Jeugd Paauwenburg krijgt invloed op wijk Mannenontbijt bij het Polderhuis <'1*. yj !/J 18 WALC Grotere rol jongeren nodig voor leefbaarheid En de beste buikdans was van een man •v- Het zijn juist de 'ouderen' uit de wijk die pleiten voor een jeugdwijk raad. Die vormt één van de belang rijkste elementen uit een wijkplan voor de leefbaarheid in Paauwenburg dat zaterdag is gepre senteerd. Het nieuwe wijkcentrum De Burgerij en de wijkraad vormen goede pijlers onder de sociale sa menhang, maar beide beseffen dat ze de jeugd nodig hebben om van Paauwenburg echt een wijk met toekomst te kunnen maken. De jeugdwijkraad krijgt daarom ook een vertegenwoordiging in de wijk raad. Jongerencentrum De Paraplu in Paauwenburg moet vaker open en er moet meer te doen zijn, staat in het wijkplan. Voor hangjongeren die niet naar dat centrum gaan, moet er een halfopen container met verlichting komen. Ook uitbreiding van voetbalveldjes, speeltoestellen en de skatebaan zijn gewenst. Ver der wordt nadrukkelijk een verbin ding gezocht met de scholen en sportclubs. Aantrekkelijk Dat soort verbindingen zijn ook al lemaal goed te leggen, omdat die al lemaal al aanwezig zijn in Paauwenburg. De wijk, hebben de inwoners zelf vastgesteld in hun W Het wijkcentrum en de wijkraad vinden de oprichting van een jeugdraad nodig om van Paauwenburg echt een wijk met toekomst te kunnen maken wijkplan, beschikt al over veel en goede voorzieningen, waaronder scholen, winkels en wijkgebouwen. Bovendien is het er voor de 5700 wijkbewoners (van wie 25 procent van allochtone afkomst) aantrekke lijk wonen, vlakbij zee, met veel groen en een goede mix aan koop- en huurhuizen. De saamhorigheid is groot, de mentaliteit open en mensen kennen elkaar, stelt het wijkplan. Voor Paauwenburg en de ge meente is het dus vooral zaak om die goede basis te verstevigen en uit te bouwen. Het wijkplan richt zich daarbij op negen thema's: wijkcen trum, wijkraad, wonen, jeugd, een zaamheid, verkeer en parkeren, winkels en voorzieningen, duur zame energie en ten slotte armoede. De gemeente heeft in 2015 zelf aan de bewoners gevraagd om plan nen te maken voor verbetering van de leefbaarheid in hun wijken. Bos- senburgh en Paauwenburg zijn de eerste twee wijken die hun plan klaar hebben. Bossenburgh presen teerde het hare afgelopen week. In Paauwenburg zijn 150 wijkbe woners met ambtenaren en verte genwoordigers van organisaties die al actief zijn in de wijk, aan de slag gegaan. De visie kan dus direct al op draagvlak steunen. In de loop van dit jaar moeten themagroepen ont staan die zich met de deelonder werpen gaan bezighouden. Zij moe ten ook de kosten voor de plannen in beeld gaan brengen en gaan zoe ken naar inkomsten. KAPELLE - Buikdansen erotisch? Ruim zestig danseressen en een en kele danser lieten zaterdag in Ka- pelle zien dat het vooral ontspan nend is. En ja, soms ook een beetje uitdagend. „Ik noem het liever sen sueel", zegt initiatiefnemer Oxana Tropina uit Middelburg van het eer ste Theatrical Belly Dance Festival. De Vlissingse Inessa Butenko (40) is door haar man meegeno men. „De mix aan culturen is ont zettend leuk. Je ziet verschillende buikdansstijlen. Net zelfs een optre den van een man. Even wist ik niet wat ik ervan moest denken. Ach teraf het beste optreden." Butenko vindt dat een volgende editie in Vlissingen of Middelburg moet plaatsvinden. „Dan trek je veel meer publiek dan hier in Kapelle." Eens in de maand komen Westkap- pelse vrouwen bij elkaar in het Pol derhuis om samen te breien. Dit jaar kunnen ook mannen afspreken in het Polderhuis. Vier keer per jaar wordt er een mannenontbijt geser veerd. Het eerste mannenontbijt staat zaterdag 14 april op tafel. Behalve eten is er ook een activiteit gepland, zoals het bezoeken van het IJzeren torentje op de dijk van Westkapelle of een presentatie in het Polderhuis over dijkwerk. De volgende ontbij ten zijn op de zaterdagen 9 juni, 8 september en 10 november. Veel mannen zijn in deze tijd druk met werk, hobby's en familie, maar er zijn er ook die minder hob by's en een kleinere sociale kring rond zich hebben, weet het Polder huis. Voor hen is het mannenont bijt bedoeld. Mannen die een keer zelf geen ontbijt willen maken, die het leuk vinden om samen te ontbijten en gezellig met elkaar een activiteit te doen, kunnen zich aanmelden bij het Polderhuis. Mail naar info@pol- derhuiswestkapelle.nl of bel 0118- 570700. Het maximaal aantal deel nemers is dertig. De kosten bedra gen maximaal 8 euro per persoon. IN DE REGIO Digitale overheid VPRO Meet Up Presentatie boek MIJN DORP, MIJN STAD maandag 29 januari 2018 WA Jongeren in Paauwenburg krij gen meer te zeggen over wat er in hun Vlissingse wijk gedaan moet worden voor de jeugd. Al in mei moet er een jeugdwijkraad komen die in nauw overleg met de wijkraad en het wijkcentrum plannen en activiteiten gaat op zetten. Maurits Sep Vlissingen Oxana Tropina, initiatiefnemer van het Theatrical Belly Dance Festival, foto johan van der heijden Maurits Sep Westkapelle VLISSINGEN In ZB| Bibliotheek Vlissingen begint vandaag een cursus Digisterker. Deelne mers leren hoe ze gebruik kunnen maken van digitale (overheids)dien- sten. De cursus be staat uit vier lessen en vindt op maan dag van 10.00 tot 12.00 uur plaats in ZB| Bibliotheek Vlissingen, Spui- komweg 7 in Vlis singen. Deelname is gratis en aanmel den kan via www.bi- bliotheekvlissin- gen.nl of door een e-mail te sturen naar cursusvlissin- gen@dezb.nl. VLISSINGEN ZB Planbureau en Bibliotheek van Zeeland houdt mor gen een VPRO Te genlicht Meet Up Zeeland in de HZ University of App lied Sciences in Vlissingen. Te gast zijn Martijn Jeroen van der Linden, Sjoerd de Jongh en Dick van der Wouw. De bijeenkomst be gint om 19.00 uur. Deelname is gratis. Aanmelden moet via serden@dezb.nl. MIDDELBURG De Drvkkery in Mid delburg houdt mor gen vanaf 16.00 uur een boekpresenta tie en signeerses sie door auteurs Cecile Korevaar en Jojanneke Busch- gens. Ze zullen ver tellen over hun re cent verschenen boeken 'Wat jij niet weef en 'Salomé'. De toegang is gra tis. D66 VREEST VERDWIJNEN MURALS m VLISSINGEN In Vlissingen zijn op diverse in het oog sprin gende plekken muurschilderingen gemaakt. D66 is bang dat een aantal van deze kunstschilderingen gaat verdwijnen als de panden waarop ze staan worden gesloopt en vervangen door nieuwbouw. De partij vreest in het bijzonder voor de zogenoemde murals op Hotel Britannia (waaronder het ge zicht van Michiel de Ruyter) en op de muur bij de Singel. D66 vindt dat de muurschilderingen passen bij het DNA van Vlissingen: kleurrijk, cultureel en internationaal. Daarom pleit de partij er bij het college van B en W voor om 'street art' te behouden en stimuleren. Ook wil D66 weten welke maatregelen het college kan nemen om murals veilig te stel len. FOTO LEX DE MEESTER KOUDEKERKE Sporthal De Cou- burg, 09.15-10.15 uur: Activiteiten van gymnastiekvereni ging voor 55plus; De Couburg, 13.00- 16.30 uur: Biljarten voor senioren; De Klimop, 13.30- 16.00 uur: Koersbal; MELISKERKE Gymzaal 'Ons huis', Burgemeester Ade laarstraat 26, 13.30-14.30 uur: Be- wegingsgymnastiek op muziek voor ou deren; 13.30-17.00 uur: Se- niorensoos met sjoelen en gezel- schapspellen; MIDDELBURG Vergulde Baars, 13.30-15.00 uur: Volksdansen; Cinema Middelburg, 14.00 uur: Vertoning 'The Party'; ZB, 19.30-21.30 uur: Lezing 'De weg naar de berg, van Noorderlicht tot Zuiderkruis'; OOST-SOUBURG Kroonjuweel 7, 16.15-17.00 uur: Kleuterdans; Braamstraat 3a, 17.00-17.45 uur: Peuterdans, waarbij peuters op een speelse manier leren bewegen op muziek; VEERE Gymzaal Frans Naereboutstraat, 09.30-10.30 uur: Activiteit 'GALM', Gezond en actief leef model voor se nioren; VLISSINGEN ZB, Bibliotheek Vlissingen, 10.00- 12.00 uur: Start Cursus Omgaan met de digitale overheid; Ter Reede, 10.00 uur: Poëziework- shop; 14.00 uur: Zonnebloem Bingo; Gymzaal de Bran ding, Verkuijl Guak- kelaarstraat 106, 16.00 uur: Kleuter- gym; Cine Café, Spuikomweg 3, 19.45-23.00 uur: Mr. Bright's Guiz Night; VROUWENPOLDER Verenigingsge bouw, Dorpsdijk 38, 14.00-15.30 uur: Volksdansen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 18