Zorgeloze herstart voor Kloetinge Gemengde gevoelens bij Bru na gelijkspel Luime helpt Zaamslag langs GPC Vlissingen 11 Spui in rommelig duel langs Kwadendamme Gunstige bekerloting voor Vlissingen zv nuut bracht hoop in de Goese har ten. Maar nog geen vijf minuten later kwamen de bezoekers vanaf de strafschopstip op voorsprong. „De ploeg die nu scoort, wint", De toestand van het veld is schandalig. Bijna te triest voor woorden voorspelde Veenstra tijdens de wedstrijd. „Al had ik niet ver wacht dat IFC dat zou zijn. Zij la chen zich rot na deze zege." Tien minuten voor tijd leek de gelijkmaker alsnog te vallen. Franse bereikte de vrijstaande Raymond Wolff. De invaller schoot ruim over. „Het was een klote wedstrijd", stelde Veenstra. „Maar als je in een klote wedstrijd beter bent, moet je 'm winnen." Komend weekend hoopt Goes tegen nummer twee Halsteren de negatieve reeks een halt toe te roe pen. „In het begin van het seizoen creëerden we veel kansen", weet Hollemans. „Voor veel tegenstan ders waren we een onbekende. Nu zakken ploegen in en spelen ze op de counter. De paar kansen die je krijgt, moéten erin." Volgens Veenstra is er één hoofdzaak bepalend om weer re sultaat te boeken. „Als we de bal veroveren, moeten we zuiniger zijn in balbezit. We voetballen te gehaast. De manier waarop we nu spelen, kost teveel energie." KARAKTERISTIEK De omstandigheden in Krimpen aan den IJssel waren niet ideaal. „We speelden tegen een heel slechte ploeg, op een heel slecht veld. Daar hadden we af en toe wat problemen mee", zei trainer Marcel Lourens. Toch zag hij dat Kloetinge nooit echt in de proble men kwam. „Voor rust kwamen zij misschien één keer gevaarlijk voor ons doel. Na de pauze heb ben zij geen kans gehad." Zelf dook Kloetinge vaker op voor de vijandelijke doel. Scoren bleek echter een zware opgave. Voor rust lukte het de Bevelandse ploeg niet één van de kansen in een doelpunt om te zetten. Pas in de tweede helft werd de ban ge broken. Met een heerlijke uithaal zette Daan Esser, dit seizoen al va ker goed voor belangrijke goals, zijn ploeg op o-t. Het slotakkoord was voor Xan- der van der Poel en Rutger van We speelden tegen een heel slechte ploeg, op een heel slecht veld Rossum. Het tweetal keerde terug van blessures en ze namen samen de 0-2 voor hun rekening. Van der Poel zette voor na een knappe ac tie op links, Van Rossum werkte af. „Al met al een zorgeloze zege", vond Lourens, die Mitchell Braaf- hart in het doel posteerde en niet Matthew Lentink. „Hij is de rest van het seizoen eerste keeper." Na negen minuten kreeg Bruse Boys al een tegentreffer van Bran- don Nooitmeer te verwerken, maar de Zeeuwse hekkensluiter kwam met een passend antwoord. Perry Potappel maakte tien minu ten na de t-o gelijk en weer tien minuten later zette Sander van 't Hof de Schouwse ploeg op 1-2. „We speelden goed en creëerden veel", had trainer Marco Groene- veld gezien. „Alleen lieten we ook veel te veel kansen liggen." Daardoor bleef Nieuwenhoorn in leven en ging die ploeg na rust op zoek naar de gelijkmaker. Die kwam er ook, via wederom Nooit meer. „Na die 2-2 kon het echt alle kanten op. Wij kregen nog een paar goede kansen, zij raakten de lat", zei Groeneveld, die vooral baalde van de eerste helft. „Toen hebben we het laten liggen." Toch zag Groeneveld ook posi tieve punten. „DCV heeft verlo ren van Kloetinge, dus we zijn weer een puntje ingelopen. Daar naast vond ik ons veldspel ge woon goed, maar we moeten nog groeien." De oefenmeester zag twee grote uitblinkers bij Bruse Boys. „Perry Potappel en Wesley den Hollander speelden fantas tisch." VLISSINGEN Spui is de tweede competitiehelft begonnen met een overwinning. Thuis versloeg de Zeeuws-Vlaamse zaterdag vierdeklasser Kwadendamme met 2-0. In een rommelige en niet hoogstaande wedstrijd had Spui er moeite mee om door de hechte verdediging van Kwa dendamme te komen. Na de 1-0 van Jari Peeman ging dit al wat makkelijker, maar toen verzuimde Spui door te druk ken. Het werd 2-0 doordat Jordy Seghers ook nog doel trof. Spui staat na twaalf duels op de zesde plaats in de vierde klasse B. Met een hattrick in zes minuten tijd - tussen de dertiende en de negen tiende minuut - zette Niek Luime Zaamslag op 0-3. Twee goals van GPC (Daniël Westende en Jesper de Vlieger scoorden in de 40ste en 42ste minuut) brachten de span ning heel even terug. Na de pauze bleek het krachtsverschil tussen de teams snel toch te groot. Eerst scoorde Wesley Dieleman twee keer en daarna was het opnieuw prijs voor Luime. WOUW Goes en VC Vlissingen weten wie ze gaan treffen in de achtste finale van het toernooi om de districtsbeker. De Bevelandse zondag-hoofd klasser werd door loting in Wouw gekoppeld aan eerste klasser Heerjansdam, terwijl de Walcherse klassegenoot derde klasser De Alblas gaat ontvan gen. De duels worden op zater dag 17 of zondag 18 februari afge werkt. De Zeeuwse clubs kun nen elkaar pas in de halve finale treffen. Deelname aan die ronde levert de clubs een ticket voor het landelijke KNVB-bekertoer- nooi op. maandag 29 januari 2018 verder op knollenveld 3* Goes-middenvelder Tim de Winter kijkt de bal na, nadat hij is gevloerd. Erwin Franse kijkt toe. foto JOHAN VAN DER HEIJDEN - Rogier Veenstra, coach Goes Goes-IFC 0-1 (0-0). 73. Perry van Eijken 0-1. Scheidsrechter: R.H. Hens- gens (Landgraaf). Rode kaarten (twee keer geel): Marco Bouwman (IFC), Ruben Hollemans (Goes). Toeschouwers: 250. Goes: Brian Meulmeester, Klaas van Hecke, Sherief Tawfik, Jan Paul van Hecke, Jop Dekker (75. Yannick van de Woestijne), Ruben Holle mans, Tim de Winter, Remon de Vlieger (77. Raymond Wolff), Ray Kroon, Erwin Franse, Daniël Wissel. Zonder problemen begon Kloe tinge zaterdag aan de tweede seizoenshelft in de eerste klasse B. De ploeg was veel beter dan degradatiekandidaat DCV, al kwam dat in de score niet helemaal tot uitdrukking: 0-2. Daniël Vervelde Krimpen aan den IJssel - Marcel Lourens Waar het in 2017 lang duurde voordat Bruse Boys het eerste punt in de eerste klasse binnen had, was het in 2018 op de eer ste speeldag na de winterstop al raak. Bij mede-degradatie- kandidaat Nieuwenhoorn werd met 2-2 gelijkgespeeld. Toch heerste na afloop het gevoel dat er meer in zat. Daniël Vervelde Hellevoetsluis In de derde klasse A was Niek Luime op dreef voor Zaamslag. Mede door zijn vier goals won zijn ploeg bij GPC Vlissingen met 2-6. Aan kop veranderde niets, want zowel Yerseke als RCS pakte een week voor de on derlinge confrontatie drie pun ten. Klaas Verspoor Vlissingen GPC Vlissingen-Zaamslag 2-6: RCS-Vlissingen 3-0 (2-0). Conner Meerman 1-0, Mervin Niemantsver- driet 2-0, Mervin Niemantsverdriet 3-0. Kapelle-VCK 2-0 (0-0). Reinier Goedemondt 1-0, Jasper Vink 2-0. Bevelanders - Kruiningen 1-1 (1-1). Jim Strating 1-0, Wesley de Haze (eigen doelpunt) 1-1. Wemeldinge-FC Dauwendaele 1- 3 (0-1). Chris Bras (eigen doelpunt) 0-1, Levi Tamboer 0-2, Stefan Joosse 0-3, Arno de Kok 1-3. Walcheren-Lewedorpse Boys 5-0 (1-0). Mark van der Eijk 1-0, Louis Ponte 2-0, Len Eversdijk (straf schop) 3-0, Maarten van Rosevelt 4-0, Len Eversdijk 5-0. 's-Heer Arendskerke-Yerseke 1-2 (0-1). Arjen de Koeijer 0-1, Mark Goeman 0-2, Justin Ie Conté 1-2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 39