Tactisch foefje helpt Hontenisse langs koploper Terneuzen speelt 77 minuten met tien man in Breskens IÉ 13 Zeeuws-Vlaamse derby in de derde klasse krijgt geen winnaar (1-1). „Als we van Terneuzen hadden kunnen winnen, dan was het vandaag." Zeelandia Middelburg kan het ook thuis zv Hij was in alle staten, pakte in de kleedkamer zijn voetbaltas en ver liet vijf minuten na de derby Bres- kens-Terneuzen in snelle tred sportcomplex Baersande. „Hij heeft door zo'n stomme actie mijn week end verpest. Ik ga naar haar huis om stoom af te blazen", koelde Said Bouzambou zijn woede op mede speler Enrico van Overmeeren. Deze Van Overmeeren pakte in de dertiende minuut al zijn tweede gele kaart en werd door scheids rechter Wim Broekhoven met een rode kaart uit het veld gestuurd. Daardoor kwamen de rood-zwar- ten al vroeg met tien man te staan. De derby eindigde dankzij een tref fer van uitblinker Bouzambou in een 1-1-gelijkspel. Vier keer zette de aanvaller een teamgenoot in sco- ringspositie voor het Breskens- doel, maar zij faalden. „We hadden Breskens met 5-0 moeten oprollen, maar hij heeft de ploeg gedupeerd", reageerde de beste man op het veld furieus. „Ik weet niet of ik volgend seizoen nog voor Terneuzen speel." In de derde minuut kreeg Enrico van Overmeeren al een gele kaart voor een overtreding. Tien minuten later werd de verdediger van Ter neuzen onderuitgehaald door Bres- kens-speler Thomas Kodde. Van Overmeeren uitte zijn frustratie met een scheldwoord dat niet op een voetbalveld thuishoort. „Ik zeg niet wat deze speler heeft geroepen, maar het was racistisch. Dus paste er maar één straf', zei Broekhoven later in de bestuurskamer. De scheidsrechter uit Middelburg deelde nog vier gele kaarten (drie voor commentaar op de leiding) aan Terneuzen-spelers uit. Bij Bres kens kregen Kodde en Jan Meijaard een gele kaart. Bij Terneuzen en Breskens keek men met gemengde gevoelens te rug op de matige derby, die geken merkt werd door slordigheden. „Wij hebben onszelf niet beloond. Bij de rust hadden we met 2-0,3-0 voor moeten staan", vond Bres- kens-trainer Hubert van den He mel. Tim van Hasselt gaf zijn trai ner gelijk. „Als we van Terneuzen hadden kunnen winnen, dan was het vandaag. We speelden al snel met elf tegen tien en een bepalende speler (Bert den Hamer) viel weg. Hij heeft door zo'n stomme actie mijn weekend verpest Een perfect scenario om Terneuzen te verslaan." Den Hamer viel na 24 minuten uit met een hamstringblessure. De aanvoerder vond dat Terneuzen verzuimd had de kansen te benut ten. „We waren sterker en kregen na rust de beste kansen." De sterk spelende Jarno Waebeke zakte een linie, naar de positie van Den Ha mer. Hij zorgde vooral voor de aan voer naar Bouzambou. Breskens kreeg via Soufïan Doorns drie kansen. De spits trof één keer de lat. Na een half uur kwam de thuisclub op een 1-0- voorsprong. Een voorzet van Edwin Brand vanaf rechts werd aan de tweede paal ingeschoten door Jelle de Vreeze, maar via Terneuzen- doelman Jeremy Geensen stuitte de bal voor de voeten van Meijaard, die van dichtbij raak schoot: 1-0. Een inzet van Bouzambou werd vervolgens gestopt door Breskens- doelman Thijs van Houte, die na rust zou uitvallen met een hoofd blessure na een botsing met zijn verdediger Kodde. Bouzambou, raakte uit een vrije trap nog de lat en zette Douwe de Kok, Randy van Overmeeren en Mare Verwei (twee keer) met één pass vrij voor doel. Een dik kwartier voor het eind beloonde Bouzambou zichzelf. Na een individuele actie schoot hij in de verste hoek raak achter invaller doelman B-junior Pieter Huigh. „We hebben Bouzambou niet goed afgestopt", meende Van Hasselt. Van den Hemel: „Terneuzen heeft meer individuele kwaliteit. Zij zet ten ons na rust met tien man onder druk, maar door onze inzet bleven we overeind." Hontenisse-Hoeven 3-0: Honte nisse had voor het duel met de kop loper gekozen voor een versterkt middenveld en dat pakte zo goed uit dat Hoeven nauwelijks kansen kreeg. Vanuit de verdediging werd de thuisclub wel gevaarlijk. In de 35ste minuut was het Niek Maer- man die van grote afstand fraai raak schoot: 1-0. Twee minuten na de rust verdubbelde Thomas de Waal de marge op aangeven van Chris van Meele. Juist toen Hoeven aan wilde zetten voor een slotoffensief gooide Thomas de Waal de wed strijd in de 61ste minuut in het slot: 3-0. Het enige wapenfeit waarop de bezoekers zich daarna nog konden beroepen was een schot op de lat, kort voor tijd. HVV'24-Steenbergen 1-2: HVV'24 domineerde het duel, maar Steen bergen ging met de punten aan de haal. Drie kansen resulteerden voor de bezoekers in twee treffers en een bal op de lat. Nadat de eerste helft zonder doelpunten was gebleven, kopte Stijn Heideman kort na de rust de stand uit een corner naar 0- 1. Via Jasper Sponselee werd het niet veel later nog wel 1-1, maar de gelijkmaker vond daarna geen ver volg. In de allerlaatste minuut was het Remco van de Riet die HW'24 met een kater achterliet: 1-2. Groen Wit-Philippine 1-2: Groen Wit trad noodgedwongen met vijf jeugdspelers aan en maakte het Phi lippine moeilijker dan verwacht. Kort voor de rust opende nieuwko mer Robin Praet voor de Zeeuws- Vlamingen de score, maar twee mi nuten na de hervatting was het Tijn van Galen die de stand weer in evenwicht bracht. Omdat de paal daarna tot twee keer toe meer tref fers van de thuisclub in de weg stond, werd Praet in de 57ste mi nuut match winnaar met zijn tweede doelpunt van de dag: 1-2. MIDDELBURG Zeelandia Mid delburg liet zich gisteren in de thuiswedstrijd tegen subtopper tegen Zundert eindelijk eens van zijn beste kant zien. Waar de zondag-tweedeklasser voor de winterstop vaak het verwijt kreeg vooral in uitwedstrijden te excelleren, viel er dit keer op het spel van de Middelburgers wei nig aan te merken: 2-0. Na een half uur spelen werd het 1-0 door debutant Werner Schreuders. Een tweede treffer bleef lang uit, maar in de slotmi nuut maakte Jorn Soethout aan alle onzekerheid een einde door er 2-0 van te maken. maandag 29 januari 2018 Bouzambou is om te spetteren Aector Doorns Breskens Saïd Bouzambou pept zijn medespelers op na de openingstreffer van Breskens. foto peter nicolai - Saïd Bouzambou Breskens-Terneuzen 1-1 (1-0). 28. Jan Meijaard 1-0, 73. Saïd Bouzam bou 1-1. Scheidsrechter: W. Broek hoven (Middelburg). Rode kaart (2x geel): Enrico van Overmeeren (Ter neuzen). Gele kaart: Thomas Kodde, Jan Meijaard (Breskens), Mare Ver wei, Quincy Poortvliet, Said Bou zambou, Douwe de Kok (Terneu zen). Aantal toeschouwers: 200. Hontenisse verraste op de eer ste speeldag na de jaarwisseling in de derde klasse A van het zondagvoetbal met een even fraaie als ruime 3-0-thuiszege op koploper Hoeven. Philippine trok de lijn van voor de winter stop door met een 1-2-overwin- ning in de uitwedstrijd tegen Groen Wit. Voor HVV'24 waren de druiven zuur in de thuiswed strijd tegen Steenbergen: 1-2. Eddy van der Hooft Vlissingen Groen Wit trad thuis tegen Philippine noodge dwongen aan met vijf jeugdspelers en maakte het de Zeeuws-Vlamingen moeilijker dan verwacht. De uitploeg won wel: 1-2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 41