-22 in 21 beurten. Met 1.904 gemiddeld tekende hij met een voor zijn beste partij dit sei zoen. Bij dit ene succes bleef het voor de thuisploeg, want Jens van Dam veegde namens de bezoekers de tafel aan met Dirk Weeremans. Ouderwets goed en snel spelend De driebanders van Dallinga.com hadden geen problemen in de bekercompetitie haalde hij de partij met 28-40 in 32 beurten naar zich toe. Van Dam: „Ik speelde goed en geconcentreerd. Ben rustig gebleven en heb mijn kansen gegrepen." Invaller Richard de Bruin hield Tonnie van Iwaar- den eronder met 32-35 in een matig duel en Dion Bergmans maakte van Michael Vink het lijdend voorwerp. De jonge, ambitieuze Groedenaar, die voor de ploeg uit Kwaden- damme uitkomt, was machteloos en speelde met 0.463 zijn slechtste partij van dit seizoen. Dion Berg mans profiteerde na een stroef be gin optimaal en sloot met de alles zeggende cijfers van 19-35 in 41 af. Bekercompetitie, vierde ronde Ekrichocola.nl-Dallinga.com 0-8, 1-11 in sets: De derdedivisionist uit Hilversum was geen partij voor de toppers uit Sluiskil. Alleen Patrick Vasseur, slecht spelend, verspeelde een set, voor het overige was het telkens 0-3 voor Frédéric Caudron (1.406), Jean Paul de Bruijn (1.500) en Berry Dallinga (1.159, met de hoogste serie van de dag van 11). maandag 29 januari 2018 WEISSENSEE WIELRENNEN ATLETIEK ZWEMLOOP DAMMEN Ben Provoost heeft in de halve finale van het NK dam men zijn eerste winstpartij geboekt. Nadat de dammer uit Aagtekerke za terdag in de och tendronde remise had gespeeld tegen talent Jitse Slump won hij in een klas sieke partij van Ste- fan Stolwijk. Met nog drie ronden te gaan deelt Provoost de tweede plaats in zijn groep. De num mers een en twee gaan naar de finale. VOETBAL Jan Poortvliet wordt de nieuwe trainer van voetbalclub Nu- enen. Het is de tweede keer dat de Zeeuwse oud-inter national - afkomstig uit Arnemuiden - als oefenmeester wordt aangesteld bij de zondag hoofdklasser. SCHAKEN Vincent Tiggelman van schaakklub Souburg is Zeeuws kampioen bij de C- jeugd geworden. In een tweekamp ver sloeg hij Tom Dui- ninck van Terneu- zen. Hij mag nu naar het NK. In de D-groep gaat Sven de Putter al leen aan de leiding. Hij moet over twee weken deze voor sprong verdedigen tegenover Jari Groen en de gezus ters Mare en Luna Morote. zy Goede generale voor Sjaak Sinke Westdorpe 3 a L>j De driebanders van Pearle Opti ciens sleepten in de eerste divi sie de punten uit het vuur na een heuse derby bij 's Lands Welva ren 1 AVH/VSS: 2-6. Joop van den Oudenhoven Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 42