al drie dagen verder 3-1 0-0 3 dit seizoen. In een stroef draaiend elftal is de rechtsbuiten momenteel haast de enige die het verschil maakt in wedstrijden, onbevangen en vol vertrouwen spelend. „Het lukt ons maar niet om echt te con troleren", constateerde Berghuis. „Er zit een soort onrust in. Daar spelen de voorgaande resultaten ze ker in mee, denk ik. We spelen slor dig, te gehaast. Dat moet tegen PSV echt beter." Van Persie wenste het allemaal iets positiever te beschouwen, kort na zijn invalbeurt van opnieuw een minuut of tien. „Het klopt dat het op details vaak nog slordig of on rustig was, maar ik vind het alge mene niveau echt wel goed, zeker Robin van Persie kanwel lachen om Haagse humor van de ADO-f ans ook op de trainingen", aldus de aanvaller. ,Dat meen ik, ik zit echt niet naar de eredivisie te kijken van: goh wat is het toch allemaal slecht." 'Ouwe lui' Van Persie moest lachen om de spreekkoren vanuit het uitvak, ter wijl hij zijn warming-up afwerkte in de Kuip. Te midden van alle eu forie rondom zijn terugkeer, klonk een ironisch liedje uit de jaren '8o: 'Ouwe lui, ouwe lui, ouwe lui'. „Ne derlandse humor, of nee, Haagse humor", aldus Van Persie, lachend. De 34-jarige spits staat toch al ont spannen in het leven sinds zijn te rugkeer in Rotterdam. Op een vraag over een wat traag ogende sprint: „Is dat zo? Zelf heb ik dat niet zo er varen, maar dan kloppen die liedjes misschien toch." Of over zijn lei dersrol: „Ik wil iedereen helpen, maar ik ga geen opaatje spelen." Voor Van Persie begint het nu pas echt, zo realiseert hij zich als geen ander. Zijn drukbezochte presenta tie, zijn eerste twee invalbeurten: de waardering droop er in Neder land vanaf voor de topscorer aller tijden van Oranje. Maar zeker wan neer Jörgensen definitief weg is, is het vrijblijvende er meteen vanaf. „Uiteindelijk gaat het gewoon om presteren", aldus de spits. „Dat hoort ook zo, ik weet hoe dat werkt. Als de euforie is gaan liggen, word je kritisch beoordeeld, en terecht ook. Maar we bouwen het qua fit heid en wedstrijdritme rustig op.'" Van Persie had tegen ADO Den Haag ook langer kunnen spelen, maar het wedstrijdverloop be paalde anders. „Dat is ook prima, zo gaan die dingen", aldus de routi nier. „Woensdag zullen we zien hoe het loopt, wie weet kan ik dan weer wat langer meedoen. Dat het een belangrijke pot wordt, is wel duidelijk. Als we winnen, dan blijft het seizoen leven. Dat maakt alles gemakkelijker en leuker." Roda: klootje met Sparta Gudelj naar koploper China Punt Heracles via voorzet van Utrecht toch met chagrijn in zijn lijf. Natuurlijk roept iedereen bij Ajax dat het nog niet klaar is, maar de weg naar de broodnodige glorie wordt zwaar. Ten Hag stond zelf als as sistent-trainer van PSV rond deze periode ook eens ruim voor, maar toen ging het alsnog mis. Veltman keek de wedstrijd van PSV zaterdag te gen Twente niet uit. „De vorige keer scoorden ze in de laatste mi nuut. Het was een beetje bijgeloof om de wedstrijd niet uit te kijken. Zijn spelen naar hun mogelijkheden en dat is hun goed recht. Maar ik geloof wel dat zij nog een zwakke periode krijgen. We hebben ook de uitwedstrijd in Eindhoven nog op het programma." Maar na gisteren is het vooral hopen in Amsterdam. FC Utrecht snoept dit seizoen liefst vijf punten af van Ajax Utrecht heeft daar een enorm aandeel in. Ga maar na: vijf van de zeven ver- liespunten die Ajax achter staat op PSV, verloren de Amsterdammers aan Utrecht. Voor de winterstop won Ten Hag mét Utrecht in de Arena, nu ver liest hij als trainer van Ajax twee pun ten. Op een veld dus waar fatsoenlijk voetbal niet mogelijk is. Vervelende wedstrijd Juist ook door de erbarmelijke staat van het veld wordt Utrecht - Ajax een slechte en vervelende wedstrijd. Utrecht heeft Ajax waar het wil: er staat een ploeg die weet dat het top clubs aankan. Vooral door compact en vol strijd te spelen. Op het randje en daar over, zoals Lukas Görtler die rood verdiende na een onbesuisde tackle op de enkels van Nico Tagliafico. De Duit ser wordt uiteindelijk in de extra tijd als wisselspeler alsnog weggestuurd door scheidsrechter Danny Makkelie. Uiteindelijk zit Ten Hag 's avonds in zijn woontoren pal naast het stadion maandag 29 januari 2018 GO FEYENOORD - ADO DEN HAAG I 54. Vilhena 1-0 68. Berghuis 2-0 2-1 71. Immers 80. Toornstra 3-1 Opstellingen Jones Zwinkels Nieuwkoop Ebuehi 46. Diks Beugelsdijk Van Beek Pinas Tapia Meijers Malacia Bakker El Ahmadi El Khayati Toornstra Immers Vilhena Becker Berghuis 86. Goppel Jörgensen 82. Van Persie Johnsen 86. Ladan Larsson Falkenburg 59. Hooi 16 Doelpogingen 8 62% Balbezit 38% 5 Overtredingen 9 2 Hoekschoppen 9 3 Buitenspel 2 Reddingen keeper Scheidsrechter: Nijhuis Toeschouwers: 47.500 EREDIVISIE Met een cruciale zege heeft Roda JC een kloof van vier punten geslagen met hekkensluiter Sparta en aansluiting gevonden bij de overige concurrenten in de degradatiestrijd. De Kerkradenaren versloegen gisteren Excelsior in eigen huis met 2-1. De bezoekers waren na een kwartier nog wel op voorsprong geko men via Milan Massop. Kort voor rust maakte Jorn Van- camp gelijk op aangeven van Mikhail Rosheuvel. Al vroeg in de tweede helft bracht de vaak bekriti seerde Dani Schahin de thuisploeg aan de leiding. De Duitser kopte raak, op nieuw was Rosheuvel de man van de assist. CHINA Nemanja Gudelj (foto) heeft een toptransfer te pakken in China. De 26-jarige Bre- danaar verruilt laagvlieger Tianjin Teda voor lands kampioen en koploper Guangzhou Evergrande. Gudelj koos een jaar ge leden voor een Chinees avontuur nadat hij bij Ajax op een zijspoor was be land. De Servisch interna tional speelde eerder in de eredivisie bij NAC en AZ. Bij Guangzhou krijgt Gudelj te maken met Fabio Can- navaro, die in november Luiz Felipe Scolari op volgde als trainer. De mid denvelder tekent een con tract voor twee seizoenen. EREDIVISIE FC Groningen heeft tegen Heracles Almelo verzuimd de zesde zege van het sei zoen te pakken. Robin Pröpper bezorgde met een lange 'mislukte' voorzet de bezoekers een punt (3-3), nadat de Groningers bij rust met 3-1 voor stonden. Het doelpunt van Pröpper was dus een gelukje, maar volgens de verdediger geenszins onverdiend. „Het was een schandalige voor zet, maar hij gaat erin", gaf hij toe bij FOX Sports. „Maar ik ben er blij mee, zeker na zo'n tweede helft." Heracles houdt door het gelijkspel één punt voor sprong op FC Groningen. FC UTRECHT - AJAX Opstellingen Jensen Onana Troupée Veltman Leeuwin De Ligt Janssen F. de Jong Van der Maarel Tagliafico Klaiber Ziyech Strieder Schone Labyad Van de Beek Ayoub Neres Kerk Huntelaar I 85. Van de Streek Kluivert Görtler I (90+1.) 58. Dessers 7 Doelpogingen 20 43% Balbezit 57% 17 Overtredingen 16 2 Hoekschoppen 7 2 Buitenspel 1 5 Reddingen keeper 3 Scheidsrechter: 21.768 Toeschouwers: Makkelie Lasse Schone komt te laat om Zakaria Labyad af te stoppen. De aanvaller van de Utrechters ver kast dezer dagen mogelijk naar AjaX. FOTO STANLEY GONTHA/PRO SHOTS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 31