Schaatsende silhouetten O Jonge en potentiele leraren haken massaal af, hoe graag ze ook voor de klas willen staan. Ze missen carrièreperspectief, uitdaging en salaris. De dijken braken Getuigenissen van de Ramp in woord en beeld Ajax ziet achterstand op PSV verder oplopen Ook potentiële docenten haken massaal af Walcheren 1953-2018 Vanuit de lucht zijn de deelnemers aan het open NK op de Weissensee in Oostenrijk schaatsende silhouetten. Bart Hoolwerf was na 100 kilometer de beste. Erwin Mesu uit Middelburg werd na een tumultueuze sprint negende. Opvallend genoeg bestaat onder hoogopgeleide Nederlanders veel interesse om als docent aan de slag te gaan. Ruim 40 procent zou met een overstap naar het onderwijs iets goeds willen doen voor de maatschappij en zo het beste uit leerlingen willen halen. Dat blijkt uit onderzoek onder bijna 1.400 respondenten in opdracht van de stichting Platform Bèta Techniek (PBT). Om precies dezelfde rede nen kiezen jonge leraren voor een baan in het onderwijs. Toch stopt een derde van de jonge docenten voor zijn 30ste met lesgeven en zien veel potentiële le raren met een ander beroep uitein delijk af van een overstap. De rede nen: het gebrek aan carrièreper spectieven en uitdaging, een laag salaris en de hoge werkdruk. Het onderwijs wordt daarnaast gezien als een fuik: als je er eenmaal in zit, is overstappen naar het be drijfsleven moeilijk, net zoals het ingewikkeld is vanuit het bedrijfs leven als docent aan de slag te gaan. Het PBT pleit er daarom voor het overstappen van én naar het onder wijs gemakkelijker te maken. Op die manier wordt voorkomen dat leraren de lust tot lesgeven verlie zen omdat ze er geen uitdaging meer in zien. Tegelijk kan nieuwe aanwas van uit het bedrijfsleven worden gesti muleerd. Ook moet het gemakkelij- Een combinatie van bedrijf en onderwijs is interessanter voor leerlingen ker worden het leraarschap te com bineren met een carrière in het be drijfsleven of het onderzoek. In de bètavakken en vreemde ta len is een steeds groter tekort aan leraren. In 2020 loopt dat tekort op tot naar schatting 800 fte. Een 'duo- baan' in het bedrijfsleven én onder wijs kan ook hier uitkomst bieden. Het combineren van die twee werelden biedt ook voordelen aan scholieren, gelooft oud-lerares Ma deion Kuiper. „Ik denk dat leerlin gen dat veel interessanter vinden. Je kunt casussen uit de praktijk mee nemen in je lessen en je blijft zelf meer op niveau. Dat is een win- winsituatie. Ik vind dat vooral de overheid daar veel beter naar zou moeten kijken." Nieuwsmedia Pv P8, ZEELAND 16,20 EN 23 SPORT 2 T/M 4 FOTO VINCENT RIEMERSMA SPORT 6 EN 14 Jonge leraar mist uitdaging Carla van der Wal Den Haag —Madeion Kuiper »P7 maandag 29 januari 2018 11°C Zachte dag met later kans op wat regen pzc.nl Ook voor het laatste <n> regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,20 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1