O maar niet voor alti d r 22 M VINCENT LUISTERT RADIO Deejay Gerard Ekdom is zo ongeveer geboren met een microfoon voor zijn mond. Ik herinner me hem al uit de jaren 90 van de vorige eeuw van de Stadsom- roep Utrecht. Ik vond hem toen een leuk jong kereltje dat op vanzelfsprekende wijze klierde en klooide met geluiden, jingles en muziek. Dat doet hij in Ekdom In De Ochtend, waar mee hij afgelopen donderdag de Gouden Ra- dioring won, nog steeds. Hij is ouder, uiter aard, wie niet, hij zit op Radio 2, de 35+-zen- der, maar hij heeft het nog altijd lekker los in zijn vingers. clubs. Zo heb je bijvoorbeeld de Gielclub, de Q_-club, het Domienclubje en de Ekdomclub. Als je als deejay de luisteraar in je club hebt, zal hij of zij je niet snel meer verlaten. Onder zoek leert dat de radio bij het overgrote deel van de luisteraars altijd op dezelfde zender staat. De Ekdomclub bestaat uit gezellige, op gewekte mensen, waarvan veel met een zachte g, althans, afgelopen vrijdag eidag. Elke vrijdag is eidag bij Ekdom. Als je een plaat met een ei hoort, kun je bellen en dan win je twee ekdopjes, eggdopjes eigenlijk. Hij heeft leuke vaste rubrieken. De Kluis bijvoorbeeld, waarin een plaat zit die je nooit op de radio hoort. Ik veerde op toen hij vorige week The Flaming Lips draaide, Race For The Prize. Ik dacht dat ik de enige in Nederland was die dat nummer kende. Of wat dacht je van de rubriek Dr. Pop, de human Shazam. Iedereen heeft wel ergens een liedje in zijn hoofd dat hij zo kan neuriën, maar van wie was het ook weer? ]e zingt het in via een appje, stuurt het aan Ekdom, hij herkent het en jij hebt je liedje weer terug. Carmen. 'Hoe zwemmen twee verliefde octo pussen? Arm in arm in arm in arm in arm in arm...' Of: 'Hoe weet je dat er vrouwelijke hormo nen in bier zitten? Als je tien glazen op hebt sla je wartaal uit, bemoei je je overal mee en kun je geen auto rijden.' Schattig toch, als een vrouw zo'n mopje voorleest. 'Een dom blondje valt van de trap, wat houdt ze daar aan over? Een schudding.' Het is lichte, gezellig flauwe goedgemaakte ochtendradio, en de gedraaide muziek is be ter dan pakweg een jaar geleden. Quote van de dag 'Natuurlijk stap ik niet over naar FvD! Ik kwam Baudet toevallig tegen en vond het een leuke vent. Meer niet!' - fa Mart Walker overleden Mol verliest kijkers Elton John, Lynyrd Skynyrd en Slayer. Ze kondigden afgelopen week hun pensionering op het concertpodium aan met een afscheidstoernee. Hoe definitief is hun afscheid? „Advies: neem een halfjaar vakantie en kondig dan je comeback aan." teve Marriott, front man van rockgroep Small Faces, riep hal verwege jaren 70 zijn toen nog oner varen collega Barry Hay bij zich. „Ge weldige vent die Steve, jammer dat-ie dood is", zei Hay later over het col lege 'rocksterrenwijsheden'. „Steve gaf advies over het moment dat je band niet meer zo lekker loopt: 'Zeg dat je ophoudt en maak een goodbye- tournee. Neem een halfjaar vakantie en kondig, wegens zogenaamde smeekbeden van de fans, een come back aan. Dat kunstje kun je best her halen." Hay moest er, boven een bloody mary, nog steeds smakelijk om la chen. Om daarna te constateren dat zijn eigen band, de Golden Earring, helaas niet geschikt was voor een molen van de vaarwel- en reünie tournees. „Dat is meer iets voor Doe Maar. Wij spelen gewoon door." Promotiemiddel Er zijn er echter velen in de rock- 'n-roll die de Farewell Tour omar men als een machtig promotie middel een (voorlopig) laatste concertreeks. De afgelopen week kondigde drie artiesten er een aan: naast popicoon Elton John (die drie jaar uittrekt voor het wereldwijde afscheid van zijn fans) waren dat rockbands Slayer en Lynyrd Skynyrd. The Last of the Street Survivors Fare well Tour, noemt de laatstge noemde zijn concerten waar aan Gary Rossington als enig lid van de originele groepssamenstel ling deelneemt. Hij is pas 66. Dus of het echt de laatste keer is dat hij de Weg of niet? Weg en terug riff van Sweet Home Alabama op zijn Les Paul aanslaat, blijft onzeker. De vaarweltournee heeft immers zijn definitieve karakter al enige tijd verloren. Hoofdverantwoordelijke voor die inflatie is ongetwijfeld de Amerikaanse band Eagles. Die viel in 1980 met veel ruzie uiteen. Nooit zou er een Eagleshereniging komen. 'When hellfreezes over', antwoordde drummer Don Henley steevast op vragen wanneer de band weer op het podium zou staan. En zie: in 2994 ge beurde het toch. De titel van het live album bij die tournee: Heil Freezes Over. Nog gevatter was de titel van hun concertreeks uit 2005: Farewell Tour 1. Er zouden er nog velen volgen. Maar de trend begon al eerder. In 1984 verzamelden tienduizenden fans zich op het gras van het Engelse Milton Keynes voor het afscheids concert van Status Quo. De groep treedt, zelfs na de dood van gitarist Rick Parfitt in 2026, nog steeds op. Hetzelfde geldt voor The Who dat in 1982 aankondigde 'op zijn top te stop pen'. 'Het kan niet meer groter dan nu,' aldus Pete Townshend, die het zeven jaar zonder zijn band volhield. Adoratie De redenen om terug te komen op een eerder besluit variëren. Wie de bloemrijke formuleringen doorprikt, hoort echter hetzelfde: het gemis aan inkomsten en adoratie van de fans. Maar zo eenvoudig ligt het niet altijd, betoogde Hennie Vrienten twee jaar terug bij zoveelste wederopstanding van Doe Maar. „Dat we het voor het geld doen vind ik zo'n vreemde ver onderstelling. Zeg je dat ook als de huisschilder langskomt? 'Nou, die zal wel geld nodig hebben.' Nee, hij doet zijn werk en krijgt daar geld voor. Wij zijn muzikanten, dus we maken muziek. Dat vinden we leuk en we wor den ervoor betaald." En collega Ernst Jansz vult aan: „Ik kan me tegenwoordig weinig leukers voorstellen dan met deze mannen op het po dium te staan. Waarom zou ik het dan laten?" maandag 29 januari 2018 GO Ekdom Eigenlijk zijn alle ochtendprogramma's Er zijn lieve raadsels van nieuwslezeres Gordon reageert op Thierry Baudet die bij een foto met de voormalig zanger schreef dat hij 'persoonlijk een nieuw lid verwelkomd' had. m FLIPPIE FLINK De Ameri kaanse stripte kenaar Mart Walker is op 94- jarige leeftijd overleden. Hij werd vooral be kend als teke naar van de luie soldaat Flippie Flink (Beetle Bailey in het En gels). Hij be dacht het fi guurtje. TELEVISIE Wie is de Mol heeft afgelopen zaterdag een kleine stap terug moeten doen qua kijkcij fers. Van de 2,7 miljoen kijkers bij de eerste af levering zijn er inmiddels nog zo'n 2,5 miljoen over. Cabaretier Emilio Guzman moest het spel verlaten. ■u Van links naar rechts zij die afscheid namen en weer terugkwamen: Simply Red, Doe Maar en Elton John. foto's paul bergen, photo news, marcel wagenaar Vaarwel... Stefan Raatgever Bands die een af- scheidstournee maak ten, maar vast nog een keer zullen optreden: Genesis Krezip Acda De Munnik Mötley Crüe The Police Artiesten die na hun podiumafscheid toch weer concerten gaven: Doe Maar Kiss Eagles Phil Collins Cher Simply Red The Who Status Quo M Status Quo treedt, ook na de dood van Rick Parfitt, nog steeds op. fotoxxxxxxx

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 22