paif; O O) CD O Q. 9 Hoekwint in Ridderkerk met 1-3 van degradatiekandidaat RVVH. Invaller Thomas van Renterghem scoort één keer maar is er niet echt blij mee. G0 Bannani Deprez Nadat Thomas van Ren terghem de voorzet van Sidy Ceesay had binnen- gekopt en Hoek zo op een 1-2-voorsprong zette, was er een moment van pure vreugde. Het duurde maar heel even, want de inge vallen Van Renterghem wilde liever met de wijsvinger voor zijn mond in getogen juichen en een signaal afge ven. Hij, de Belgische linkspoot die aan zijn zesde seizoen bezig is bij Hoek, hoort niet op de bank en moet altijd spelen. Althans, dat vindt Van Renterghem zelf en met hem ook heel veel suppor ters. Dat de publiekslieveling (tijde lijk) is gepasseerd zint ze niet en dat laten ze op sociale media ook duide lijk blijken. Veel van die kritische sup porters waren zaterdag overigens niet in Ridderkerk. Een groepje van dertig tot veertig mensen, een mix van sponsors, ouders en fans, steunde Hoek in het uitduel met RVVH. Meer waren het er niet. Zij zagen hoe Van Renterghem zijn gram haalde en lie ver niet wilde juichen. „Ik heb het niet gezien", vertelde Jannes Tant na afloop. „Ik kan er ook niks mee. Ik ben met het team bezig." Wat er negen minuten na die 1-2 ge beurde, zag de trainer wel. Het was een vreemd tafereel, dat je wel vaker op de velden ziet. Daniël Akindayini ging slim naar de grond in een duel met de onervaren verdediger Rick Resoort, scheidsrechter Roeleveld wees naar de stip. Toen begon het. Op het lijstje van penaltynemers bij Hoek staat Bram Le- roy op nummer één. Omdat hij al ge wisseld was, werd nummer twee Rik Impens de aangewezen persoon om de strafschop te nemen. Maar Akindayini, die leeft voor goals, had de bal al vast en besloot die ook niet meer af te geven. „Dat mag niet gebeuren", zei Tant. „Daar zijn afspraken over gemaakt en die zullen we komende week nog eens herhalen." Ik heb het niet gezien en kan er ook niks mee. Ik ben met het team bezig Akindayini stuurde de keeper naar de verkeerde hoek en schoof de bal binnen (1-3). Daarmee maakte de En gelse spits zijn tweede goal in twee duels, die Hoek in de eerste weken van 2018 zes punten op hebben gele verd. De achterstand op koploper Noordwijk bedraagt elf punten, maar Achilles Veen (vier punten meer), Ter Leede en nummer twee Stedoco (bei den vijf punten meer) zijn dichterbij. Als Noordwijk kampioen wordt, geeft de tweede plaats recht op deelname aan de nacompetitie. Die ploeg neemt de eerste-periodetitel dan van Noord wijk over. De grote vraag is echter of sommige spelers bij Hoek hun ego opzij kunnen zetten en de komende maanden het team centraal willen stellen. Bij de hoofdklasser hopen ze op een sterke derde en laatste periode van het sei zoen. Daarom is spits Akindayini bin nengehaald, daarom waren de afgelo pen weken verschillende linksbuitens op proef, die echter geen van allen een meerwaarde bleken te zijn. De con currentie is wel toegenomen maar niet iedereen lijkt daar mee om te kunnen gaan. Tant maakt keuzes en stelt het in zijn ogen sterkste team op. Het is niet zo dat hij daarbij spelers passeert die al maanden de pannen van het dak spelen. Resultaten uit het verleden tellen niet, al heeft de ene speler wel wat meer krediet dan een ander. Volgende week keert ook Stef de Backer terug. De verdediger ont brak zaterdag omdat hij door studie een hele week niet had kunnen trai nen. Ondermaats In Ridderkerk werd overigens duide lijk dat het 4-4-2-systeem Hoek nog steeds niet past. „We speelden voor rust moeizaam", aldus Tant. „Die 4-4-2 pakte niet goed uit." De razend snelle openingsgoal van Sidy Ceesay - die na één minuut en drie seconden al raak schoot - kon Hoek niet echt in spireren. Twee minuten later stond het al 1-1, via Sanzio Dieterich. De snelle aanvaller onderschepte op de middenlijn een pass van Aaron Ver- willigen, lanceerde zichzelf, sprintte Zinho Chergui eruit en passeerde daarna ook nog Jordi de Jonghe (1-1). Tant: „Daarna creëerden we niets meer. Er zat geen diepgang in en veel jongens speelden ondermaats." Er was niet één speler die hoger dan een 6,5 scoorde. Maar het resultaat is een 10 Na rust keerde hij terug naar het 4-3-3-systeem, bracht na een uur Van Renterghem als linksbuiten in en zag zijn ploeg daarna nog twee keer sco ren. Daarmee pakte Hoek opnieuw drie punten, zonder groots te spelen. „Er was niet één speler die vandaag hoger dan een 6,5 scoorde", vond Tant. „Maar het resultaat is een 10." KARAKTERISTIEK maandag 29 januari 2018 2,5 Karim Bannani stapt over van PSV naar FC Dor drecht. De uit Ter- neuzen afkom stige linksback te kent voor 2,5 jaar bij de Zuid-Hollan ders, waar Gérard de Nooijer trainer is. De twee ken nen elkaar nog van hun gezamen lijke tijd bij JVOZ. Bannani speelde sinds 2012 voor PSV, waar hij deel uitmaakte van de beloftenploeg. Daar kwam hij al leen niet vaak aan spelen toe. Bij de Dordtenaren hoopt hij op meer minuten. n Aanvaller Bart De prez bewees za terdag weer eens zijn waarde voor Smitshoek. Door twee goals van de Zeeuw, waarvan één in de extra tijd, won de zater dag-hoofdklasser met 2-1 van Rijs- oord. In de 57ste minuut dook De prez voor het doel op en maakte hij de 1-0. Vijf minu ten voor tijd werd het 1-1, maar de Zeeuwse spits sloeg in blessure tijd weer toe: 2-1. Dat was alweer zijn elfde doelpunt dit seizoen. Voor ego's is geen ruimte Barry van der Hooft Ridderkerk - Jannes Tant, trainer van Hoek - Jannes Tant RVVH-Hoek 1-3 (1-1). 2. Sidy Ceesay 0-1, 4. Sanzio Dieterich 1- 1, 73. Thomas van Renterghem 1- 2, 82. Daniël Akindayini 1-3 (strafschop). Scheidsrechter: M.A. Roeleveld (Vinkeveen). Gele kaart: Jordi Mosmans, Diego Rietveld (RVVH), Rik Impens en Daniël Akindayini (Hoek). Aantal toeschouwers: 250. Hoek: Jordi de Jonghe; Fabian Wilson, Yoshi Verbrugge (86. Bir- gen Martens), Kim van den Bergh, Zinho Chergui; Reguillo Vandepitte, Aaron Verwilligen, Rik Impens, Bram Leroy (60. Thomas van Renterghem); Sidy Ceesay (76. Titas Vitukynas) en Daniël Akindayini. WITTE A$SU*i Vreugde bij de spelers van Hoek na de snelle 0-1 in het duel met RVVH. Vanaf links: Daniël Akindayini, doelpuntenmaker Sidy Ceesay, Reguillo Vande pitte, Aaron Verwilligen, Bram Leroy, Fabian Wilson en Rik Impens. fotowesseldekker/orangepictures

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 37